Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyciskarka do soków
Autor Wiadomość
Madziara*x Wysłany: 2016-01-31, 16:14   Wyciskarka do soków

Forumowy wyjadacz
Dream's for sale ...

Jak do nas trafilas?: G.
Możecie mi polecić jakąś wyciskarkę do soków ?
Ale nie sokowirówkę, bo taką mam, i wydaje mi się, że więcej soku zostaje w tych "ścinkach" niżeli w soku ;)
Widziałam w "Szkole na widelcu" taką fajną, wolnoobrotową, i rzeczywiście soku było dużo, ścinków mało.
Ale koszt 2000 zł za taki sprzęt, to dla mnie przy dużo ;)

Za podpowiedzi będę wdzięczna :)

behemot Wysłany: 2016-01-31, 16:49   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

My mamy Panasonica MJ-L500 od jakichś 3 tygodni - wolnoobrotową właśnie.
Jest nas tylko dwoje, więc nie robimy naraz jakichś większych ilości soków - ok. litra, ale codziennie.
Kosztowała 799 zł.
Jest fajna, łatwo się czyści, soki wychodzą fajne, bo mają w sobie część przetartego miąższu, a ja takie lubię.

"Pozostałości" po owocach są dość suche, więc myślę, że wyciskarka daje radę i wyciska to, co może. Robiliśmy też soki mieszane z dodatkiem jarmużu - zostawała z niego sucha papka (tylko kolor soku pozostawia wtedy wiele do życzenia ;) )

A&R
blogowo
:police:

alexa Wysłany: 2016-01-31, 19:41   

Starsza Kobieta

Ja choruję na Philips Avance Collection HR1897/30 - przetrawię to kupię ;)
http://www.ceneo.pl/40780287

Alix Wysłany: 2016-01-31, 21:01   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Madziara*x, mnie wszyscy polecali Omega, ona z tego co wiem też mało nie kosztowała ;) Koło 1500 chyba? I można do niej dobierać różne części, np. tłocznię do olejów.

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

fastyna Wysłany: 2016-03-11, 11:03   

Starsza Kobieta
leniwiec

podpinam się, bo też przymierzam się do zakupu wyciskarki.
Jakieś sprawdzone modele???

mój nałóg - blog

Blutka Wysłany: 2016-03-11, 17:44   

Starsza Kobieta

W temacie o sokowirówkach jest też trochę o wyciskarkach. :)
http://babiniec-cafe.pl/v...?t=1897&start=0

hela Wysłany: 2016-04-27, 12:15   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Czy ktoś używa wyciskarki z serii Hurom?
Np. HU-500?

Przymierzam się do kupna wyciskarki ślimakowej, która posłuży parę lat i będzie mielić twarde warzywa :niepewny:
Cenowo najlepiej do 1500zł ;)

My <3

zulam Wysłany: 2016-05-14, 20:23   

Starsza Kobieta

behemot dokładnie tak samo pomyślałam...

W temacie wątku, o Huromie się nie wypowiem ale o niskobudzetowej wyciskarce Severin takiej jak niżej, którą kupiliśmy chcąc sprawdzić czy wyciskanie nam się spodoba

http://besting.istore.pl/...in-es-3567.html

Severin był użytkowany codziennie przez ponad rok, ok. litra soku robiliśmy na raz (warzywa, liście, owoce). Pierwszy problem (po pół roku) to taki, że mąż chciał popchnac coś łyżką drewnianą i wkrecil ja do środka, czym skrzywił sitko. Potem je wymienilismy ale cały pionowy element "chodził" góra dół, a mąż mój dość mocno wpychal warzywa, i w rezultacie pękł plastik w mocowaniu obudowy. Wytarl się też plastk na czubku ślimaka (być może na skutek ww problemów) i wyciskarka praktycznie przestała cisnąć. Więc, za tak niewielką cenę, do używania raz na tydzień, spokojnie mogę polecić. Do codziennego użytku w rękach mocarnego faceta nie :mad: Reklamację nam uznano i teraz kupimy albo Kuvings big mouth albo nie wiem co :cool2:

D. Wysłany: 2016-05-16, 08:04   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Ja w temacie mocno nie siedze, ale tez szukam czegos tanszego. Znajomi maja huroma i dziala swietnie, jednak koszt okolo 1500 ten najtanszy. Jakbym miala zapasowa kase to bym brala.
Ostatnio cos w makro widzialam na promocji za kilka stowek ale o slabszej mocy wiec zastanawiam sie czy da rade zielonym warzywom.

madzia106 Wysłany: 2016-06-15, 09:18   

Forumowy wyjadacz

Teraz w Lidlu będzie wyciskarka wolnoobrotowa za 279zł. 60 obr/min. Nie wiem niestety jaka moc. Myślicie że warto??
Czy w takiej wyciskarce da się zrobić mleko migdałowe, kokosowe, orzechowe?? Jak to robicie??

My

Kajko
[Usunięty]
Wysłany: 2016-06-16, 09:15   

madzia106, nie mam Lidlowej wyciskarki. Ale kiedys skusiłam sie na taka tańszą, czeską orave też za ok 3 stówki... Pieniądze niewielkie ale wyrzucone w błoto. Cięzko się składała, coś nie łaczyło, otwór mały, przestawała pracowac. Ale poniewaz pijemy duzo soków poszukaliśmy alternatywy. O huromach i omegach naczytałam sie przez tydzień, mogłam za specjaliste teoretycznego robić. A w końcu zdecydowaliśmy sie na firmę Berlinger, mniej znaną. Cena w tym momencie tej wyciskarki to ok 900 zł. Mam ja 3 miesiące i nieodmiennie jestem zachwycona. Ma duzy jak na pionowe modele otwór na warzywa, działa sprawnie, dośc cicho jak na porównywane modele (testowałam jeszcze od koleżanki panasonica), wszystko idealnie. Przez ten otwór to wystarczy jabłko na pół przekroic, a nie bawic się w dzielenie na osiem. Myje sie tez lepiej niż orava, choć mechanizm podobny. Moge polecic z czystym sumieniem. Ja po doświadczeniu z orava nie ryzykowałanym lidlowej.

masła orzechowego nie robiłam.

sponsoring2069 Wysłany: 2016-06-29, 11:38   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Muszę się przejść do Lidla i zobaczyć czy są te wyciskarki.

esoes Wysłany: 2016-11-21, 20:42   
Net włączony- gar z zupą spalony

rukola napisał/a:
ja swoją wyciskarkę do owoców zamówiłam bardzo tanio na uznane za reklame/carol i polecam zarówno sprzęt jak i sklep. Moje dzieci teraz nareszcie piją zdrowe soki bez zbędnego cukru i innych zbędnych składników

Soki nie są zdrowe nawet te samodzielnie wyciskane :)

elżbieta677 Wysłany: 2016-12-08, 21:21   

Ja kupiłam z Lidla i po jednym użyciu się zepsuła. Na szczęście udało się ją zwrócić. W sklepie uznane za reklame/carol posłuchałam rady sprzedawcy i kupiłam dokładnie w tej samej cenie co, wcześniej w uznane za reklame/carol. Nie podam nazwy, bo znowu uznają to za reklamę :rotfl: Używam kilka miesięcy i jest super.
Ostatnio zmieniony przez carol 2017-02-11, 19:21, w całości zmieniany 1 raz  

lus96 Wysłany: 2017-07-03, 16:48   

Wyciskarka jest bardzo potrzebna. Sprawdza się pod wieloma względami. Ja lubię korzystać z niej jak mam swoje warzywa i owoce z ogródka.

Odpowiedz do tematu