Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Sokowirowki
Autor Wiadomość
Blutka Wysłany: 2015-07-25, 15:15   

Starsza Kobieta

Famke, dużo używasz tej sokowirówki? Właśnie ją rozważam ze względu na łatwe czyszczenie (jeśli coś za dużo zachodu wymaga, to tego nie używam, więc szkoda kasy ;) ). Nadal polecasz? A może ktoś poleca inny model?

skrzacik Wysłany: 2015-07-25, 19:30   

Starsza Kobieta

Blutka, jak widzę, to ona działa na identycznej zasadzie, co moja (nawet rozkłada się bliźniaczo). Ja mam Moulinex XXL.

Ale łatwą w czyszczeniu bym jej nie nazwała. To siteczko, przez które się przeciera jednak dość upierdliwie się myje (być może nie odkryłam sposobu). Cała reszta, faktycznie, wystarczy przepłukać pod bieżącą wodą.

Blutka Wysłany: 2015-07-25, 19:36   

Starsza Kobieta

Ale siteczko chyba ma każda? Powiedzmy, że jakoś zniosę. :D Da się tam wrzucić nie tylko miękkie owoce, ale też np. marchewkę?

skrzacik Wysłany: 2015-07-25, 20:26   

Starsza Kobieta

W mojej spokojnie się da.

Siteczek nie mają ślimakowe. Podobno są lepsze.

Blutka Wysłany: 2015-07-25, 20:35   

Starsza Kobieta

Oglądałam ślimakowe, ale jakieś takie duże mi się wydają. A w czym lepsze? Jest mi ktoś w stanie powiedzieć? Bo zasadniczo ja potrzebuję sokowirówki do wrzucenia do niej od czasu do czasu nadmiaru owoców z ogródka, zrobienia soku do śniadania dla dziecka, itp. Na pewno nie będę robiła soku pięć razy dziennie, czy w hurtowych ilościach, więc chyba coś mniej wypasionego, ale porządnego, powinno wystarczyć?

*Pandora*
[Usunięty]
Wysłany: 2015-07-26, 06:10   

Sokowirówkę kupiłam w tamtym roku, dałam za nią dosyć dużo bo to panasonic i uznałam ża jak już kupować to coś lepszego więc kupiłam taką z większą mocą i lepszą, ale nie oddałabym jej już za żadne pieniądze!!! :) jedyny minus to jest dość parę części do rozłożenia i umycia, chociaż są to części łatwe do mycia i bez zakamarków których się nie da domyć i w których miałby się zbierać brud i stare kawałki owoców :)

Famke Wysłany: 2015-08-24, 11:49   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

Blutka napisał/a:
Famke, dużo używasz tej sokowirówki?

używam teraz rzadziej - tak raz w miesiącu. Nadal polecam :-) Siteczko myję rzeczywiście osobno, ale nie nastręcza to większych problemów - do sokowirówki dołączona była taka szczotka do mycia tego siteczka i wystarczy jej użyć pod bieżącą wodą - kilka ruchów i po sprawie.

pichcenie

Blutka Wysłany: 2015-08-24, 16:07   

Starsza Kobieta

Już kupiłam jakiś czas temu i jest super. Używam teraz regularnie i to siteczko się szybko czyści, a resztę w zasadzie wystarczy dobrze spłukać. :)

Betana Wysłany: 2015-08-25, 10:19   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Dobrze, że trafiłam moim odwiecznym marzeniem było kupić wyciskarkę do owoców ślimakową, kto wie o czym pisze to orientuje się również w kosmicznych cenach tego sprzętu - Stąd moja ciągła powściągliwość, aby kupić. Ale teraz kiedy widzę te modele reklamy również ze ślimakiem i modułem wyciskania to jestem prze szczęśliwa i nie zwlekając długo kupie jeszcze w tym miesiącu :)
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2015-08-25, 10:45, w całości zmieniany 1 raz  

lus96 Wysłany: 2017-07-04, 13:12   

Ja mam taką sokowirówkę i sprawdza się rewelacyjnie w czasie lata, ponieważ mogę wykonywać świetne soki z swoich owoców i warzyw. Wydaje mi się, że jest to bardzo fajne rozwiązanie na uzupełnienie witamin w diecie.

Kolasa Wysłany: 2017-08-23, 11:40   

U siebie sokowirówki nie mam i jakoś nie czuje potrzeby, żeby miec, choć wiem że taki sprzęt bywa naprawdę bardzo przydatny w kuchni.

maksik Wysłany: 2017-09-25, 11:22   

A dziewczyny co jest ostatecznie lepsze sokowirówka czy wyciskarka? Bo widziałam ostatnio wyciskarkę bardzo fajną, ale w końcu nie wiem co jest lepsze.

esoes Wysłany: 2017-09-25, 11:35   
Net włączony- gar z zupą spalony

maksik napisał/a:
A dziewczyny co jest ostatecznie lepsze sokowirówka czy wyciskarka? Bo widziałam ostatnio wyciskarkę bardzo fajną, ale w końcu nie wiem co jest lepsze.

Ani jedno ani drugie. Soki dostarczają byczą dawkę fruktozy rozleniwiajac jelita ci w prostej drodze prowadzi do otyłosci.
Warzywa tez lepiej zjesc w stanie surowym niz zmielone.

Zmora Wysłany: 2017-09-25, 14:23   

Starsza Kobieta

esoes napisał/a:
Warzywa tez lepiej zjesc w stanie surowym niz zmielone.

"Zmielone" czyli m.in. starte?

Lussy Wysłany: 2017-09-26, 11:09   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Ja zastanawiam się nad blenderem, teraz wiele się słyszy o musach i smoothie, że niby takie zdrowe.

Jestem jedną z miliardów ludzkich historii...

Odpowiedz do tematu