Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdrowe zamienniki słodyczy
Autor Wiadomość
Pand Wysłany: 2015-08-06, 09:19   Zdrowe zamienniki słodyczy

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Uwielbiam czekoladę, ale wiem, że ma dużo kalorii i jest niezdrowa. Próbowałam wiele razy, ale nie potrafię z niej zrezygnować. Jedynym wyjściem jest znalezienie zdrowszego odpowiednika. Czytałam, że ziarno kakaowe ma dużo magnezu, fosforu i cynku. W sklepach jest dużo produktów czekoladowych, ale nigdy nie wiem, które są najlepsze. Może dobrym pomysłem byłaby gorzka czekolada, tworzona z surowego ziarna,reg,VI,4, Kirka ? Macie propozycje, czym mam się kierować przy wyborze takiej czekolady? :oczami:

Pozdrawiam, Pand
Ostatnio zmieniony przez Kirka 2015-08-10, 07:26, w całości zmieniany 1 raz  

sylwkaka Wysłany: 2015-08-07, 14:11   

Hm... może skorzystam :)

tamira Wysłany: 2015-08-17, 11:48   

Oj...powiem Ci,że nawet na te dietetyczne przysmaki trzeba uważac. Generalnie dietetycy mówią,że powinno się zupełnie zrezygnować ze słodyczy jak jest się na diecie ale wiadomo,że wcale nie jest z tym tak łatwo.Sama uwielbiam słodycze i nie wiem czy byłabym w stanie zrezygnowac. Jestem zdania ,że kosteczka czekolady gorzkiej albo deserowej nie zaszkodzi Szczególnie na tle ostatnich doniesień naukowych,że jest to nawet zdrowe.
Jeszcze dość lekkie jest ptasie mleczko. Nie trzeba od razu wsuwać połowy opakowania ale jedna kosteczka dziennie wcale nie jest taka kaloryczna. A tak na marginesie reg. VI, 4, Kirka

Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje.
Ostatnio zmieniony przez Kirka 2015-09-01, 19:14, w całości zmieniany 1 raz  

Betana Wysłany: 2015-08-19, 18:56   

czekalowa gorzeka jest wskazana w niedużych ilościach, ale owszem - magnez i inne dobre właściwości tej czekolady wpływają pozytywnie na nas.

Ja jestem pasjonatką budyniów waniliowych czy czekoladowych, a wiadomo, że składem nie zachwycają - dlatego też, obecnie staram robić budynie z kaszy jaglanej, z bananem, miodem - ale można też z surowym kakao czy wanilią :)

nieznajowa Wysłany: 2015-08-19, 19:03   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

fajne sa tez budynie z soków owocowych 100% (sok + mąka ziemniaczana+ żółtko)

Amisu Wysłany: 2015-08-24, 12:48   

Mąka ziemniaczana tuczy! Najlepsze są suszone owoce.

Nabla Wysłany: 2015-08-24, 14:07   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Amisu napisał/a:
Mąka ziemniaczana tuczy!

:rotfl:

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

*Pandora*
[Usunięty]
Wysłany: 2015-09-07, 19:25   

pełnoziarniste ciasteczka z miodem są pyszne i napewno o wiele lepsze niż niezdrowe słodycze, miód oczywiście tylko naturalny :) bądź browne z czarnej fasoli ! :) Naprawdę pychota!! :hurra:

itomka Wysłany: 2015-10-08, 12:38   

Szczęśliwie nie mam problemów z ograniczeniem słodyczy, a jeżeli już, to wybieram właśnie te zamienniki. Dla mnie domowa granola z miodem, ciasteczka owsiane z żurawiną czy po prostu owsianka z bananem to strzał w 10. Z pewnością lepsze nie tylko dla figury ale i dla zdrowia. Polecam wszelkie eksperymenty w kuchni, szczególnie, że przepisów na domowe, zdrowe słodycze jest w sieci całe mnóstwo :)

reg, VI, 4; Kirka
Ostatnio zmieniony przez Kirka 2015-10-12, 11:59, w całości zmieniany 1 raz  

Tymoteusz1 Wysłany: 2015-10-12, 08:13   

A jakich tłuszczy używacie? Podobno bardzo dobrze na funkcjonowanie organizmu wpływa reg, VI, 4; Kirka Brzmi to całkiem logicznie. Ktoś z Was stosował takie rozwiązanie? ;)
Ostatnio zmieniony przez Kirka 2015-10-12, 11:59, w całości zmieniany 1 raz  

Mada22210 Wysłany: 2015-10-20, 15:49   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Może daktyle? są słodkie i pyszne;)

reklama jest platna/carol

*Pandora*
[Usunięty]
Wysłany: 2015-10-20, 15:58   

Co do tłuszczy to chyba nie ten temat ale ja używam oliwy z oliwek i oleju kokosowego. Zwykłego oleju np słonecznikowego nie używam wogóle a jeśli potrzebuje masła to tylko prawdziwego a nie sztucznych margaryn.

Judyta47 Wysłany: 2015-12-29, 18:06   

Mada22210 napisał/a:
Może daktyle? są słodkie i pyszne;)

Dobrymi zamiennikami dla słodyczy są owoce sezonowe. W zimie mogą to być na przykład jabłka, pomarańcze, cytrusy. Natomiast porą letnią truskawki, jagody, maliny, agrest. Suszone owoce są bardzo słodkie i smaczne. Morele, śliwki, żurawina i suszone jabłka na pewno zaspokoją chęć na słodycze. Koktajle owocowe mogą być zamiennikami słodkich napoi. Moim zdaniem najlepszy koktajl składa się z mleka i bananów. Jednak pamiętajmy, że raz na jakiś czas możemy zjeść kilka kawałków czekolady. Nie musimy jej całkowicie wyrzucać z naszego życia.

Odpowiedz do tematu