Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Rowerek dla malucha
Autor Wiadomość
mpk Wysłany: 2014-03-13, 12:17   

Poważnie uzależniona

Help. Jaki rower mam wziąć dla Zochy? Ona kurdupel jest ok 92cm, 12, 5kg. Koniecznie chce rower z pedałami, nie muszę dodawać że różowy :oczami:
Powiedziała, że nie chce biegowego i już. Nie nauczyła się jeździć. Ona jest mało sprawna fizycznie więc przypuszczam, że rower bedziemy tylko i wyłącznie pchać my :niepewny:
Widziałyście coś w miarę lekkiego i niedużego, co łatwo będzie prowadzić, a młodej w miarę łatwo pedałować (jeżeli w ogóle zakuma).

Pietruszka i Pietruszek

Podzieciowe gadżety

skrzacik Wysłany: 2014-03-13, 20:51   

Starsza Kobieta

Ja bym roweru w takiej sytuacji w ogóle nie kupowała. Bo po co? Skoro to rodzice mają pchać?

Chyba bym starała się wynegocjować naukę jazdy na biegowym, a potem kupno zwykłego. W przeciwnym razie - odmowa kupienia roweru.

Paolinka Wysłany: 2014-03-13, 21:21   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

my kupiliśmy rowerek biegowy dla syna i córki dla córki oczywiscie różowy mała zachwycona i co z tego jak nie umiała na nim jechac. Szła ciągnac go między nogami wyjscie z dwójką było koszmarem bo syn odjeżdzał daleko na swoim a ja z małą która szła z rowerem między nogami. Tłumaczyłam pokazywałam a ona nie kumała nie raz ciagnęłam ją na tym rowerze albo po prostu niosłam rower a mała obrazona Szczerze powiedziawszy wolałabym juz pchac:) sporo czasu minęło zanim zakumała o co chodzi W tym roku już smiga jak szalona :) a syn nie chce oddac biegowego chociaż kupilismy już zwykły bo na tamtym trzeba pedałowac i już nie jedzie tak szybko:)

Netula Wysłany: 2014-03-14, 18:15   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

U nas pierwszy sezon na biegowym byl dosc ciezki bo Michas bardzo ostroznie podchodzil do biegowki ale dwa kolejne sezony to niezle szalenstwo. Teraz juz nam akze rowerek oddac do sklepu i chce taki z pedalami

nieznajowa Wysłany: 2014-03-14, 18:18   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

U nas rok temu z biegówką szlo wolno a że głownie jeździliśmy naszymi rowerami wożąc Ole to mało miała okazji do jeżdżenia. Teraz idzie jej już coraz lepiej, w końcu nogi do góry idą. Ona się upiera że już chce z pedałami, ja się upieram, że najpierw ma opanować dobrze te biegówke bo nie mam ochoty jej pchać i chciałabym, żeby od razu na 2 kółkach załapała.

Konwalijka Wysłany: 2014-04-09, 13:52   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: znajomi ze starej G.
Dziewczyny mam pytanko -mój syn do tej pory jeździł na rowerze biegowym, niedawno na 4 urodziny dostał rower 16, doczepiliśmy boczne kółka , ale jest problem, bo on nie umie pedałować. Przez to też jest zniechęcony i nie za bardzo chce w ogóle siadać na ten rower i próbować jeździć. Nie wiem co teraz robić - przymocować popychacz, ciągnąć go i czekać aż "załapie" jak się pedałuje, czy odpuścić i wrócić do biegowego?
Ja wiedziałam, że na dwóch kółkach nie da rady jeździć, ale myślałam, że jak doczepimy boczne kółka to jakoś sobie poradzi, zwłaszcza, że jego koledzy załapali w krótkim czasie zasady jeżdzenia na rowerze z pedałami.
I nie wiem co dalej z tym robić - odpuscic i wrócić za jakiś czas czy próbować i ciągać go aż w koncu załapie o co chodzi.

Antoś

iga Wysłany: 2014-04-09, 14:03   

Forumowy wyjadacz

Konwalijka, Piotrek rok temu miał podobny problem. Na początku go pchałam na małe dystanse, pomagałam kręcić pedałami, żeby załapał ruch. Szybko się zniechęcał :masakra: i przez jakiś czas jeździł naciskając pedały, ale nie kręcił kółek. Z czasem było lepiej, ale wymagało to uporu naszego, bo Piotrek motywację do nauki miał średnią (ale na rowerze chciał jeździć)

Pietruszek doczekał się brata

Konwalijka Wysłany: 2014-04-09, 14:07   

Forumowy wyjadacz

iga napisał/a:
Konwalijka, Piotrek rok temu miał podobny problem. Na początku go pchałam na małe dystanse, pomagałam kręcić pedałami, żeby załapał ruch. Szybko się zniechęcał :masakra: i przez jakiś czas jeździł naciskając pedały, ale nie kręcił kółek. Z czasem było lepiej, ale wymagało to uporu naszego, bo Piotrek motywację do nauki miał średnią (ale na rowerze chciał jeździć)

iga a ile czasu mu zajęła nauka? U nas to samo jest z tym kręceniem, w ogóle nie może załapać jak kręcić kółka, umie tylko przekręcić nogi do tyłu i w rezultacie hamuje, zamiast ruszyć do przodu :oczami:

Antoś

iga Wysłany: 2014-04-09, 14:12   

Forumowy wyjadacz

Konwalijka, chwilę sie zeszło - na pewno nie 2 tygodnie, prędzej 2 miesiące.
Nasz rowerek nie miał tej kontry, jak kręcił w tył, to mógł kręcić w nieskończoność ;)

Ja robiłam tak: Piotrek naciskał na pedał, a ja ręką pomagałam mu "obrócić" pedał. Jeździł w takim miejscu gdzie był lekki spadek, żeby było łatwiej.

Powodzenia i cierpliwości.

Madziara*x Wysłany: 2014-04-09, 15:45   

Forumowy wyjadacz
Dream's for sale ...

Jak do nas trafilas?: G.
Konwalijka napisał/a:
doczepiliśmy boczne kółka
a po co ? W sumie biegowe rowerki po to są, żeby nauczyły i wypracowały równowagę. I chyba doczepianie później bocznych kółek, niweczy tą pracę na biegowym. Nie wiem czy moje rozumowanie jest dobre. Kuba np. też na biegowym szalał, i ok 3 urodzin dostał rower z pedałami. Od razu odczepiłam boczne kółka. I też miał problem z pedałowaniem, a w zasadzie z "ustawianiem pedałów na odpowiedniej pozycji", więc przez trochę go popychałam, a on nogą "namierzał" pedały. Ale trwało to z 2 dni ćwiczeń.

skrzacik Wysłany: 2014-04-09, 16:01   

Starsza Kobieta

Dziecko trzeba uczyć jeździć na rowerze z pedałami na lekkim spadku terenu. Inaczej długo mu się zejdzie z nauką pedałowania.

Madeleine Wysłany: 2014-04-09, 16:45   

Starsza Kobieta

Cytat:

Dziewczyny mam pytanko -mój syn do tej pory jeździł na rowerze biegowym, niedawno na 4 urodziny dostał rower 16, doczepiliśmy boczne kółka , ale jest problem, bo on nie umie pedałować.
pożyczcie na chwilę mniejszy rower, 12". Bez kółek bocznych nawet.
16" jest z reguły rowerem ciężkim dla dziecka - zwłaszcza czterolatka przeciętnych rozmiarów (czy Twój syn w ogóle dosięga nogami do ziemi?)

U mnie starszak problemów z pedałowaniem nigdy nie miał (ale i zaczynał w wieku 20 miesięcy na magicu, na biegówce w wieku 2 lat - no i z okazji 3. urodzin wsiadł na dwa kółka i pojechał...). Młodsza gwiazda za magicem nie przepadała i jeszcze w ubiegłe wakacje (miała wtedy 3 lata) problem z pedałowaniem miała (a raczej wagą roweru). Zimą, czyli w sumie niedługo później , już podrosła, nauka jazdy na 2 kółkach zajęła z pół godziny.
Ruszanie z górki lub lekko trzeba ją było popchnąć.

Konwalijka Wysłany: 2014-04-09, 16:56   

Forumowy wyjadacz

Cytat:

16" jest z reguły rowerem ciężkim dla dziecka - zwłaszcza czterolatka przeciętnych rozmiarów (czy Twój syn w ogóle dosięga nogami do ziemi?)

Antek raczej z tych większych, ma 115 cm wzrostu i ustawione siodełko na najniższą wysokość.
Kupiłam większy rower, biegowy miał 12 i teraz chciałam trochę większy. Mierzyliśmy w sklepie.

Antoś

skrzacik Wysłany: 2014-04-09, 18:18   

Starsza Kobieta

Konwalijka, ale czy siedząc na siodełku dosięga pełnymi stopami do ziemi? Bo jeśli nie, to trudno mu będzie ruszyć i pedałować.

iga Wysłany: 2014-04-09, 18:58   

Forumowy wyjadacz

Madeleine napisał/a:
nauka jazdy na 2 kółkach zajęła z pół godziny.
Madeleine, takie numery to tylko z Matyldą ;)

Odpowiedz do tematu