Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
[PSY]Akcesoria dla zwierząt - hity, kity i mity...
Autor Wiadomość
o-wieczka Wysłany: 2009-01-23, 19:17   

Net włączony- gar z zupą spalony

My mamy majtki zdecydowanie mniej wypasione niż ewak. Niestety nie mogę znaleźć zdjęcia. Są ściągane gumką tak jakby w psim pasie. O dziwo trzymają się całkiem dobrze na pupie. Ja do nich używam zwykłych wkładek higienicznych.

Licho Wysłany: 2009-01-24, 11:46   

Forumowy wyjadacz

ewak napisał/a:
ja widze ogromny sens przede wszystkim w wysterylizowaniu suki (nie tylko ze wzgledu na cieczke, ale przede wszystkim biorac pod uwage aspekt zdrowotny).

ewak, ostatnio sterylka chodzi mi po głowie, ale najpierw zrobimy badania na dysplazję i w zależności od wyników będziemy decydować...
Wcześniej o tym nie myślałam, bo z poprzednią sunią nie mieliśmy tych problemów, ale ta już drugi raz ma ciążę urojoną (a nie ma jeszcze dwoch lat :masakra: ), więc wyjścia są dwa: albo zrobić jej czym prędzej papiery hodowlane i szczeniaki (tak radzi hodowca), albo wysterylizować... :(
Ja generalnie wolałabym nie sterylizować jej, niezależnie od naszych planów co do szczeniaków, natomiast po prostu martwią mnie te jej urojki. Tak czy inaczej, na razie musimy zrobić jej prześwietlenie na dysplazję a potem się będziemy zastanawiać.

Natomiast co do majtek, to ja widziałam gdzieś (chyba na allegro) całe czarne, więc dla nas jak znalazł :D

:police:

awangarda w stylu retro Wysłany: 2009-01-24, 11:57   

Starsza Kobieta

Licho napisał/a:
Ja generalnie wolałabym nie sterylizować jej,
a dlaczego?

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

Licho Wysłany: 2009-01-24, 17:47   

Forumowy wyjadacz

awangarda w stylu retro napisał/a:
a dlaczego?

dlatego, że (rozumiejąc wszystkie argumenty zwolenników sterylizacji), to jedynym powodem dla którego bym się zdecydowała na sterylkę są względy zdrowotne...
(umówmy się, że powody światopoglądowe o których nie chcę dyskutować)

awangarda w stylu retro Wysłany: 2009-01-24, 18:28   

Starsza Kobieta

Licho napisał/a:
to jedynym powodem dla którego bym się zdecydowała na sterylkę są względy zdrowotne...

to wpisz w google ropomacicze.
ja bylam duzym przeciwnkiem steryzliacji zwierzat dopoki wszytkie nasze damy nie zaliczyly ropomacicza ( 2 przezyly opercaje, jedna niestety nie. no, ale to juz staruszka byla .
klarka omal nie pekla od nadmiaru ropy, ktora nie miala usjcia :masakra:
takze mloda mimo, ze miala kociaki bedzie poddana sterylizacji - czekamy teraz, az jej ruja przejdzie :zdziwko:

i naprawde zaluje, ze w przypadku starych choler nie zrobilismy sterylizacji wtedy gdy byly mlode - operacje i rekonwalescencje znioslby duzo lagodniej niz w wieku pozniejszy.

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

Licho Wysłany: 2009-01-24, 18:40   

Forumowy wyjadacz

awangarda w stylu retro, ale chyba nie doczytałaś wcześniej, że o ile nasza burka przejdzie pozytywnie badania dysplazyje, to planujemy wyrobić jej papiery hodowlane i pomyślimy o szczeniakach... a wcześniejsza sterylka mogłaby troszkę się kłócić z tymi planami... ;)

awangarda w stylu retro Wysłany: 2009-01-24, 18:48   

Starsza Kobieta

Licho napisał/a:
awangarda w stylu retro, ale chyba nie doczytałaś wcześniej, że o ile nasza burka przejdzie pozytywnie badania dysplazyje, to planujemy wyrobić jej papiery hodowlane i pomyślimy o szczeniakach... a wcześniejsza sterylka mogłaby troszkę się kłócić z tymi planami... ;)

i chceie, zeby byla suka hodowlana?
czy, zeby miala jednorazowo szczeniaki?

Licho Wysłany: 2009-01-24, 19:07   

Forumowy wyjadacz

awangarda w stylu retro, to czy jednorazowo, czy wielorazowo, to wyjdzie po pierwszych szczeniakach ;) Znam osoby, które się zabierały za hodowanie psów i po pierwszym miocie oświadczyły że "nigdy więcej".
Natomiast kwestia szczeniaków jest dla mnie jednoznaczna z tym, że te szczeniaki byłyby rodowodowe (niezależnie czy miot ma być jeden czy więcej). A żeby były, trza by wyrobić jej wcześniej papiery. A żeby wyrobić papiery, to trzeba zrobić (min.) badania w zakresie dysplazji. Ale o tym już chyba pisałam :cool2:

Licho Wysłany: 2012-10-11, 13:03   

Forumowy wyjadacz

Ja ciągle sie zbieram, żeby napisać:

Absolutne dwa hiciory do wyczesywania krótkowłosego psa (ja mam rottweilera)

pierwszy odziedziczony tego typu: (oba zdjęcia kradzione z allegro ;) )

drugi nabyty w sklepie ogrodniczym za całe 12,50

Oba boskie, chociaż dla koni/bydła. Psa wyczesuje się szybko i bezboleśnie. I nie trzeba codzienni (mówię o okresie linienia). Przydaje się tylko reklamówka na kłaki (bo dużo się wyczesuje)

Na chwilę obecną burka na widok tego ustrojstwa sama melduje się i nadstawia :rotfl:

Jakby ktoś szukał, to można znaleźć również na allegro, trzeba szukać pod hasłem "zgrzebło" / pozostałe.

Asik0011 Wysłany: 2012-10-31, 07:08   

Poważnie uzależniona

Właśnie zamówiłam, nie mogłam się oprzeć ;)

iwonaz52 Wysłany: 2012-11-06, 11:08   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

A ja polecam z całą odpowiedzailnością pbroże firmy ROGZ. Od ok. 8 lat używam tych obroży w wersji regulowanej. Dla średniej wielkości psa kupuję Beach Bum M-L 20mm, a dla sznaucerki Scooter S-M 16mm. Te obroże kupuję przez internet w sklepie PRODOG.PL (dawniej PEŁNA MISKA). Nie są bardzo drogie, zdarzają się promocje na niektóre wzory czy kolory. Obroże sa niezawodne, nie luzuje się obwód, kute kółka nie maja prawa się rozerwać przy najmocniejszym nawet szarpnięciu.
Ostatnio chciałam polskich producentów wesprzeć i kupiłam z firmy AMIPLAY. Wyglądem przypominały Rogza, ale niestety luzowały się obwody, klamerka do regulacji obwodu metalowa z ruchomym przęsełkiem nie trzymała tego obwodu. Obroża dla większego psa zrobiona była z bardzo grubej taśmy parcianej i nadawała sie raczej dla wilczura niż średniego kundla. Trzymam tę mniejszą w rezerwie, większą odstąpiłam koleżance dla wilczura właśnie.
Nie polecam obroży zaciskowych. Nie ma się w nich pełnej kontroli nad psem. Jeżeli pies nie ciągnie, to obroża jest luzem i łatwo może się z niej wysmyknąć dając do tyłu. Pozatem ta obroża dusi psa, a on czując że się dusi będzie ciągnął jeszcze bardziej chcąc się uwolnić, albo da do tyłu właśnie. Dla ciągnących psów super są obroże typu HALTI (sprawdzone na dużym psie typu husky - biega przy rowerze bez problemu))

agnes899
[Usunięty]
Wysłany: 2012-11-06, 12:12   

Może któraś ma szczotkę zwaną FURMINATOR? Bo ciągle się zastanawiam czy to kit czy hit...

Mam co roku walkę z moją liniejącą suczką husky i zwykłe szczotki już mnie do furii doprowadzają :(

focia Wysłany: 2012-11-06, 12:15   

Starsza Kobieta

Hit, zdecydowanie :)

iwonaz52 Wysłany: 2012-11-06, 13:35   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Tylko nie wiem, czy Huskiemu się wbije w futro. Ja używam z powodzeniem dla mojej suki mieszańca w okresach linienia, a dla sznaucerki do wyciągania podszerstka, ale tu nie sprawdza sie tak dobrze.

Marzenia Wysłany: 2012-11-06, 13:49   

Net włączony- gar z zupą spalony

agnes899 napisał/a:
Może któraś ma szczotkę zwaną FURMINATOR? Bo ciągle się zastanawiam czy to kit czy hit...

Mam co roku walkę z moją liniejącą suczką husky i zwykłe szczotki już mnie do furii doprowadzają :(

Zdecydowanie hit. Używam od kilku lat i nie szukam już żadnych innych szczotek.

Odpowiedz do tematu