Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Czajnik bezprzewodowy
Autor Wiadomość
Magae Wysłany: 2014-09-13, 23:49   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
Miss Ilsa

Potrzebuję Waszej pomocy...
Po ponad dziesięciu latach użytkowania rozwalił nam się czajnik i musimy kupić nowy.
Mam kilka swoich typów:

1) Zelmer CK1004:

Ma regulację temperatury wody, ale boję się, że ciężko będzie mi się przyzwyczaić do mało przyjaznego "okienka" do kontroli poziomu wody w czajniku;

2) Russell Hobbs 18495 Deluxe Range

Podobno cichy, no i wyraźnie widać poziom wody, ale nie ma regulacji;

3) De Longhi Icona Vintage:

Pomijając cenę, nieczytelny wskaźnik poziomu wody i brak regulacji temperatury, to jest cudny...

Ideałem byłby czajnik KitchenAid Artisan ;) ale cóż, cena jest nie do przeskoczenia :cwaniak:

Który z nich wybrać, kochane forum? Macie może jakieś doświadczenia z trzema ww. modelami? Albo możecie polecić coś lepszego?...

Nabla Wysłany: 2014-09-14, 05:53   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Magae, z Hobbsem mam same negatywne dośiwadczenia - więc jeśli się zdecydujesz, to najlepiej w sklepie z dobrą obsługą klienta i ludzkim podejściem do gwarancji...

A cena za KA też potrafi być znośna: klik

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Magae Wysłany: 2014-09-14, 14:19   

Miss Ilsa

Nabla napisał/a:
Magae, z Hobbsem mam same negatywne dośiwadczenia - więc jeśli się zdecydujesz, to najlepiej w sklepie z dobrą obsługą klienta i ludzkim podejściem do gwarancji...

A cena za KA też potrafi być znośna: klik

Dzięki, Nabla :) Poczytałam trochę w internecie - Hobbs wylatuje z zestawienia, jako potencjalnie awaryjny. Nie chce mi się potem bawić w reklamacje.
Zatem na placu boju zostają dwa modele (jednak dwa, bo mąż stawia stanowcze veto na KA ;( ). I chyba stanie na Zelmerze...

Magae Wysłany: 2014-09-15, 07:43   

Miss Ilsa

W myśl złotej zasady, że gdy tylko rosyjscy naukowcy odkryją, czego pragnie kobieta, ta zdąży już zmienić zdanie ;) zamówiłam wczoraj czajnik, który początkowo w ogóle nie wchodził w grę :laugh: To Philips HD 9384/20, który ma niezłe opinie w sieci i wygląda chyba też nie najgorzej:

Nabla, dzięki za linka do strony z KA – i pośrednio zainspirowanie mnie do założenia subkonta oszczędnościowego ;) Akurat mikser nam dogorywa… :cwaniak:

Nabla Wysłany: 2014-09-15, 08:56   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Magae, fajny. Tez mam Phillipsa (wklejony pare postow wyzej) i poza tym, ze jest glosny to bez zastrzezen.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

MarMaja Wysłany: 2014-09-15, 11:51   

Starsza Kobieta

Magae, czajnik fajny (w zasadzie czajniki, bo ten górny Zelmera też), ale te podstawki ze sterowaniem do mnie nie przemawiają. Jakiego czajnika nie miałabym (marketowy, firmowy, tani czy drogi) to zawsze mam pod nim mokro.
I o ile zwykła podstawka nie ucierpi, to o tą obawiałabym się.
Przypomnę się po pewnym czasie to dasz recenzję ;)

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

saskiia Wysłany: 2015-02-11, 13:13   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
harpia2

my kupiliśmy ten

ma funkcję "keep warm" oraz podgrzewanie do czterech temperatur. dzwoni jak skończy grzać ;)
jest super, bardzo szybko grzeje wodę, jest estetyczny i się nie "palcuje" jakoś szczególnie. z wad: może wydawać sie niektórym głośny (mnie to wisi, ale wiem, że ludzie są na to wyczuleni, bo znalazłam takie opinie w necie, chociaż ich nie podzielam) i wlewanie wody jest mało praktyczne, jeśli ktoś przystawia czajnik pod niski kran i trzeba jakoś pod skosem nalewać (mało wygodnie zbudowana góra dla takiej formy nalewania). my nalewamy z britty i jest ekstra.
ogólnie na plus :)

Magae Wysłany: 2015-02-11, 13:36   

Miss Ilsa

saskiia, bardzo fajny! :)
saskiia napisał/a:
ma funkcję "keep warm" oraz podgrzewanie do czterech temperatur

Podgrzewanie do różnych temperatur w swoim czajniku doceniłam, gdy musiałam rozpuścić sobie preparat w 40 st. C :love: Z kolei mąż twierdzi, że zielona herbata, zaparzona w 80 st. C, smakuje zupełnie inaczej niż ta zalana wrzątkiem.

My swojego używamy prawie pięć miesięcy i jesteśmy baaardzo zadowoleni :) Zwłaszcza mąż, który na ogół jest strasznym marudą, jeśli chodzi o kształt dziubka i nalewanie wody do / z czajnika :)

dobbi Wysłany: 2015-02-11, 15:33   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

Magae napisał/a:
Podgrzewanie do różnych temperatur

człowiek to się uczy całe życie, przekonana byłam że czajnik to czajnik, ma robić z zimnej wody wrzątek i finito.
kurde, chyba zmienię czajnik

z pozdrowieniami

irish Wysłany: 2015-02-11, 20:08   

Jak do nas trafilas?: za gimblówkami ;-)
dobbi napisał/a:
Magae napisał/a:

człowiek to się uczy całe życie, przekonana byłam że czajnik to czajnik, ma robić z zimnej wody wrzątek i finito.

:rotfl:
To samo pomyślałam :luka: Nic to, zmieniłam ostatnio bank, auto, kafle przy wannie i baterie łazienkowe, płytę indukcyjną, matrycę w laptopie, to może i przyjść czas na czajnik :laugh:

Trafiony. Zatopiony.

saskiia Wysłany: 2015-02-12, 09:14   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
harpia2

dobbi napisał/a:
Magae napisał/a:

ja też, dopóki nie zaczęliśmy pić yerba mate. i okazuje się, że całkiem sporo różnych herbat i napojów ma wskazaną temperaturę, w której należy je parzyć - z różnych względów: i smakowych, i zdrowotnych. różnica rzeczywiście jest. dotychczas gotowaliśmy herbatę i czekaliśmy aż się wystudzi, ale teraz jest to dużo łatwiejsze po prostu :)

OlaOla Wysłany: 2015-04-20, 11:44   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Reklama.
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2015-04-20, 12:11, w całości zmieniany 1 raz  

Madeleine Wysłany: 2015-04-20, 12:14   

Starsza Kobieta

OlaOla napisał/a:
szczególnie że jest wskaźnik napełnienia, więc nie gotuję wody na darmo, tylko sobie odmierzam ile potrzebuje w jakiej temperaturze.
no niesamowite po prostu 8) coz za uzyteczna funkcja w czajniku, ze tez nikt wczesniej nie wpadl na ten pomysl!

OlaOla Wysłany: 2015-04-20, 12:38   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Dla mnie czajnik jest funkcjonalny, może którejś z was też się spodoba. Napisałam jakie moim zdaniem ma zalety, to nie była reklama. Blutka, jeśli moja wypowiedź Ci nie odpowiadała mogłaś napisać na priv a nie ją usuwać.

niuta Wysłany: 2015-04-29, 08:19   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: from gimbla
nieznajowa napisał/a:
My mamy Stalmana - czajniko-termos. Można podtrzymywac temperature wody jesli robimy często herbatę (no mamy gości), poza tym woda wolno stygnie z racji podwójnych ścian. Te czajniki sa tanie ale u nas chodzi non stop ponad 2 lata i jest super.

bardzo polecam -na allegro można go znaleźć, już nie pamiętam, jakieś 120 zł chyba kosztował? Nasz pierwszy steelman służył 4 lata, ten gra od roku chyba, jest bardzo funkcjonalny.

Odpowiedz do tematu