Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
zaćma czechy
Autor Wiadomość
Jadwiga11 Wysłany: 2016-07-15, 07:55   zaćma czechy
Pampersa mi dali i nowym nazwali

moja babcie ma zaćmę i to w dość zaawansowanym stadium. musi mieć jak najszybciej zabieg, żeby zaćma nie weszla w stan przejrzały. niestety termin z NFZ wyznaczono nam na 2018. Słyszałam, że cenę operacji zaćmy można zmniejszyć decydując się na zabieg w Czechach. u jest o tym więcej informacji: uznane za reklame/carol Czy ktoś już może korzystał z takiego rozwiązania i czy rzeczywiście się tak sprawdza?
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-07-17, 14:19, w całości zmieniany 1 raz  

lalka_go Wysłany: 2016-07-16, 21:25   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Ja tak załatwiłam zabieg babci.ale to nie zmniejszasz ceny tylko czas oczekiwania.
Zadzwoniłam do czeskiej kliniki w maju. W ciągu dwóch, trzech tygodni mieliśmy pierwszą wizytę. Po kolejnych dwóch tygodniach zabieg.
Pierwsza wizyta 200 zl.
Koszt zabiegu zależy od wyboru soczewki, najtańsza, ta co robią w Polsce 2500 zl. Kolejna 3100 zl. Tą babcia wybrała. Te 200 zl. za pierwszą wizytę jest później odliczane od całkowitej ceny zabiegu.
Dzień po zabiegu jeszce kontrola u nich.
Dostałam wszystkie potrzebne papiery, tam też za 30 zl zrobili mi tłumaczenie i wszystko zawiozłam do nfz.
Mają 6 miesięcy czasu na zwrot kasy, podobno wyrabiają się w trzy :padam:
Zwrot tylko tyle ile u nas płacą za zabieg czyli ok. 2100-2300 zl.
Klinika w której byłyśmy jest w czeskim Cieszynie, tuż za starą granicą- takim mostem.
Obsługa bardzo miła, mówią po polsku. Dzwoniłam też na polski numer.
Klinika nazywa się neovize:
http://www.neovize.pl/

13.08.2005-nasz ślub

maniusia1 Wysłany: 2016-07-20, 06:06   zaćma czechy

Tak jak lalka_go załatwiałam zabieg mojej babci. Z tym, że ja dzwoniłam do polskiej kliniki, która współpracuje z czeską. Tam podczas wizyty ustalono mojej babci termin na operację zaćmy w Czechach. Oczywiście, najpierw przeszła tam kilka badań, ale długo to na szczęście nie trwało. Potem czekaliśmy niecały miesiąc i zawiozłam babcię na zabieg. Trwał on niedługo i następnego dnia (bo miała wizytę kontrolną) wróciłyśmy do domu. Sam zabieg kosztował 2500zł, ale można ubiegać się refundację z NFZ. Babcia odzyskała 2000, więc źle nie jest. Największa jednak niedogodność była z dojazdem na własną rękę i załatwianiem noclegu, ale ogólnie polecam. Warto trochę się pomęczyć i zapłacić by odzyskać zdrowie. A jeśli ktoś jest zainteresowany to babcia wybrała tę klinikę: uznane za reklame/carol
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-10-09, 19:28, w całości zmieniany 1 raz  

Beszka Wysłany: 2016-07-26, 13:59   

ja wlasnie myślałam o takiej wyprawie, widziałam na zacma. cz ze wlasnie do Ostravy z KRK robią wyjazdy. uznane za reklame/carol coś takeigo organizuje. moim zdaneim super opcja. mojej mamie coś takiego zafunduję bo w Polsce nie doczeka się chyba zabiegu.
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-10-09, 19:29, w całości zmieniany 1 raz  

Jadwiga11 Wysłany: 2016-09-01, 06:46   

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Długo się zastanawialiśmy, czy operacja zaćmy za granicą to dobry pomysł, ale w końcu pojechaliśmy do Czech, tam gdzie napisała maniusia1. Tutaj daje linka dla osób, które chcą więcej poczytać o tym szpitalu: uznane za reklame/carol A wierzcie mi, że naprawdę warto tam pojechać.
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-10-09, 19:29, w całości zmieniany 1 raz  

Gosia12 Wysłany: 2016-09-19, 13:48   zaćma czechy

O jak super, że znalazłam na tym forum ten temat. Moja babcia jest chora, dlatego ostatnio interesuje nas temat usuwanie zaćmy w Czechach. Na pewno przejrzę wszystkie strony, choć widzę, że tauznane za reklame/carol wysuwa się tutaj na prowadzenie. Dzięki wielkie jeszcze raz i pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-10-09, 19:30, w całości zmieniany 1 raz  

optoagnieszka Wysłany: 2016-09-29, 13:51   

Niestety NFZ zwraca tylko za najtańszą soczewkę, nie biorąc nawet pod uwagę tego, że droższa soczewka jest o wiele lepsza. Niemniej ostatecznie i tak nie trzeba dużo dołożyć do takiego zabiegu. Gorzej jest z dojazdem i z noclegiem, szczególnie dla osoby towarzyszącej.

lalka_go Wysłany: 2016-09-29, 19:32   

Dostaliśmy dziś zwrot. Faktycznie minęło ok. 3 miesięcy.
Zwrot 2100 zł.
Noclegu nie mieliśmy bo akurat na tyle blisko mieszkamy. Jechaliśmy trzy razy. Na początku czerwca na wizytę u lekarza, druga wizyta na zabieg i na drugi dzień kontrolna.
Klinika super , rozmawiają po polsku , wszystkie papiery włącznie z tłumaczeniem nam dali tak, że mieliśmy komplet do nfz.
Babcia zachwycona tym jak teraz widzi. Nawet czyta bez okularów przy dobrym świetle.

13.08.2005-nasz ślub

Gosia12 Wysłany: 2016-10-19, 09:32   zaćma czechy

O, dobrze wiedzieć, że leczenie w Czechach się opłaca. Dziadek ma problemy z zaćmą, wiec na pewno skorzystamy, tym bardziej, że znalazlam fajna klinike AlfaVision, w której personel mówi po polsku także w Czechach, więc nie będziemy musieli się martwić, że będą jakieś bariery językowe :)

esoes Wysłany: 2016-10-24, 13:05   Re: zaćma czechy
Net włączony- gar z zupą spalony

Gosia12 napisał/a:
O, dobrze wiedzieć, że leczenie w Czechach się opłaca. Dziadek ma problemy z zaćmą, wiec na pewno skorzystamy, tym bardziej, że znalazlam fajna klinike AlfaVision, w której personel mówi po polsku także w Czechach, więc nie będziemy musieli się martwić, że będą jakieś bariery językowe :)

4 posty wyzej byla babcia, teraz dziadek...
:cool2:

lalka_go Wysłany: 2016-10-25, 16:36   

esoes napisał/a:

Noooo. A ja się rozpisałam, chciałam pomóc a tu same reklamy.
Dałam się podpuścić :masakra: :krzeslem:

13.08.2005-nasz ślub

esoes Wysłany: 2016-10-25, 18:19   

lalka_go napisał/a:
esoes napisał/a:

Noooo. A ja się rozpisałam, chciałam pomóc a tu same reklamy.
Dałam się podpuścić :masakra: :krzeslem:

Moze się komus przyda. Nie kazdy tu wchodzi z reklamą :)

zybulowa Wysłany: 2016-10-27, 08:49   

lalka_go, MI sie przyda :) W rodzinie jest temat na tapecie ....skocze na priv :)

Kobiety nie tyją!! Zwiększają tylko erotyczną powierzchnię użytkową.

raskolnikow Wysłany: 2016-11-03, 06:32   

Różnie bywa z tymi wyjazdami, ja swojej babci nie narażałabym na dodatkowy stres. Dlatego wybrałam Centre De La Vision w Krakowie, świetne miejsce, super pani dr Iwona Szendzielorz, która doskonale się zna na tym, co robi.

Nie tobie się pokłoniłem, pokłoniłem się całemu cierpieniu ludzkiemu.

esoes Wysłany: 2016-11-03, 06:46   

raskolnikow napisał/a:
Różnie bywa z tymi wyjazdami, ja swojej babci nie narażałabym na dodatkowy stres. Dlatego wybrałam Centre De La Vision w Krakowie, świetne miejsce, super pani dr Iwona Szendzielorz, która doskonale się zna na tym, co robi.

No ale skoro potrzebuje reklamy bezplatnej to chyba pacjenci do niej tłumnie nie przychodzą. Dlaczego?
Czyzby jednak nie byla taka dobra?

Odpowiedz do tematu