Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Robot kuchenny
Autor Wiadomość
markdottir Wysłany: 2016-06-08, 09:38   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Moja mama ma MUMa. Przysysa się do blatu i ani drgnie.

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

esoes Wysłany: 2016-06-08, 09:47   
Net włączony- gar z zupą spalony

Mały reczny braun ma o wiele prostszą budowę i w zasadzie na tym scieram, do ciast uzywam zelmerka, bo tez mi szybciej zmontowac i miske moge sobie odpowiedniej wielkosci dobrac. Od wielkiego swieta mum robi ciasto drozdzowe, a to tylko dlatego ze nie mam stojaka do zelmera i jak produkuje rozne rzeczy na raz latwiej mi jak kreci sie samo.

sinusoida
[Usunięty]
Wysłany: 2016-06-08, 11:38   

Ja używam szatkownicy do maszynki do mielenia często - jakieś surówki, warzywa do sosów (mój boloński ma max. 20% mięsa - warzywa dzieciakom przemycam) - wrzucam do zmywarki i się sama myje. Mało elementów ma.

Wyciskarkę myję ręcznie a używam w sezonie kilka razy w tygodniu, bo dzieciakom sorbety z bananów i innych owoców robię (prosto w wafelki do lodów - hicior) - sitko trzeba myć szczoteczką, ale zajmuje mi to 3 minuty na świeżo a daje rade nawet sok z pokrzywy wyciskać. Wcześniej dwa razy w tygodniu robiłam w niej mleko migdałowe/orkiszowe, ale młodsza latorośl zaczęła jeść normalnie.

Blendera kielichowego używam do kawy mrożonej (wychodzi jak z kawiarni, gdy kawę zaleję mlekiem, dodam naturalnej wanilii i kostki lodu wrzucę - latem codziennie) "młynkiem" za to czesto przygotowuję zioła i sosy (mój faworyt sos jogurtowy z miętą, cytryną i miodem - w sezonie grillowym bardzo często przygotowywany).

Niby mam trzepaczkę do ręcznego blendera (choć ne wiem ile ręczny przetrwa, bo po słoiczkowym okresie moich dzieci mocno zdezelowany, rozdrabniacz z kruszarką do lodu mi się popsuł), ale ona nadaje się jedynie do naleśników, czy ubicia jednej/dwóch porcji bitej śmietany. A konieczność odkłądania gdzieś, zeby dosypać łyżkę tego czy tamtego - frustrująca. I to chlapanie wszędzie. Mąż się śmieje, że kuchnia wyglada często jak po ZPT grupy przedszkolnej, gdy coś piekę.

Na pewno najczęściej robię drożdżowe wypieki (bułeczki cynamonowe Karlssona, pizza, pity) i niestety zwykle ręczny ze stojakiem kręcił tylko ciasto przed dodaniem ostatecznej porcji mąki (przy której zawsze mąka wędruje nie tylko po stolnicy) - wolałabym jednak porządny hak do wyrabiania. Na pewno fakt posiadania jakiegoś utensylium ma u mnie wpływ na częstotliwość pieczenia/gotowania/przygotowywania poszczególnych rzeczy. Wieki nie robiłam gofrów, bo moja gofrownica ma za małą moc i jest niewygodna (urządzenie 3w1 Philipsa, niby można, ale jednak opiekam w nim tylko sandwiche i wrapy).

Ale widzę, że MUMy występują w wersjach gołych (same końcówki miksujące i full wypas), różnią sie jednak mocą 500, 550, 600, 700, 900 W. Jakie jest minimum według Was, bo widzę, że te bez dodatkowych akcesoriów jednak słabsze silniki mają?

Z kolei widzę, ze Camry 4209 ma 1000W i tylko te funkcje, których potrzebuję, przy cenie porównywalnej do 500 W MUMa bez dodatkowych przystawek... Nie chciałabym, zeby było tak jak z gofrownicą - za mała moc i niby jest , ale to nie to. Wyciskarkę wolnoobrotową mam ze średniej półki (OSCAR) a jednak jestem zadowolona w 100%, bo i ślimak z ultemu i moc odpowiednia, żeby wycisnąć zieleninę. Nie jestem ślepym zwolennikiem marek.

Nabla Wysłany: 2016-06-08, 11:50   

Starsza Kobieta
Every man must dine

sinusoida, moc nie jest kluczowa ("święty" KitchenAid ma 300W) - raczej konstrukcja (jak są zorganizowane przełożenia) i jakość wykonania ma znaczenie.

Jak znajdziesz coś dobrego to się pochwal, bo mam tę samą potrzebę i głęboką niechęć do KA ;) Na razie wszystko lekkie załatwiam Multiquickiem Brauna a drożdżowe maszyną do chleba.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

esoes Wysłany: 2016-06-08, 12:23   
Net włączony- gar z zupą spalony

KA dziala na prądzie stałym. Stąd ta niska moc.
Moc w przypadku mum to jedno, a jakosc materialu z ktorego jest wykonany to drugie. Moj jest w srodku plastikowy. Im wieksza moc tym szybciej zuzywa sie ten plastik. Mam 550 i uzywam na prawde sporadycznie,.a przy dluzszej pracy plastik smierdzi. Mysle ze czesto uzywając dlugo by nie podzialal. Ma 8 lat. Byc moze mlodsze są inaczej zbudowane, ale raczej nie sadze zeby byly wytrzymalsze. Zresztą podobnie jak inne sprzety. Braun pada mi co 3 lata. Zelmer 400 przy intensywnej eksploatacji co 6.
Zuzywają się elementy plastikowe.

sinusoida
[Usunięty]
Wysłany: 2016-06-10, 19:03   

Chwilowo na szczycie listy jest Kenwood kmix. Zwłaszcza, ze są dostępne zestawy z trzepaczką, hakim, mieszadlem i flexem (lepiej zbiera ze ścianek).
Cenowo jednak sporo taniej niż KA (choc stylistyka podobna).

Na 2 miejscu jeden z zelmerow, ale wszystko może się zmienić :rotfl:

Nabla Wysłany: 2016-06-10, 19:49   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Mam kiepskie doświadczenia z blenderem kMix Kenwooda :/ Nieprzyjemne w użyciu materiały, ciężki, nieporęczny i zepsuł się błyskawicznie :/

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

poohatka Wysłany: 2016-12-09, 07:12   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
Mój Fenomen z Zelmera dogorywa (10 lat mu stuknęło) - pęka pokrywa, silnik słabuje, blender nie działa już od jakiegoś czasu. Rozglądam się za czymś nowym i w oko wpadły mi dwie wersje Philipsa Avance - HR7778/00 i HR7776/90 i mam problem z decyzją, bo ogólnie to się skupić nie mogę i na spokojnie tego przeanalizować. :masakra: Na pewno potrzebuję tarcia i krojenia/siekania, cięcia na plasterki (różne grubości mile widziane), tarcie ziemniaków też chętnie. Tutaj podoba mi się spora misa. Czym one się różnią poza sokowirówką? :zabawa:

P.
:police: rodzinna pasja

madzia106 Wysłany: 2016-12-09, 08:44   

Forumowy wyjadacz

Pooh ja mam jakiś inny model chyba 7775 (????), szczerze nie pamiętam. Ale Philipsa mogę z czystym sumienie polecić. Mam już chyba z 6 czy 7 lat. Po tym czasie musiałam wymienić noze, kielich i uszczelkę do blendera bo po tym czasie plastik zaczął się kruszyc, pękać i przeciekac przez to. Ale to pewnie między innymi przez władanie wrzącej zupy do blendera, sama słyszałam na coś pęka strzela wtedy. Ale u mnie blender jest używany codziennie - zupy krem, koktajle, budynie jaglane i inne rzeczy więc jest dość wyeksploatowany.
Poza tym nic zupełnie nic się nie dzieje.
Robot na dużą moc co np w przypadku blendera jest super!

My

poohatka Wysłany: 2016-12-09, 20:39   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
madzia106, dzięki, dobrze wiedzieć, że się sprawdzają. :D

P.
:police: rodzinna pasja

elżbieta677 Wysłany: 2016-12-13, 15:05   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ja mam Zelmera i jestem zadowolona. Działa bez zarzutu. Chciałam kupić Brauna w tej samej cenie, ale jak poszłam do sklepu RTV EURO AGD i sprzedawca zaczął mi pokazywać te wszystkie funkcje, z których wiedziałam, że nie będę korzystać, to poprosiłam o pomoc w wyborze. Teraz mam tylko te funkcje, z których korzystam, bez dodatkowych elementów do mycia.

marrekk211 Wysłany: 2016-12-13, 16:58   

ciekawe propozycje robotów kuchennych dajecie, dzięki za porady !

rukola Wysłany: 2016-12-22, 18:23   

ja mam robota kuchennego reklama
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2016-12-22, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  

Netula Wysłany: 2016-12-22, 18:30   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

miałam z MPM kolumbryne i średnio zadowolona byłam...Teraz jestem posiadaczką Bosch MUM seria 5 i jestem zachwycona. Polecam z czystym sumieniem

milexica Wysłany: 2017-04-12, 12:34   

A ja od niedawna posiadam reklamę
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2017-04-12, 15:54, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu