Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasz nowy wspaniały rząd. :]
Autor Wiadomość
esoes Wysłany: 2016-12-19, 08:33   
Net włączony- gar z zupą spalony

Wielu z nas ma ich dosyc.
Trudno tylko znalezc dobrą droge wyjscia...

dobbi Wysłany: 2016-12-19, 09:18   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

jedyną sensowną drogą wyjścia jest wytępienie tych pisowskich szkodników, mentalnej ubecji i odsunięcie tych kretynów od koryta

z pozdrowieniami

esoes Wysłany: 2016-12-19, 09:34   
Net włączony- gar z zupą spalony

Poki co nie realne. Opozycja nie ma silnego lidera.

karola82 Wysłany: 2016-12-19, 20:22   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Może naiwnie myślę, ale potrzebna nam jest silna kobieta napędzana takim wkurwem na ich przemocowe działania wobec kobiet. Już dosyć starych obleśnych zwisów w polityce. Jak dla mnie to czas na kobiety.

irish Wysłany: 2016-12-20, 09:58   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Jak do nas trafilas?: za gimblówkami ;-)
Karola, tylko kto?
Wszyscy są napędzeni, wściekli, rozczarowani. PIS ma wszystko, mógłby przez ten czas spokojnie wprowadzać zmiany, jakie chce, przy stosowaniu się do procedur, przy zachowaniu terminów, konsultacji społecznych - i poparcie by im rosło, bo 500+, bo uchodźców nie wpuściliśmy, bo Szydło gada lepiej niż Kopacz, bo Morawiecki taki przystojny, bo o frankowiczach od czasu do czasu coś powiedzą (no, powiedzą, a nie zrobią, bo wprowadzać zmiany przecież tak trudno, bo koszty).
I PO by zostało zmarginalizowane, zeżarte, zabite, jakby im przez rok na spokojnie powyciągać te rzeczy, które robili, bez poszanowania dla prawa - i z Trybunałem Konstytucyjnym, i z dyskryminacją opozycji i z przyklepywaniem przez media ich wszystkich logicznych (i nielogicznych) działań. Wystarczyłoby, by PIS był "nieco bardziej moralnym" niż poprzednicy.
A tu nie. Taka buta, arogancja, głupota, Pawłowiczowstwo i Kaczyńskość nastąpiła, że to jest po prostu trudne do uwierzenia.
W myśl zasady "Teraz K... My. I co nam zrobicie?"
Dramatem jest to, że nie ma alternatywy. Dla mnie żadnej.
esoes napisał/a:
Poki co nie realne. Opozycja nie ma silnego lidera.

Brak lidera to jedno.
Ale brak klasy politycznej, zdolnej wyjść poza TKMowe myślenie, popatrzeć dalej niż w koryto, pomyśleć o Polsce inaczej niż jak o Folwarku Zwierzęcym...To jest nasza narodowa tragedia.

...A jak ktoś jest konkretny, kompetentny, kocha ten kraj...to do polityki nie idzie. Bo się ubrudzi.

Trafiony. Zatopiony.

sheila Wysłany: 2016-12-20, 11:45   

Poważnie uzależniona

A nie chcecie dać szansy Nowoczesnej?

synek
córcia
córuteńka

karola82 Wysłany: 2016-12-20, 12:04   

Irish, a Barbara Nowacka? Dla mnie ona. Aczkolwiek mogę być nieobiektywna, bo Jarugę-Nowacką ceniłam (btw jak już pada nazwa "Smoleńsk" to o niej zawsze myślę i jest mi cholernie szkoda, że była w tym samolocie)

Wklejam ciekawą wypowiedź. Jak dla mnie w sam punkt.
"
Jakub Sieńczyk
17 grudzień o 15:06 · Warszawa ·
Niektórzy pytają mnie, czemu sterczę pod Sejmem i protestuję. Odpowiem.
Nie jestem ubekiem, pozbawionym przywilejów politykiem, sympatykiem Platformy Obywatelskiej (w idealnym świecie głosowałbym na Zielonych, ale polscy się nie nadają) ani bogaczem. Nie jestem nawet gejem i ateistą (choć katolikiem również absolutnie nie).
Rok temu po wyborach byłem smutny, bo PiS i całą radykalną prawicę uważam za groźną. Nie przyszło mi jednak do głowy negować wyniku demokratycznych wyborów i nazwę "KOD" uważałem za nadużycie względem historii. To się zmieniło.
Nie neguję wyniku wyborów. Nie akceptuję metod sprawowania władzy i wykraczania poza mandat. Nie akceptuję faktu, że Kaczyński rządzi krajem bez oficjalnego stanowiska i odpowiedzialności za swoje czyny. Że znaczenie terminu "arogancja władzy", gęsto wykorzystywanego w kampanii zostało wyniesione na poziom galaktyczny. Nie było tak aroganckiej władzy od czasu PRL - i żadne ośmiorniczki Sikorskiego nawet nie umywają się do tego, co słyszę codziennie. Codziennie!
Nie akceptuję zakazywania mi handlu w niedzielę. Nie akceptuję ograniczania dostępu dziennikarzy do posłów, bo poseł jest pracownikiem kontraktowym narodu i przed nim odpowiada. Nie akceptuję usuwania flagi UE z Kancelarii Premiera. Nie akceptuję faktu, że krajem rządzi człowiek wykluczony cyfrowo, który nie ma rodziny, komputera, konta w banku, prawa jazdy, nie zna języków obcych i zasadniczo żyje inaczej, niż 90% współczesnych ludzi.
Nie akceptuję tolerowania naziolstwa, dyskryminacji mniejszości i wrogiej względem cudzoziemców narracji publicznej. Nie akceptuję cofania reformy edukacji i histerii wobec sześciolatków w szkołach (sześciolatki AD 2016 znacznie różnią się od sześciolatków AD 1995). Nie akceptuję szmacenia urzędu Prezydenta RP. Nie akceptuję nocnych głosowań. Nie akceptuję zajmowania się wyimaginowanymi ubekami i komunistami w 2016 roku (srsly?!). Mało?
To jeszcze nie akceptuję demolki Trybunału Konstytucyjnego, podporządkowywania prokuratury i sądownictwa Ministrowi Sprawiedliwości, notorycznego łamania Konstytycji przez Prezydenta i Premierkę, łamania regulaminu Sejmu, niewpuszczania opozycji na absurdalne głosowanie budżetu w sali kolumnowej, nazywania faktycznego centrum "lewactwem" (umówmy się - lewakiem to jestem ja :) a nie jakiś Petru), kultu jednostki prezesa, mieszania religii z polityką i prawodawstwem oraz forsowania projektów czysto ideologicznych (całkowity zakaz aborcji). Docelowo życzyłbym sobie faktycznego rozdziału Kościoła od państwa, opodatkowania go, wycofania religii ze szkół oraz symboli religijnych z budynków publicznych - przy czym wiem, że nie gwarantują tego rządy żadnej z obecnie istniejących partii. Wreszcie - radykalnie nie akceptuję dewastacji przyrody przed Szyszkę, którego szczególnie nienawidzę.
Mógłbym kontynuować, ale mi się nie chce. A nawet nie doszedłem jeszcze do Macierewicza, Błaszczaka, Kuchcińskiego i pani od deportacji ateistów, od której słów do dziś nikt się nie odciął!
Stoję i marznę, bo jestem wkurwiony. Po ludzku, nie politycznie. A jeśli komuś udało się zradykalizować nawet mnie - winszuję kreatywności.
PS: nie zamierzam obrażać ludzi o odmiennych poglądach. Odmawiam. Szanuję wszystkich, kocham ludzi i każdy ma prawo do swoich preferencji. Polecam wszystkim.
Peace out - and I mean it."

nirwanaa Wysłany: 2016-12-20, 12:14   

www.solidarnosc.org.pl/ksgie/

Nie podoba mi się to.

My

irish Wysłany: 2016-12-20, 12:51   

karola82 napisał/a:
Irish, a Barbara Nowacka? Dla mnie ona. Aczkolwiek mogę być nieobiektywna, bo Jarugę-Nowacką ceniłam (btw jak już pada nazwa "Smoleńsk" to o niej zawsze myślę i jest mi cholernie szkoda, że była w tym samolocie)

Nie wiem Karola. Wiesz, ja nie mam telewizji, więc komunikaty, które do mnie docierają, są mocno szczątkowe. Ale Barbara Nowacka nie jawi mi się jako osoba, która mogła by się stać mężem stanu (oczywiście nie dlatego, że jest kobietą!). Przegrana w ostatnich wyborach "sojuszowej" lewicy wg mnie Barbarę Nowacką zmarginalizowała. Mogę się mylić, bo nie jestem bardzo na bieżąco, ostatnie miesiące to dla mnie raczej wypieranie rzeczywistości politycznej niż uważne śledzenie zdarzeń.

nirwanaa napisał/a:
www.solidarnosc.org.pl/ksgie/
Nie podoba mi się to.

A to jest ... przerażające.
Myślałam o moim kraju jako o przestrzeni zamieszkanej przez świrniętych nieco ludzi, ze swoimi uwarunkowanymi kulturowo i historycznie zwichnięciami; do których zresztą ludzi się sama zaliczam i z którymi się utożsamiam. Zamieszkałej przez dumnych, porywczych, ambitnych, ciężko pracujących, dobrych ludzi. Europejczyków. Którzy budzą podziw innych Europejczyków.
A teraz już nie wiem. Może to nie jest prawda o moim kraju? Może to tylko ja żyję w akwarium, w przeświadczeniu, że tak wygląda cała Polska?
A poza moją bałwankową kulką Polska jest wypełniona Kiepskimi? Którym ostatni rok się podoba, którzy są dumni z takiej władzy, którzy uważają, że teraz dopiero znalazł się ktoś, kto Polsce przywróci godność i podniesie ją z kolan? Którzy model Putina jako cara Wielkiej Matiuszki Rosji bez najmniejszego zająknięcia zaakceptują jako model zarządzania w swoim kraju???

Na Boga, dziewczyny, ktoś taką odezwę jak ta wklejona przez Nirwanę napisał i puścił w obieg. Ktoś Wiadomości redaguje.
A! last but not least - I KTOŚ W NIE WIERZY...Może nasze społeczeństwo - poza skończoną ilością protestujących obecnie - może nasze społeczeństwo jednak w większości składa się z TAKICH ludzi???

Trafiony. Zatopiony.

skrzacik Wysłany: 2016-12-20, 13:06   

Starsza Kobieta

irish napisał/a:
może nasze społeczeństwo jednak w większości składa się z TAKICH ludzi???
i to jest clou.

Dokładnie tak jest. A raczej społeczeństwo Polskie składa się (w przytłaczającej większości) z ludzi bez własnego zadnia, niemyślących, wręcz głupich. Takimi jest łatwo manipulować= czy to z lewa, czy to z prawa.
Powie się im - Żyd zły, powtórzą - Żyd zły.
Powie się im - Solidarność, powtórzą Solidarność.
Powie się im - lewak do gazu. Powtórzą - lewak do gazu.
Powie się im - Unia Europejska. Powtórzą - Unia Europejska.

Bezwolna masa, która za żarcie i kasę pójdzie za swoim panem choćby do piekła. Kto da więcej, ten zwycięży. Kto znajdzie więcej winnych, tego na wierzchu.

Niestety nic na szybko nie da się z tym zrobić.

A, i mam w nosie, że mówię językiem wykluczenia. Grzeczna już byłam.

Dodam jeszcze, że cały czas mam w pamięci słowa znajomego, który w końcu lat 90 pracował dla agencji reklamowej:
"Znajomi się mnie pytali - dlaczego te reklamy proszku są takie głupie?
A ja im na to - robiliśmy badania konsumenckie, wyszło, że Polacy to prostaki i durnie, więc tylko taki przekaz trafia."

Ostatnio zmieniony przez skrzacik 2016-12-20, 13:12, w całości zmieniany 1 raz  

Nabla Wysłany: 2016-12-20, 13:10   

Starsza Kobieta
Every man must dine

skrzacik, nie tylko polskie społeczeństwo tak wygląda. Brexit, Trump to nie są przypadki.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

kotetsu Wysłany: 2016-12-20, 22:08   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Mi się poniższy fragment, mimo że może bardziej do wątku szkolnego pasuje, bardzo wpisuje w to co się dzieje:
Fragment programu dla klas 1-3 podstawówki
Edukacja polonistyczna ​​
Uczeń: słucha uważnie i z powagą wypowiedzi osób podczas uroczystości, koncertów, przedstawień, obchodów, świąt narodowych i innych zdarzeń, przyjmując postawę skupienia, samokontroli i szacunku; uczestnicząc w opisanych sytuacjach, wyczuwa ich nastrój i przyjmuje adekwatne do niego zachowania, np. śmieje się z usłyszanych dowcipów, zachęcony, włącza się do wspólnego skandowania, śpiewania;
https://men.gov.pl/wp-content/uploads/2016/11/i-etap-edukacyjny-klasy-i-%E2%80%93-iii.pdf

Jeszcze tylko brakuje instrukcji co skandować...

dobbi Wysłany: 2016-12-22, 20:28   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

Ja pokladalam ogromne nadzieje w Razem, oni sa dla mnie lewica z krwi i kosci, a prawdziwej lewicy w tym kraju nie bylo do tej pory, bo sld to nie lewica. Nowacka lubie i cenie w sumie, niestety jest u mnie skreslona za firmowanie swoja twarza skompromitowanego sld.
Nowoczesna ma kilka ciekawych osob,bardzo merytorycznych, ktore pewnie do czegos sensownego by sie nadaly, pytanie na ile Petru bedzie umial sie wycofac z liderowania.

Obiektywnie patrzac tak fatalnie dawno nie bylo, z nieDowierzaniem sluchalam wczorajszej "konferencji prasowej" pieciu pisowskich kukiel,podczas ktorej zapewniali ze jest ok... :przestraszony:

Podpisuje sie pod slowami irish, z wykluczeniem tego ze szydlo gada lepiej niz kopacz. Obie bredza, do tego szydlo ma tak irytujacy glos ze glowa peka

z pozdrowieniami

Blutka Wysłany: 2017-01-20, 21:07   

Starsza Kobieta

Koniec świeckich ośrodków adopcyjnych?
http://natemat.pl/199691,...la-dobra-zmiana

irish Wysłany: 2017-01-20, 21:42   

Uszczegółowię: z tekstu pod linkiem wynika, że koniec będzie dotyczyć sfery adopcji zagranicznych, do których (wg tekstu) będą uprawnione wyłącznie 2 ośrodki. W całej Polsce. Katolickie. Jeden z doświadczeniem, drugi bez.

Obecnie procedura jest taka: dziecko uwolnione prawnie jest zgłaszane do ośrodka z rejonu, jeśli nie ma chętnych, to idzie do bazy ogólnopolskiej, jeśli nie ma chętnych, to jest zgłaszane do adopcji zagranicznej. Z tego, co wiem, adopcje zagraniczne są prowadzone przez DOPSy/MOPSy czy jak im tam (nie wiem, jak to jest w całym kraju). Rodzeństwa się (generalnie) nie rozdziela.

Offtop: Znam bardzo dużo uwag krytycznych na temat sposobów wysyłki dzieci za granicę - "klasy" niektórych ludzi, którzy tu przyjeżdżają po dzieci, niesprawdzania ich rzeczywistych motywów, nie mówiąc o późniejszym monitorowaniu losów dziecka. Znam przypadki, gdy opiekunowie tymczasowi przeciągają procedury tak, by dziecko ukończyło 13 lat i mogło już w pełni oficjalnie nie wyrazić zgody na adopcję, unikając tym samym wywiezienia z kraju (Cytat: " bo patrzę na tego faceta robiącego siostrom 12 i 14 letnim zdjęcia i zastanawiam się, jaki on ma naprawdę motyw do tego, by je adoptować i wywieźć w miejsce słuch po nich zaginie? Jaki może mieć motyw? " )
Zatem działania zmierzające do tego, by "ślad po dziecku się nie urywał", są jak najbardziej pożądane.

Informacja o pozostawieniu całej dziedziny adopcji zagranicznych w rękach dwóch ośrodków (nieważne, czy katolickich) jest tak absurdalna, że aż mi się nie chce wierzyć. Może chodzi o ośrodki pozostające poza systemem państwowych MOPSów? I uznaniowe usunięcie z listy tych pozostałych "prywatnych" ośrodków, które się do tej pory zajmowały adopcjami międzynarodowymi?

Żeby była jasność - sposób działania przedstawiony w linku uważam za skandal i dno pełne mułu. Ale artykuł jest napisany w taki sposób, że trudno mi uwierzyć w jego rzetelność.

Trafiony. Zatopiony.

Odpowiedz do tematu