Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakich błędów w urządzaniu nie popełnię?
Autor Wiadomość
violka91 Wysłany: 2016-08-12, 09:58   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

A ja nigdy nie kupię zwykłej kanapy z byle jakiego materiału. Moje dzieciaki je tak szybko brudzą, że nie można je niczym domyć. Ostatnio oddałam do tapicera starą kanapę i pufy i obił je nam w jakiś nowy materiał z reklamy
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2016-08-12, 15:55, w całości zmieniany 1 raz  

marcelka Wysłany: 2016-09-06, 09:06   

Ja na pewno nie wezmę dywanu z duzym, długim włosiem i z wełny.. co prawda super wygląda i jest naturalny i ciepły , ale nie potrafie sama wyczycić bo sie boje ze go uszkodze jakoś i zawsze wiozę do reklamy. Fakt, ze na prawde wychodzi z tamtąd super, i wyozonowany i pachnący :)
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2016-09-06, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  

kamille Wysłany: 2016-09-16, 14:15   

Jestem na etapie planowania nowego mieszkania, w którym mój cel to osiągnięcie możliwie najbardziej efektywnego układu do sprzątanie - czego nienawidzę robić, ale wychowałam się w domu pedantki (mojej kochanej mamy) przez co nienawidzę brudu - jedno z drugim jak się pewnie domyślacie nie idzie zbytnio w parze.

Na co zwracam szczególną uwagę po kilku-kilkunastu wynajmowanych mieszkaniach:
1) wszystkie bibeloty trzymane w szafkach lub ewentualnie gablotkach (przewiduję w sumie tylko 1 gablotkę w salonie, żeby była tylko 1 szyba do mycia :D )
2) szafki do samej podłogi lub podwieszane (np. w kuchni pod umywalką)
3) kanapa do samej podłogi, żeby nie trzeba było zbyt często pod nią zaglądać
4) zabudowa aneksu kuchennego pod sam sufit - żeby nie zbierał się na szafkach kurz
5) prysznic bezbrodzikowy w łazience - jak najmniej kątów i zakrzywień do czyszczenia
6) toaleta oczywiście podwieszana - widziałam we wcześniejszych postach, że polecacie :)

To chyba najważniejsze założenia. Plusem mieszkania jest obecność garderoby - chociaż jest mikroskopijna - 3m2, ale zawsze jest :) więc mam nadzieję, że oprócz niej wystarczy mi jeszcze tylko jedna szafa w sypialni.

Nie wymyśliłam tylko jeszcze co na ściany w aneksie kuchennym między blatami a szafkami wiszącymi - jakieś propozycje, które łatwo się czyści i nie trzeba polerować?

jak jakiś Kopciuch tylko sprzątanie i sprzątanie Wrocław jest moim miastem

sylwiakuch Wysłany: 2016-12-20, 09:32   

A ja wam powiem, że nigdy nie pozwolę się za mocno wtrącać mojemu mężowi ;-) Wiem, że robił wszystko aby pomóc ale może projektować tylko te pomieszczenia, z których będzie sam korzystał. Powód? Zawsze zaczyna od środka! Wiecie lub nie, że tak nie powinno się robić. Wtedy to zaburza się przestrzeń i generalnie stawiając coś na środku pokoju optycznie sie go zmniejsza. Za to polecam wam kominek! Ja mam bardzo podobny do tego z reklamy i powiem wam, że szczególnie teraz w okresie jesieni i zimy jest on bardzo przydatny. Dodaje dużo ciepła do przestrzeni.

;)
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2016-12-20, 09:35, w całości zmieniany 1 raz  

esoes Wysłany: 2016-12-20, 09:46   
Net włączony- gar z zupą spalony

sylwiakuch napisał/a:
A ja wam powiem, że nigdy nie pozwolę się za mocno wtrącać mojemu mężowi ;-) Wiem, że robił wszystko aby pomóc ale może projektować tylko te pomieszczenia, z których będzie sam korzystał. Powód? Zawsze zaczyna od środka! Wiecie lub nie, że tak nie powinno się robić. Wtedy to zaburza się przestrzeń i generalnie stawiając coś na środku pokoju optycznie sie go zmniejsza. Za to polecam wam kominek! Ja mam bardzo podobny do tego z reklamy i powiem wam, że szczególnie teraz w okresie jesieni i zimy jest on bardzo przydatny. Dodaje dużo ciepła do przestrzeni.

O, dzieki, bi tu wszyscy zawsze najpierw na srodku wszystko ustawiali.
To tak nie mozna?

Zabunia Wysłany: 2016-12-20, 10:33   

Jak do nas trafilas?: Gimbla, Wiedzmowe, CAROL :))
Podwieszane sufity są super pod warunkiem że nie padnie oświetlenie, którego istotne elementy sa schowane pod sufitem bez żadnego dostępu.
Czeka mnie chyba po świętach drobny remont :masakra:

new :)

zaraza Wysłany: 2016-12-20, 10:42   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Czy mówiłam jak fajnie jest mieć mozaikę pod prysznicem? Na zdjęciach z katalogów wygląda bosko. W realu - im więcej fug, tym więcej miejsc przez które woda może urządzić szturm na to, co pod spodem :cool2:
Remont zaplanowany na wiosnę/lato :masakra:

Nabla Wysłany: 2016-12-20, 12:01   

Starsza Kobieta
Every man must dine

O, to jeszcze dodam armaturę od wanny bez możliwości naprawy 😈 okazało się że zapach wilgoci w pokoju córki to efekt podmakającej podłogi od łazienki. Ciekła bateria - no bywa, ale została zamontowana na wannie przed jej wstawieniem więc nie było dostępu od spodu :mad: Groziło nam wykuwanie wanny ze ściany ale na szczęście udało się tylko wyjąć starą baterię i zaślepić po niej dziury a nową założyć z boku. Irlandzka inżynieria :krzeslem:

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Zabunia Wysłany: 2016-12-20, 13:25   

Jak do nas trafilas?: Gimbla, Wiedzmowe, CAROL :))
zaraza napisał/a:
Czy mówiłam jak fajnie jest mieć mozaikę pod prysznicem?

Mam to samo :masakra:
Wizualnie jest ekstra, ale czyszczenie tej ilości fug mnie wykańcza.

I jeszcze wszelkie rury odpływowe ślicznie schowane. Jak mi raz uszczelka poszla to trzeba było demontować całą kabinę prysznicową.

new :)

sylwiakuch Wysłany: 2016-12-27, 10:48   

O, dzieki, bi tu wszyscy zawsze najpierw na srodku wszystko ustawiali.
To tak nie mozna?[/quote]

Można,a le generalnie stawiając wszystko na samym początku na środku optycznie zmniejsza się pomieszczenie czy przestrzeń. Warto jest zacząć planować wszystko od miejsc najbardziej pod ścianami.

;)

Iliona Wysłany: 2017-01-08, 09:26   

Ja też żałuję, że nie mam szafek kuchennych do sufitu. Głupim pomysłem były też panele w przedpokoju - szczególnie zimą, boję się że woda dostanie się pod nie.

Basienienka Wysłany: 2017-01-30, 10:20   

Ja już wiem,że nie kupię więcej skórzanych mebli mając w domu zwierzęta z pazurkami ;)

Reklama
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2017-01-30, 15:17, w całości zmieniany 1 raz  

aldonka9 Wysłany: 2017-02-13, 11:30   

Nie dla :
-intensywne pastelowe kolory
-dopieranie dodatków podchodzących pod kolor ścian i mebli
-meblościanki
-sofa rozkładana do pokoju- niewygodne strasznie
-Tak dla toaletki - warto postawić tak aby padało światło dzienne
-duża szafa z lustrem
-ława z szufladką <3

Aditu Wysłany: 2017-02-13, 11:34   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Zdecydowanie NIE dla białych płytek w kuchni. Pięknie wyglądają i ładnie się komponują, ale codzienne ich mycie (bo zamiatanie to za mało) doprowadza mnie do rozstroju nerwowego. :mur:

Malwina84 Wysłany: 2017-09-25, 22:23   

Następnym razem prysznic bez brodzika, kafelki w całej łazience a nie tylko na dwóch ścianach, jednak kinkiet nad kanapą, zebym mogła w spokoju czytać nie tracąc wzroku, więcej dobrze przemyślanych kontaktów.

Odpowiedz do tematu