Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Plyta indukcyjna/ceramiczna
Autor Wiadomość
dagjes Wysłany: 2015-09-14, 07:20   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

U mnie pulsuje, gdy gotuję na dwóch indukcjach jednocześnie.

DMB++

attika Wysłany: 2015-09-14, 13:46   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

skrzacik napisał/a:
Ja nie piszę o buczeniu, ale o tej pracy naprzemiennej.
A jeśli chodzi o buczenie, tu u mnie brzęczy tylko na boost. :hyhy:

efekt czytania na szybko ;) sorki.

Wanderer Wysłany: 2015-09-18, 21:20   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

skrzacik napisał/a:
Ja nie piszę o buczeniu, ale o tej pracy naprzemiennej.
A jeśli chodzi o buczenie, tu u mnie brzęczy tylko na boost. :hyhy:

W moim Boschu jakiekolwiek buczenie też słychać tylko podczas używania funkcji boost :hyhy:
Ostatnio na wakacjach byłam skazana na aneksy kuchenne z płytami elektrycznymi...one to dopiero buczały :rotfl:

Madziara*x Wysłany: 2015-10-08, 09:32   

Forumowy wyjadacz
Dream's for sale ...

Jak do nas trafilas?: G.
Wyciągnę zapytać:
Jak jest różnica między płytą elektryczną a płytą indukcyjną ?
I która lepiej się sprawdza.

I gdzieś na ostatnich stronach wątku, chyba Gustawa wspominała o jakiejś kuchence pół na pół: indukcja i coś do "zwykłych" garnków ? Może wiecie o co chodzi ?

Nabla Wysłany: 2015-10-08, 10:19   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Madziara*x napisał/a:
Jak jest różnica między płytą elektryczną a płytą indukcyjną ?

Zasada dzialania - plyta elektryczna przepuszcza prad przez kawalek materialu o wysokim oporze - w efekcie ten kawalek sie nagrzewa i masz goracy placek na kuchence. Jak postawisz na tym garnek, to i on sie nagrzeje od spodu.

Plyta indukcyjna wywoluje prad bezposrednio w garnku, w ktorym gotujesz - wiec nagrzewa sam garnek (plyta moze nagrzac sie zwrotnie od goracego, stojacego na niej naczynia).

Roznice w uzytkowaniu - indukcyjna powinna byc szybsza i bardziej dynamiczna (nie musisz czekac az sie element grzewczy ostudzi/nagrzeje), mniej sie brudzic (bo nie przypali czegos, co sie na niej rozlalo), bezpieczniejsza (trudniej sie oparzyc lub cos spalic, jak przypadkowo polozysz papier na kuchence). Elektryczna ma mniejsze wymagania co do garnkow, jest z reguly troche tansza, ale ponoc potrafi piszczec (?).

Mialam w planie kupic indukcyjna, bo elektryczne mnie zawsze irytowaly slamazarnoscia - ale w kupionym domu jest bardzo przywoita plyta elektryczna (wyglada jak nowa mimo lat uzytkowania, jest szybka i dosc mocna) - na tyle, ze poki dziala, to mi sie nie chce inwestowac. A najchetniej to i tak bym miala gaz...

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Madziara*x Wysłany: 2015-10-08, 11:13   

Forumowy wyjadacz
Dream's for sale ...

Nabla, dzięki za przystępne wyjaśnienia ;)
Nabla napisał/a:
. A najchetniej to i tak bym miala gaz...
Od 11 lat mam kuchenkę zwykłą na gaz (choć właśnie go wyłączyli :szok: i mi kaczka marznie w piekarniku ;) ) ale w nowym domu gazu nie będzie w ogóle, dlatego robię rozeznanie co i jak z płytą i piekarnikiem elekt.

karola78 Wysłany: 2015-10-08, 11:23   

Forumowy wyjadacz

Miałam gaz, płytę elektryczną i indukcyjną. Zdecydowania ta ostatnia wygrywa.
Gaz jest " tłusty", osiada na wszystkich okolicznych szafkach, blatach itp. A poza tym najmniej bezpieczny.
Indukcyjna wygrywa z elektryczną od względem szybkość gotowania (opcja booster), nie nagrzewania się i łatwością mycia. Jedynie co to trochę hałasuję, ale to pewnie kwestia modelu.

esoes Wysłany: 2015-10-09, 01:01   
Net włączony- gar z zupą spalony

Tez po wypróbowania wszystkich opcji wybrałam indukcję. Wg mnie zdecydowanie najlepiej się na niej pracuje. Czasomierz, natychmiastowa reakcja na wyłączenie wygrywa z całą resztą.

Madziara*x Wysłany: 2015-10-09, 06:58   

Forumowy wyjadacz
Dream's for sale ...

To powiedzcie mi jeszcze, rozumiem że płytę to się na kabel z prądem podłącza :zawstydzony:
Bo u mnie będzie na wyspie, czyli muszę mieć w tym miejscu wyprowadzenie przewodu do podłączenia ? :zawstydzony:

dagjes Wysłany: 2015-10-09, 07:33   

Madziara*x napisał/a:
I gdzieś na ostatnich stronach wątku, chyba Gustawa wspominała o jakiejś kuchence pół na pół: indukcja i coś do "zwykłych" garnków ? Może wiecie o co chodzi ?

Ja mam taką. Dwa pola indukcyjne, a dwa zwykłe elektryczne. Tych zwykłych używamy tylko do patelni do naleśników, która na indukcji nie działa ;)

DMB++

Nabla Wysłany: 2015-10-09, 08:27   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Madziara*x, no musisz ja do pradu podpiac, nie ma innej opcji ;)

xana Wysłany: 2015-10-12, 12:58   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

ja mam reklamę
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2015-10-13, 08:13, w całości zmieniany 1 raz  

zaraza Wysłany: 2015-10-12, 14:35   

Nabla napisał/a:
A najchetniej to i tak bym miala gaz...

A dlaczego?

Ja miałam wszystkie 3 i najbardziej lubię indukcyjną. Gaz najbardziej brudził (i z dwa razy w życiu zdarzyło mi się nie zakręcić palnika - przekręciłam w złą stronę na taki mini mini płomień- i pójść do pracy :masakra: dobrze, że mam nawyk, aby garnków na kuchence nie stawiać).

Nabla Wysłany: 2015-10-12, 15:13   

Starsza Kobieta
Every man must dine

zaraza napisał/a:
Nabla napisał/a:

A dlaczego?

Nie trafilam jeszcze na rownie "mocna" kuchenke, jak solidny palnik gazowy. Na zadnej elektrycznej/indukcyjnej nie udalo mi sie zrobic porzadnego dania w woku czy przywoitego steku.

Gaz brudzi wszystko dookola, paskudnie sie myje palniki i jest niebezpieczny w domu - dlatego go nie bede miala i jak obecny halogen padnie, to wstawie indukcje, bo jest najlepsza alternatywa. Ale jednak - tunczyk w wersji black and blue pozostanie daniem restauracyjnym, a taka kuchenka tylko marzeniem:

esoes Wysłany: 2015-10-13, 04:25   
Net włączony- gar z zupą spalony

Nabla napisał/a:
zaraza napisał/a:
Nabla napisał/a:

A dlaczego?

Nie trafilam jeszcze na rownie "mocna" kuchenke, jak solidny palnik gazowy. Na zadnej elektrycznej/indukcyjnej nie udalo mi sie zrobic porzadnego dania w woku czy przywoitego steku.

Gaz brudzi wszystko dookola, paskudnie sie myje palniki i jest niebezpieczny w domu - dlatego go nie bede miala i jak obecny halogen padnie, to wstawie indukcje, bo jest najlepsza alternatywa. Ale jednak - tunczyk w wersji black and blue pozostanie daniem restauracyjnym, a taka kuchenka tylko marzeniem:
Obrazek

Eee, zaraz marzenie ;)
Obeszłam to kuchenką jednopalnikową na mini butle i od lata mogę spokojnie robić popcorn, a nawet gotować śmierdzące rzeczy (np bigos albo frytki ) na dworze.

Odpowiedz do tematu