Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
wybielenie zębów
Autor Wiadomość
kingasz Wysłany: 2016-02-04, 11:03   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: Google
Wybielania w salonie nie polecam. Efekt jest bardzo krótkotrwały nawet przy ścisłym przestrzeganiu diety oraz higienie

Rileril Wysłany: 2016-02-08, 16:08   

Stomatolog i słyszałam też o tym, że wyczyszczenie zębów od czasu do czasu sodą pomaga. Ale to dość ryzykowne chyba dla szkliwa.. Najlepiej zasięgnąć porady specjalistów.

Judyta47 Wysłany: 2016-02-09, 12:22   Re: Mam problem z zębami...

Babeczka napisał/a:
Od kilku miesięcy mam problem z zębami, a konkretnie z ich barwą. Są żółte i wyglądają naprawdę źle. Co zrobić? Czy warto zastosować pastę wybielającą?

A czy w ostatnim czasie zaniedbałaś higienę jamy ustnej? Co jest przyczyną, że tak drastycznie zmienił się kolor uzębienia w tak krótkim czasie? Zastosowanie past wybielających na pewno nie zaszkodzi. Staraj się myć zęby po każdym posiłku. Unikaj substancji wpływających na kolor zębów takich jak papierosy, kawa, ciemna herbata. Jeśli któreś z tych produktów użyjesz to umyj zęby. Wizyta u stomatologa jest jak najbardziej wskazana. Kontrola zębów powinna odbywać się dwa razy do roku. Podczas wizyty powiedz koniecznie o zmienia koloru zębów.

moniczka78 Wysłany: 2016-02-17, 12:50   

Rileril napisał/a:
słyszałam też o tym, że wyczyszczenie zębów od czasu do czasu sodą pomaga.

Jest to dość niebezpieczne działanie dla naszych zębów. Lepiej nie ryzykować. Soda działa w ten sposób, że usuwa osady z powierzchni za pomocą tarcia. Jej działanie możemy porównać do działania papieru ściernego. Oznacza to, że soda nie wybiela, a jedynie ściera swoimi ściera swoimi drobinkami szkliwo. W ten sposób otrzymujemy efekt wybielania. Jest to krótkotrwały efekt, a dodatkowo niszczy on nasze szkliwo. Jeśli ktoś chce sie pozbyć przebarwień na zębach, a wraz z tym także zębów jest to najlepsza droga.

jurkiewiczkamil Wysłany: 2016-02-22, 13:20   

Soda niby jest niebezpieczna, ale lepsze takie działanie niż nic. kto zresztą wie co ładują nam do tych past do zębów za parę złotych. Dobrze, że mam chociaż dobrego dentystę oferującego usługi tutaj- Reklama.

Regulamin. Kary
Ostatnio zmieniony przez Kary 2016-02-22, 13:30, w całości zmieniany 1 raz  

PaniIlona Wysłany: 2016-02-26, 04:44   

jurkiewiczkamil napisał/a:
Soda niby jest niebezpieczna, ale lepsze takie działanie niż nic. kto zresztą wie co ładują nam do tych past do zębów za parę złotych. Dobrze, że mam chociaż dobrego dentystę oferującego usługi tutaj- Reklama.

Regulamin. Kary

No właśnie nie takie działanie nie jest lepsze niż nic. To już lepiej mieć te żółte zęby niż narażać je na uszkodzenie szkliwa. Przecież zęby ma się jedne i nie warto je niszczyć w taki sposób. Szczotkowanie zębów pastą zrobioną z sody i wody przynosi krótkotrwały efekt. Można sobie zafundować w ten sposób nadwrażliwość, z którą będziemy musieli sie męczyć przez długi czas. Jeśli mamy coś zrobić, co jesteśmy świadomi, że może nam zaszkodzi to lepiej nie robić tego wcale. Po co celowo się narażać na osłabienie zębów.

Majkaa Wysłany: 2016-05-30, 13:05   

Macie jakieś sprawdzone produkty do wybielania zębów w domu?

melaszyszkowska Wysłany: 2016-06-11, 20:14   

Ja próbowałam różnych sposobów wybielania, paski trochę coś tam działają, ale ogólnie rzecz biorąc po prostu trzeba zaiwestować kasę i wybrać się do stomatologa.

Lussy Wysłany: 2016-06-15, 08:28   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Mnie czeka konsultacja u implantologa. Myślę, ze zanim podejmę ostateczną decyzję, warto dowiedzieć się jak przygotować się do konsultacji implantologicznej

*Regulamin. Kary

Jestem jedną z miliardów ludzkich historii...
Ostatnio zmieniony przez Kary 2016-06-15, 09:07, w całości zmieniany 1 raz  

Katarynata Wysłany: 2016-07-06, 14:43   

Mnie dentystka swojego czasu usunęła kamień, zrobiła piaskowanie i kazała płukać sodą zęby przed myciem przez kilka dni (soda 1 łyżeczka na szklankę wody). Soda zabija wszelkie bakterie i pozbywa się osadu ewentualnego. Ale nie wiem czy jest sens na dłuższą metę bo zabija zarówno złe jak i dobre bakterie.

Karinka55 Wysłany: 2016-09-28, 15:07   Sposób na ładne zęby

Czy macie sprawdzony sposób na białe zęby? Nie piję kawy, nie palę papierosów, a barwa moich zębów pozostawia wiele do życzenia. Pomożecie?

Pomelo Wysłany: 2016-09-29, 09:53   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: wyszukiwarka
A jak bardzo pozostawia do życzenia? Bo nie ma sensu wybielać na siłę zębów, żeby ich sobie nie zniszczyć.

Moim zdaniem pasty wybielające są beznadziejne. Może jakieś plastry mogą podziałać, a tak najlepiej, to zapytać dentystę - oni też wybielają zęby.

Natasza1 Wysłany: 2016-10-10, 14:31   

Spróbuj myć czarną pastą z węglem aktywnym, może trochę Ci rozjaśni a jak nie to zostaje profesjonalne wybielanie. Nie niszczy aż tak bardzo zębów bez przesady, jak ktoś zachowuje umiar i nie robi tego za często:)
Ostatnio zmieniony przez Kary 2016-10-11, 09:42, w całości zmieniany 1 raz  

gustion Wysłany: 2016-10-11, 07:33   

Podobno jedzenie jabłek i marchwi pomaga, bo ścierają wierzchnią płytkę nazębną.

Grabcia Wysłany: 2016-10-13, 20:34   

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
Dobre pytanie, też bym bardzo chciała to wiedzieć. Wiem, że nigdy nie będę mieć super białych zębów, bo taka moja uroda ale choć trochę w stronę bieli mogło by być ;-) Ja mam natomiast bardzo wrażliwe zęby i jak raz poszłam do dentysty na piaskowanie, to potem przez miesiąc nie mogłam jeść… Ja po prostu zjadam szkliwo :-(

Odpowiedz do tematu