Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
[PSY]Akcesoria dla zwierząt - hity, kity i mity...
Autor Wiadomość
MarMaja Wysłany: 2008-10-05, 22:56   [PSY]Akcesoria dla zwierząt - hity, kity i mity...

Starsza Kobieta

no właśnie...
jakie akcesoria/wposażenie sprawdza się przy waszych zwierzakach?
Bez czego nie wyobrażacie sobie życia a co okazało się całkowitym niewypałem?
Na jakie mity dałyście się nabrać ;)

podzielilam temat na koty i psy ;) /carol

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:
Ostatnio zmieniony przez carol 2008-10-07, 09:19, w całości zmieniany 2 razy  

ewak Wysłany: 2008-10-06, 04:31   

Net włączony- gar z zupą spalony

Nie mam zielonego pojecia, jak to z tymi kuwetami jest, za to chetnie pociagne temat jesli chodzi o zabawki dla psow. Na poczatek te bublowate, ktore u nas nie sprawdzily sie nic a nic:

Pilka Kong, ktora ma za zadanie czyscic zeby, wzmacniac zwacze. A jesli wlasciciel wybywa na kilka godzin, moze wrzucic do srodka pilki smakolyk. Dostanie sie do przysmaku ma zajac psu czas:

Zupelny kit jesli chodzi o moja Siumao. Pilka jest ciezka, pies jej nie podgryza, nie chce nia aportowac. Nie wiem czy sie sprawdza, jako zabijacz czasu, bo nigdy nie wrzucilam jej zarcia do srodka (jakies to takie niehumanitarne mi sie wydaje byc i nie mogalm sie przemoc).

I drugi gadzet - Dental Kong ze sznurkiem (czyszczenie zebow, masaz dziasel):

Pies czasem ma ochote pobawic sie w przeciaganie liny, ale to raczej z mojej inicjatywy, a nie sam na ochotnika. Czerwony element wlasciwie moglby nie istniec. Na poczatku w te rowki - zgodnie z poleceniem producenta - wcisnelam paste do zebow. Naiwnie sadzilam, ze Siumka zacznie sobie sie wgryzac w te czesc. A co ona robila? Zwijala jezyk w trabke (ale jaka!) i wylizywala dokladnie cala paste ze szczelin.

Nie szata zdobi człowieka, lecz dusza szlachetna.

moniqueee Wysłany: 2008-10-06, 06:19   

Zabawka - sznurek :)
Czyści żeby, a do tego mój amstaf ma fantastyczną zabawę w biczowaniu się nim :hyhy

dobbi Wysłany: 2008-10-06, 07:17   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

u mnie kong absolutnie się nie sprawdził, za to sznurek wklejony przez moniqueee jak najbardziej.
dodatkowo kości-gryzaki, z prasowanej skóry wołowej Figa zużywa w ilościach hurtowych, dzięki temu nie mam zgryzionego ani jednego buta a i kable zostały oszczędzone.

poza tym wszelkie pluszaki - natychmiast zostaje na nich dokonana trepanacja :)

z pozdrowieniami

Licho Wysłany: 2008-10-06, 16:37   

Forumowy wyjadacz

Ja najpierw w kwestii technicznej, a nie dałoby się rozdzielić wątków psich i kocich?

Ja mam rottweilera, więc z góry odpadają wszelkie małe i słabe zabawki. Pluszaki wystarczają na 15 minut (zanim zostaną zamordowane i wybebeszone)

Z zabawek najlepiej spisuje się sznurek, podobny do tego jak moniqueee wstawiła, tylko znacznie grubszy, dłuższy i z uchem, żeby było wygodnie się z psem przeciągać. Wystarcza na kilka miesięcy ;)

Sprawdzają sie piłki tenisowe - najtańsze - wyłącznie do rzucania i aportowania, po zabawie muszą zostać schowane, bo inaczej są to ich ostatnie chwile. Zamiennie do piłek do rzucania nadają sie też jabłka (te z ogrodu) ;) przynajmniej pies ma co później jeść ;) . Niestety nasza piesa ma fioła na punkcie piłek, więc w tej chwili wszystkie piłki "ludzkie" są pochowane po tym jak przegryzła piłkę od kosza...

Kości - gryzaków - nie kupujemy. Kupujemy zwykłe kości ;) Czas obróbki zależny od wielkości kości - od pół godziny do pół dnia. Trzeba pilnować, zeby nie wyniosła do ogrodu, bo zakopie i wyciągnie jak zacznie capić... :masakra:

:police:

Dodka Wysłany: 2008-10-07, 11:22   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Ja podaję jeden Hit, który u nas nie schodzi z tapety. Jest nim piłka na sznurku, konkretnie ta (jest też wersja bez sznurka):

Świetnie się nią rzuca, pięknie się odbija i dodatkowo jest pływająca, zatem idealna np. nad morze :D . Jest tak cudowna, że na spacerach często inne sierściuchy są nią zainteresowane, a co poniektóre podbierają ją naszemu netoperkowi :cool:.

Opis piłki:
Zabawka przypominająca prawdziwą piłkę nożną, którą polecamy nie tylko zagorzałym psim kibicom. Jeżeli Twój pies kocha piłki, to na punkcie tej po prostu oszaleje! Bardzo wszechstronna zabawka.

Zabawka składa się z gumowej, pełnej w środku piłki oraz 100 cm sznurka. Świetnie nadaje się do gryzienia, aportowania i przeciągania. Sznurek sprawia także, że piłeczkę łatwiej rzucić i złapać. Doskonała do nauki i zabawy ze szczeniakiem.

Piłka pozwoli Twojemu psu na wyzbycie się nadmiaru energii, nie powodując przy tym szkód w Twoim domu. Nadaje się do zabawy zarówno w mieszkaniu, jak i na świeżym powietrzu – mycie jej nie sprawia żadnego problemu.

Zabawka nie zawiera substancji toksycznych – przyjazna dla Twojego psa.

ewak Wysłany: 2008-11-21, 02:42   

Z kategorii HIT.

Bardzo polecam smycz tasmowa (linkowej nie testowalam na moim Kojocie) Flexi Comfort Compact, o taka:

Uzywamy jej juz dobre poltorej roku, niezaleznie od pogody i dziala bez zarzutu. Mechanizm nie zawiodl ani razu, mimo iz "zaliczyla glebe" wiele razy. Nie znajduje niczego, do czego moglabym sie przyczepic i szczerze polecam. W ogole mysle, ze wszystkie tego rodzaju smycze, wlasnie tej firmy, powinny byc dosc niezawodne i niezniszczalne. Trzeba tylko dobrac odpowiedni model pod wage psa.

To jest chyba nowy model - IMHO sliczny:

dobbi Wysłany: 2008-11-21, 06:06   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

ewak a jak długa jest taśma? 1,5 m?

z pozdrowieniami

Licho Wysłany: 2008-11-21, 08:55   

Forumowy wyjadacz

ja mam jeszcze prośbę i uwagę techniczą...

podawajcie jakiego macie psa (chociażby w sensie wielkości, np masy) i ile kosztuje taki gadżet (orientacyjnie)...

Mi naprzykład taka taśma się bardzo podoba, przydałaby się - na przykład jak moja suka ma cieczkę... Natomiast już udalo jej się skasować kilka tego typu urządzeń (fakt, że sznurków a nie taśm - z tym że rozwalała mechanizm, nie zrywała sznurka) - bo nie ma co się oszukiwać, że jest to bydlątko 45 kilo żywej wagi...

ewak Wysłany: 2008-11-21, 10:20   

dobbi napisał/a:
ewak a jak długa jest taśma? 1,5 m?

My mamy tasme dluga na 5 metrow. Ale cos mi sie we lbie kolacze, ze mozna kupic nawet taka 8 metrowa. I jeszcze slowko na ten temat - ja zdecydowalam sie na ten rodzaj, poniewaz czasami musze chwilowo przetrzymac psa, bez potrzeby zwijania smyczy i zdarza mi sie tasme chwycic w reke. IMHO, w przypadku liniki byloby to mniej komfortowe.

Licho napisał/a:
Mi naprzykład taka taśma się bardzo podoba, przydałaby się - na przykład jak moja suka ma cieczkę... Natomiast już udalo jej się skasować kilka tego typu urządzeń (fakt, że sznurków a nie taśm - z tym że rozwalała mechanizm, nie zrywała sznurka) - bo nie ma co się oszukiwać, że jest to bydlątko 45 kilo żywej wagi...

My tez sporo takich urzadzen przetestowalismy, z tymze na ogol byla to nizsza i srednia polka cenowa. Moment i nadawaly sie do wyrzucenia. Flexi polecam, bo wlasnie sluzy nam juz dlugi czas i skubana nie daje sie popsuc. Odnosnie 45 kg Twojego psa, nie ma problemu - Flexi ma w ofercie tez i uprzaz na takie bestie. Dlatego napisalam, ze trzeba dobrac odpowiedni model do wagi psa. Siumao, to waga piorkowa - 5,5 kg, wiec my kupilismy smycz dla psow ras malych (w zaleznosci od modelu, przedzial do 12-15 kg). Sa jeszcze smycze dla innych kategorii wagowych: takie, przeznaczone dla psow o wadze ciala nie przekraczajacej 35 kg i takie, dla psow o wadze nie wiekszej jak 50kg. Zdaje sie, ze opisuja to cyfry 1, 2 i 3 w modelu smyczy (gdzie 3 to ta waga najciezsza).

Cena, w zaleznosci od dlugosci, przeznaczenia wagowego, czy linka, czy tasma. Kojotowa, z edycji Summertime, kosztowala cos kolo 60 zl. I mowie tu o cenie samej smyczy, bez szelek.

Licho Wysłany: 2008-11-21, 10:28   

Forumowy wyjadacz

ewak napisał/a:
I mowie tu o cenie samej smyczy, bez szelek.

Nasze bydlątko nie chodzi na szelkach... w grę wchodzi albo kolczatka albo obroża zaciskowa... Niestety to jest typ psa, którego jest cieżko zatrzymać, jeżeli ma coś innego w głowie...

Na szczęście zazwyczaj się słucha (oprócz cieczek...)

ewak napisał/a:
Odnosnie 45 kg Twojego psa, nie ma problemu - Flexi ma w ofercie tez i uprzaz na takie bestie

jakie bestie? jakie bestie? moją psinkę, moją pieszczoszkę, moją niunię... :rotfl:
A serio, to jeżeli ta smycz jest solida, tak że wytrzyma jej zapędy do psów, to nie ma co się oszukiwać, że kwota 60 zł (zakładam że wystarczy na całe życie psa, bo używalność tej smyczy byłaby dwa razy do roku po trzy tygodnie) - to nie jest kwota nie do przeskoczenia...

ewak Wysłany: 2008-11-21, 10:50   

Licho napisał/a:
A serio, to jeżeli ta smycz jest solida, tak że wytrzyma jej zapędy do psów, to nie ma co się oszukiwać, że kwota 60 zł (zakładam że wystarczy na całe życie psa, bo używalność tej smyczy byłaby dwa razy do roku po trzy tygodnie) - to nie jest kwota nie do przeskoczenia...

Cena ktora podalam jest orientacyjna. Smycz kupowalam 1,5 roku temu i Siumao to podreczny model o niskiej wadze, wiec kupilismy mamy 1ke. Dla Twojego psa uprzaz na pewno bedzie drozsza (3ka), chociaz roznica nie bedzie jakas masakryczna.

PS. Doszukalam sie jeszcze, ze Flexi ma w ofercie tez smycze Gigant, dla psow o wadze do 75 kg.

o-wieczka Wysłany: 2009-01-21, 22:29   

U nas rewelacyjnie sprawdza się transporter. Na początku psina protestowała, ale z czasem zaakceptowała podróże w klatce. Nawet na długie dystanse. Dla nas ma to same zalety - w samochodzie czysto i pies bezpieczny w razie hamowania.
I majtki na cieczkę :D

Licho Wysłany: 2009-01-22, 17:32   

Forumowy wyjadacz

o-wieczka napisał/a:
I majtki na cieczkę

powiedz coś więcej, bo ja się nad tym tematem cały czas zastanawiam, czy jest sens to kupować...

ewak Wysłany: 2009-01-23, 03:20   

Licho napisał/a:
o-wieczka napisał/a:
I majtki na cieczkę

powiedz coś więcej, bo ja się nad tym tematem cały czas zastanawiam, czy jest sens to kupować...

Wprawdzie, jam nie o-wieczka, ale chetnie podziele sie wlasna opinia na ten temat.

Siumao miala dwie cieczki w swoim zyciu i obie przechodzila w gatkach. Mialam dwie pary na zmiane. Z racji podrecznych rozmiarow mojej psicy, ja przyklejalam jej wkladke higienieczna. U nas sie sprawdzily, ale nasz kojot to wersja wygodnicka, ktora z nami spi i lezakuje na sofach. Mala szybko oswoila sie z nowa czescia garderoby i po spacerze ewidentnie czula sie naga, bo wrecz domagala sie zalozenia bielizny.

Ja mialam takie pasiaki ze sciagaczem wokol ogonka:

PS. I tak troche obok tematu - ja widze ogromny sens przede wszystkim w wysterylizowaniu suki (nie tylko ze wzgledu na cieczke, ale przede wszystkim biorac pod uwage aspekt zdrowotny).

Odpowiedz do tematu