Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
garnki na indukcję
Autor Wiadomość
niuta Wysłany: 2016-07-20, 08:16   garnki na indukcję

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: from gimbla
Tematem głównym mają być garnki na indukcję- jak w temacie. Jakie polecacie? Czym się kierować przy wyborze, czego unikać. Muszę wszystkie wymienić bo mam nową płytę.
Ale jeszcze jedno ważne pytanie: czy ktoś widział taką malutką mini-patelenkę na indukcję? Miałam taką z Tefala, specjalna na jedno jajko sadzone. Teraz mi bardzo brakuje takiej. Widziałam patelnie np. na 4 jajka sadzone, ale to nie to. Jeśli któraś z Was widziała taką to proszę o info :)

esoes Wysłany: 2016-07-20, 11:12   
Net włączony- gar z zupą spalony

Patrlnie na indukcje to osobny rozdział :)
O malenkiej tez marzę, ale wszystkie male jakie dotąd mialam to byly grubodenne pozeracze pradu, ktore rozgrzewaly zie 5 minut na duzej mocy. Takich unikam. Mala biedronkowa dziala mi na jednej kuchence, na jednym palniku. Reszta nie widzi patelni :) . Jak dotad swietnie mi sie sposują tefale, ernesto chyba z lidla i sility.

Wanderer Wysłany: 2016-07-20, 15:03   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Ja mam kilka patelni na indukcję, w tym dwie malutkie. Obie chyba no name, ale spisują się dobrze...oczywiście na najmniejszych polach grzejnych. Mogę podpowiedzieć czego unikać. Ja mam garnki berghoffa pride. I wszystko byłoby ok, gdyby nie termometry w uchwytach pokrywek. Mimo że pokrywek nie myłam w zmywarce to i tak wszystko się rozpadło :kwasny: Natomiast bardzo jestem zadowolona z garnków Kauflanda kupionych na szybko. Nie obiecywałam sobie po nich wiele, a służą mi już kilka lat :)

Ankmur Wysłany: 2016-07-20, 19:39   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

garnki i patelnie z Ikei mamy i sa naprawde oki.

Madeleine Wysłany: 2016-07-20, 21:09   

Starsza Kobieta

Patelnia: mała żeliwna z ikei. Na dwa jajka, nie więcej.

karola78 Wysłany: 2016-07-21, 07:53   

Forumowy wyjadacz

Mam zestaw garnków i patelni z Ikea seria OUMBÄRLIG, nie mam do nich zastrzeżeń.
Też mi brakuje takiej malutkiej.
Madeleine napisał/a:
Patelnia: mała żeliwna z ikei. Na dwa jajka, nie więcej.

Nie kojarzę, możesz zalinkować.

esoes Wysłany: 2016-07-21, 08:17   

Mam jeden malutkj ikeowski garnek i jeden szybkowar. Uwazam ze sa bardzo przyzwoite.

niuta Wysłany: 2016-07-21, 11:31   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: from gimbla
te z ikei też wydawały mi się ok, ale za innymi jeszcze się nie rozglądałam. Czy to prawda, że od rodzaju dna fale wpadają w rezonans i jedne garnki są głośniejsze niż inne? Czy trzeba patrzeć na to, czy są całkiem gładkie, czy z jakimiś żłobieniami, czy nie?

I jeszcze jedno: byłam przekonana, że pola na płycie indukcyjnej są po wyłączeniu płyty zimne -tak słyszałam, tak mi ktoś mówił. Moja płyta ma ciepło resztkowe (zaznaczone literką H po wyłączeniu) choć nie jest może tak gorące jak na mojej poprzedniej płycie ceramicznej, bo szybciej znika ta literka, ale zdziwiło mnie to...! Wasze płyty też tak mają? Czy wynika to po prostu z tego, że sam garnek nagrzał to miejsce?

esoes Wysłany: 2016-07-21, 11:40   

niuta napisał/a:
te z ikei też wydawały mi się ok, ale za innymi jeszcze się nie rozglądałam. Czy to prawda, że od rodzaju dna fale wpadają w rezonans i jedne garnki są głośniejsze niż inne? Czy trzeba patrzeć na to, czy są całkiem gładkie, czy z jakimiś żłobieniami, czy nie?

I jeszcze jedno: byłam przekonana, że pola na płycie indukcyjnej są po wyłączeniu płyty zimne -tak słyszałam, tak mi ktoś mówił. Moja płyta ma ciepło resztkowe (zaznaczone literką H po wyłączeniu) choć nie jest może tak gorące jak na mojej poprzedniej płycie ceramicznej, bo szybciej znika ta literka, ale zdziwiło mnie to...! Wasze płyty też tak mają? Czy wynika to po prostu z tego, że sam garnek nagrzał to miejsce?

Prawda. Garnek moze byc glosny, moze zuzywac mase energii przy rozgrzewaniu. Wszystki zalezy od jakosci dna. Garnki akurat mam ok, ale z patelniami mam przerozne doswiadczenia. Dobra ekonomiczna patelnia to szostka w totka.
Plyta grzejna faktycznie nagrzewa sie od dna garnka

markdottir Wysłany: 2016-07-21, 12:01   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

niuta, zaobserwowałam podobne zachowanie płyty w naszym "wakacyjnym domu" tegorocznym (bo u siebie mam gaz). Ale to było nagrzewanie od garnka, bo jak go przełożyłam w inne nieużywane miejsce, to tam się pojawiało H.

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

tadzik90 Wysłany: 2016-07-28, 12:32   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

To są jakieś osobne garnki do tego?

anx Wysłany: 2016-07-29, 11:48   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

No właśnie - dobra patelnia na indukcję poszukiwana.
Mam dwie z Ikei, ale smaży się na nich dobrze przez 5-10 minut, a potem przestaje się cokolwiek dziać, by po chwili znowu zacząć się smażyć :( co z tym zrobić?

Dziewczynki

Madeleine Wysłany: 2016-07-29, 12:01   

Starsza Kobieta

Ale indukcja się zawiesza? To raczej problem płyty, nie patelni. Mam różnie patelnie, tańsze i droższe, najlepsze są właśnie żeliwne z ikei. To zjawisko, o którym piszesz, nie występuje.

Wanderer Wysłany: 2016-07-29, 19:10   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

markdottir napisał/a:
niuta, zaobserwowałam podobne zachowanie płyty w naszym "wakacyjnym domu" tegorocznym (bo u siebie mam gaz). Ale to było nagrzewanie od garnka, bo jak go przełożyłam w inne nieużywane miejsce, to tam się pojawiało H.

A to ciekawe, bo ja notorycznie nagrzane garnki przekładam na inne nieużywane pola i nic się nie dzieje. Oczywiście po zakończeniu gotowania pole grzejne jest gorące. Garnki mam różne...niezależnie od nich moja płyta zaczyna buczeć dopiero na trybie booster ;)

esoes Wysłany: 2016-07-30, 09:37   

Madeleine napisał/a:
Ale indukcja się zawiesza? To raczej problem płyty, nie patelni. Mam różnie patelnie, tańsze i droższe, najlepsze są właśnie żeliwne z ikei. To zjawisko, o którym piszesz, nie występuje.

Patelni.
Na tez tak mialam na biedronkowej patrlni. Na innych nie.

Odpowiedz do tematu