Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
ZMYWARKI
Autor Wiadomość
alexa Wysłany: 2017-01-08, 19:31   

Starsza Kobieta

Jak mialam jeszcze małą to program krotki mi się osobiscie przydawał, czasami chcialam umyc cos na szybko, w zlewie akurat się nie dało (albo nie chciało :cool2: ).. czy czasami "odświeżałam" krotkim naczynia dlugo leżące w szafkach. Ale nie Amica, taką 45 wlasnie mialam, po niecalych trzech latach przepaliła się z hukiem :oczami: Uraz mam ;)

dagjes Wysłany: 2017-01-08, 19:49   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Ja mam 45-tkę. Najpierw była Mastercook, ale wyzionęła ducha zaraz po upływie gwarancji. Teraz mamy Beko, już 7 rok z nami i jesteśmy zadowoleni. Jakiś podstawowy model. Za dużo nam w sumie "bajerów" niepotrzebne. Ma koszyk na sztućce, obniżany poziom górnego kosza. Najczęściej używamy godzinnego programu 60 stopni. Na minus może to, że nie ma światełka informującego o tym, że jest włączona (mamy taką z zakrytym panelem).

DMB++

Maura Wysłany: 2017-01-08, 20:17   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
Mamosaurus

Jak do nas trafilas?: G.
Mam 45 do zabudowy. Bosch. Uzywam w 99 % programu eco. Ma normalny kosz na sztucce, górna szuflada ma dwa poziomy regulacji wysokosci, podporki chyba na kieliszki (nie kombinowalam). Ma opoznienie startu, co bardzo lubie, bo wlacza sie nad ranem i gdy wstajemy swieze pranie jest gotowe do uzytku. Pamietam, ze w sklepie jeden pan sie upieral zeby była metalowa w srodku, ale to bylo 5 lat temu i pierwsza zmywarka w zyciu.
Aha, swieci kropką na podlodze.

markdottir Wysłany: 2017-01-08, 21:38   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Ja mam elektroluxa (nie polecam jakoś szczególnie, ale i nie odradzam - 10 rok chodzi).
Ma bardzo sensowne wnętrze (w porównaniu ze zmywarką mojej mamy, chyba Amica). Wolę kosz niż szufladę na sztućce. Mam zabudowana bez panela, świeci kropkę na podłodze, ale teraz takie bajery, ze świecą ile czasu zostało do końca i jeszcze w środku świecą - u mojej siostry na niebiesko - nie wiem po co :P .
Używam programu eco z opóźnieniem startu albo 30 min. Ja nie domyje czegoś na ecco, to i te "mocniejsze" tez nie domyją. :P

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Caska Wysłany: 2017-01-09, 06:48   

Forumowy wyjadacz

My mamy 45 (kilka postów wyżej pisałam, jaki model) i przy naszej 4-osobowej rodzinie chodzi codziennie, a jak mamy gości to i częściej.
Z mojego punktu widzenia kosz do wkładania sztućców pionowo to konieczność (widziałam takie z osobnym piętrem na sztućce ale jakoś mi się to nie widzi). Poza tym ze względu na dzieci zależało mi na ukrytym panelu. No i najważniejsze dla mnie przy tak częstym puszczaniu - program szybki. Codziennie zmywanie trwa 29 minut, tylko raz w tygodniu puszczam pełne, ponad 2-godzinne mycie, głównie żeby przeczyścić bebechy ;)
Jakiś rok po zakupie padła nam grzałka, ale gwarancja została załatwiona przez serwis producenta na miejscu, sprawnie i szybko pan wymienił część na nową i jak na razie (kolejne dwa lata) działa dobrze.

Atir Wysłany: 2017-01-09, 20:47   

Starsza Kobieta

Ojej dziekuję Wam za taki oddzew.

A ja dumam i dumam.
Przynajmniej wiem czego chcę:
- opóznionego startu
-kosza na sztućce
- krótkiego programu. Któraś pisała o 30 min? Nie znajduję...
-połowy wsadu
- oświetlenie wewnętrzne? nie wiem czy koniecznie?
- ta kropka na podłodze to co za bajer?
- panel? chyba mi obojętne. Który wygodniejszy czy cos?

ciężko zebrać to w jednym modelu.

nowe OBNIŻKI.
obniżka u Weroniki

.

esoes Wysłany: 2017-01-09, 21:12   
Net włączony- gar z zupą spalony

Przy braku panelu "kropka" na podlodze jest rzutnikiem/wyswietlaczem. Pokazuje m.in. czas do konca zmywania.

alexa Wysłany: 2017-01-09, 21:18   

Starsza Kobieta

U mnie i swieci kropka i informuje dźwiękiem o zakonczonym zmywaniu, jesli nie ma tego drugiego to kropka jest dla mnie jakby musowa, nie będę sprawdzać na zegarku ile czasu zostało do konca mycia i czy to moze juz..

markdottir napisał/a:
Ja nie domyje czegoś na ecco, to i te "mocniejsze" tez nie domyją. :P

A ja teraz wlasnie często nie uzywam ecco, bo faktycznie czasami czegos nie domyje, ale juz "normalny" program tak.

markdottir Wysłany: 2017-01-09, 21:26   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Atir napisał/a:
- panel? chyba mi obojętne. Który wygodniejszy czy cos?

ja wybrałam bez panela, żeby kuchnia była ładna - wszystkie drzwi takie same :P
Atir napisał/a:
- oświetlenie wewnętrzne? nie wiem czy koniecznie?

Zależy czy ładujesz zmywarkę po ciemku. ;) Ja nie wiem po co to jest.
Wg producenta żeby nie budzić domowników światłem w kuchni :hyhy: jak dla mnie prędzej hałasem... :P
Cytat:

Moja ma program 30 min, ale ona ma 10 lat. ;) Ale looknij na elktroluxy - nowe tez mają programy 30 min.
Cytat:
- ta kropka na podłodze to co za bajer?

Nie mam panela czyli nie mam wyświetlacza "ile jeszcze". Zmywarka świeci światełkiem na podłogę dopóki pracuje (chwilami bezgłośnie, jak suszy). U mnie kropka, u siostry w nowszej wyświetla się czas do końca. Jak skończy to i tak pika.

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

malagosia Wysłany: 2017-01-10, 05:43   

Net włączony- gar z zupą spalony

My właśnie zamówiliśmy taką:
Mam nadzieję, że nie pożałuję tego kroku :rotfl: Bosch SPV53M80EU

27.08.2005
1% dla Wiktora
14.02.2008 Nas Troje
02.03.2010 Nas Czworo

Caska Wysłany: 2017-01-10, 10:53   

Forumowy wyjadacz

Atir napisał/a:

W tej:
http://www.siemens-home.b...-technicalspecs
szybki program trwa 29 minut (wg wyświetlacza ;) ). O tym, że akurat zmywa informuje niebieskie światełko na podłodze, jak kończy zmywać to informuje pikaniem.
Nie ma niestety opóźnionego startu ani nie pokazuje czasu do końca (ale w trakcie zmywania moża ją w każdej chwili otworzyć i ten czas sprawdzić).

Maura Wysłany: 2017-01-10, 11:05   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
Mamosaurus

Jak do nas trafilas?: G.
Moja swieci kropka na podloge, a jak otworze drzwi to widze minutnik. Moj krotki program to 32 minuty. Na imprezy jak znalazl.

Lava Wysłany: 2017-01-10, 13:14   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

moja ma szufladę na sztućce zamiast koszyka i nauczyłam się wkładać do niej sztućce kolejno rodzajami: czyli np najpierw noże, potem łyżki duże i widelce - małe łyżeczki w innym rzędzie i przy wyciąganiu idzie to dosyć szybko bo lecą kolejno te noże, łyżki i widelce ;) taki plus widzę w porównaniu do koszyka ;)

Nabla Wysłany: 2017-01-10, 14:04   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Lava napisał/a:
taki plus widzę w porównaniu do koszyka

Khem, do koszyka tez sobie mozesz powkladac noze w jeden kacik, lyzki w drugi, etc ;)

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

lara Wysłany: 2017-01-10, 16:20   

Forumowy wyjadacz

Ja mam jakis program 20 minutowy, ale jeszcze nie używałam. On ponoć dużo prądu i wody żre. Auto zużywa tyle samo wody co eco, a jest godzinę krotszy. Opoznionego startu i polowy wsadu tez nie uzywalam jeszcze. malagosia, mam taka sama, tylko model zamiast 80. Po pół roku bez zastrzeżeń póki co.

Odpowiedz do tematu