Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasz nowy wspaniały rząd. :]
Autor Wiadomość
Magae Wysłany: 2015-11-09, 13:20   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
Miss Ilsa

Ej no... rząd kolejnej (IV? V?) RP bez Giertycha, bez Kalaty, bez Leppera i całej reszty - to już nie będzie to samo... :laugh:

A w temacie:

justa Wysłany: 2015-11-09, 13:20   
Forumowy wyjadacz

shiadhal napisał/a:
Plus czy ktoś mnie może oświecić: gdzie się podział resort gospodarki??? :masakra: :masakra: :masakra:

nie ma go, ma być resort rozwoju czy jakoś tak

jupi Wysłany: 2015-11-09, 13:25   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

shiadhal napisał/a:
Plus czy ktoś mnie może oświecić: gdzie się podział resort gospodarki??? :masakra: :masakra: :masakra:

Będzie częścią ministerstwa rozwoju. Które powstanie już za momencik, bo projekt ustawy oczywiście jest gotowy.

Alma_ napisał/a:
Macierewicz, Gowin, Ziobro, Kamiński...

Dobrze zrozumiałam słowa przyszłej pani premier, że Macierewicz zostaje szefem MON bo Gowin nie chciał??? :cool2:

Magae Wysłany: 2015-11-09, 13:27   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
Miss Ilsa

jupi napisał/a:
Alma_ napisał/a:

Dobrze zrozumiałam słowa przyszłej pani premier, że Macierewicz zostaje szefem MON bo Gowin nie chciał??? :cool2:

Zasłyszane na FB:

Skalę surrealizmu najlepiej pokazuje to, że wszyscy dziwią się, że na szefa MON nie mianowano tak ugodowego, umiarkowanego i wyzbytego z radykalizmu gościa, jak Gowin.

jupi Wysłany: 2015-11-09, 13:40   

A w temacie 500zł na dziecko: czy ktoś się doczytał jak te pieniądze będą wypłacane (jeśli oczywiście będą)? Będziemy brać co miesiąc dzień urlopu, żeby się ustawić w kolejce w gminie po swoje?

Magae napisał/a:
Zasłyszane na FB:

Skalę surrealizmu najlepiej pokazuje to, że wszyscy dziwią się, że na szefa MON nie mianowano tak ugodowego, umiarkowanego i wyzbytego z radykalizmu gościa, jak Gowin.

100% prawdy w prawdzie ;)

Nie żebym była jakąś wielką fanką PO, ale wypowiedź Tomczyka mnie ubawiła: "Mieliśmy premiera z PO, teraz będziemy mieć p.o. premiera."

Nabla Wysłany: 2015-11-09, 13:43   

Starsza Kobieta
Every man must dine

jupi napisał/a:
A w temacie 500zł na dziecko: czy ktoś się doczytał jak te pieniądze będą wypłacane (jeśli oczywiście będą)? Będziemy brać co miesiąc dzień urlopu, żeby się ustawić w kolejce w gminie po swoje?

Nie bardzo rozumiem skad ta interpretacja - czytalam artykul, ktorego autor poplynal w czarnowidztwie zniechecania obywateli kolejkami do osobistego odbioru zasilku. Tyle, ze zadnego powodu do takiego zalozenia nie przedstawil :looka:

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

justa Wysłany: 2015-11-09, 13:47   
Forumowy wyjadacz

jupi napisał/a:
shiadhal napisał/a:

Będzie częścią ministerstwa rozwoju. Które powstanie już za momencik, bo projekt ustawy oczywiście jest gotowy.

Alma_ napisał/a:

podobno tak, dano mu wybór między MONem a resortem nauki

jupi Wysłany: 2015-11-09, 13:52   

Nabla napisał/a:
Nie bardzo rozumiem skad ta interpretacja - czytalam artykul, ktorego autor poplynal w czarnowidztwie zniechecania obywateli kolejkami do osobistego odbioru zasilku. Tyle, ze zadnego powodu do takiego zalozenia nie przedstawil :looka:

W tekście, który ja czytałam argumentowali to tym zapisem w projekcie:
"wypłata świadczenia wychowawczego podlega wstrzymaniu, jeżeli osoba, która otrzymuje to świadczenie, nie podejmuje świadczenia wychowawczego przez trzy kolejne miesiące kalendarzowe"
http://wyborcza.biz/bizne...eRedirects=true

co by świadczyło o braku automatyzmu w otrzymywaniu pieniędzy, który gwarantowałby na przykład przelew bankowy.

Ale ja projektu ustawy nie czytałam, stąd moje pytanie, bo może komuś się chciało wniknąć w temat.

Nabla Wysłany: 2015-11-09, 13:58   

Starsza Kobieta
Every man must dine

jupi, dla mnie to mocna nadinterpretacja - wystarczy nie dostarczyc numeru konta i tez nie pobierasz swiadczenia :oczami:

U mnie np. nie odeslanie w odpowiednim czasie losowo przysylanego formularza o aktualnosci danych tez sie wiaze z wstrzymaniem wyplaty child benefit...

jupi Wysłany: 2015-11-09, 14:06   

Nabla napisał/a:
jupi, dla mnie to mocna nadinterpretacja - wystarczy nie dostarczyc numeru konta i tez nie pobierasz swiadczenia :oczami:

Ok, ale jeśli by czytać ten zapis bardzo dosłownie, to mówimy o "wstrzymaniu wypłaty osobie, która otrzymuje świadczenie", czyli takiej, która co najmniej raz pieniądze dostała, względnie spełniła kryteria do otrzymania. Chociaż pewnie dopóki nie wejdą w życie przepisy wykonawcze to możemy to sobie interpretować dowolnie. Ja się za terminowy przelew prosto na konto w każdym razie nie obrażę ;)

justa napisał/a:

czyli Macierewicz dostał resztki po Gowinie ;)

Madeleine Wysłany: 2015-11-09, 14:39   

Starsza Kobieta

jupi napisał/a:
Ja się za terminowy przelew prosto na konto w każdym razie nie obrażę ;)
Nie ciesz sie za bardzo, jak napisala Justa - najpierw Ci te pieniadze zabiora, zebys mogla je dostac 8)

shiadhal Wysłany: 2015-11-09, 14:44   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Madeleine napisał/a:
Nie ciesz sie za bardzo, jak napisala Justa - najpierw Ci te pieniadze zabiora, zebys mogla je dostac

zawsze lepiej tak niż 'podaj dalej i nie wracaj', nie? chociaż i tak w tą kasę nie wierzę (gorzej, że w bajzel w edukacji już tak :masakra: ).

stay true to your dreams and they will stay true to you

jupi Wysłany: 2015-11-09, 14:56   

shiadhal napisał/a:
zawsze lepiej tak niż 'podaj dalej i nie wracaj', nie?

Otóż to! Jak dobrze poszukać, to zawsze jakiś powód do radości się znajdzie ;)

shiadhal Wysłany: 2015-11-09, 15:12   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

eee, bez przesady zaraz z tą radością - w kwestii 500 pozostanę przy stanowisku a'la Tomasz Apostoł :lizak:

stay true to your dreams and they will stay true to you

Nabla Wysłany: 2015-11-09, 15:28   

Starsza Kobieta
Every man must dine

justa napisał/a:

Swoja droga - czlowiek orkiestra, nie? :rotfl:

Odpowiedz do tematu