Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Fotelik 0-13 kg
Autor Wiadomość
Zmora Wysłany: 2017-01-19, 14:21   

Starsza Kobieta

markdottir, ale skoro masz mikroauto, to nie przewidujesz wpinania fotelika na stelaz wozkowy? Widziałam, że ten Kiss2 ma kółka, ale jednak to nie to samo co zwykły wózek. Po obejrzeniu filmików,te wyciagane raczki wydaja mi sie strasznym dziwactwem, niekoniecznie ergonomicznym.

markdottir Wysłany: 2017-01-19, 14:28   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Po zastanowieniu to ja madame może 2-3 razy wiozłam w foteliku na stelażu. :niepewny:
Ja potrzebuje wyciągać fotelik, jak będę po nią do przedszkola iść i będę go nieść, bo dłużej zajmie mi złożenie wózka z bagażnika (do bagażnika wózek mieści mi się dopiero po odpięciu kół) niż odebranie Madame z przedszkola, więc taki ciągany wydaje mi się idealny. ;)
A wózek mam ze składaną gondolą, żeby go wozić w całości i na dłużej jednak przekładac dziecko do wózka.

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Nabla Wysłany: 2017-01-19, 14:31   

Starsza Kobieta
Every man must dine

To wyglada na fajne rozwiazanie - wczoraj targalam Jadzie w foteliku do przychodni i ledwo doszlam... ponad 9kg dziecka + ciezki Pebble w jednej rece, auc...

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

markdottir Wysłany: 2017-01-19, 14:39   

Starsza Kobieta

Ja się tylko obawiam tego, ze pusty to się łatwo wyjmuje, ale z "wkładem" to już może nie być tak różowo. :rotfl: Jak mam samochód 3-drzwiowy i jak fotelik jest zamontowany od strony pasażera, to mogę go wyjąć tylko od strony kierowcy, bo baza jest wielka.

1% dla Patryka

markdottir Wysłany: 2017-01-30, 21:13   

Starsza Kobieta

Jednak stanęło na zwykłej łupince, bo z Klippanem mój samochód robi się trzyosobowy. ;)
Zdecydowaliśmy się na Maxi cosi pebble plus, bo pasuje nam do samochodów, ma przejściówkę do wózka i wizualnie wydawał nam się najsensowniejszy. Zobaczymy co na to pasażer i na ile wystarczy. ;)

1% dla Patryka

Mamuśka2017 Wysłany: 2017-02-25, 16:13   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

A co myślicie o foteliku Quatro Monte Carlo? wydaje się być w porządku, no i cena atrakcyjna, a to nie ukrywam największy atut przy dokonaniu wyboru ;)

edytowałam link/carol
Ostatnio zmieniony przez carol 2017-02-25, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  

carol Wysłany: 2017-02-25, 17:28   

Starsza Kobieta

Mamuśka2017 napisał/a:
nie ukrywam największy atut przy dokonaniu wyboru ;)

najwiekszy atut to chyba jednak gwiazdki... których jakoś nie widać...

aldi079 Wysłany: 2017-06-27, 21:48   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Wybór fotelika to ciężka sprawa, w końcu chodzi o bezpieczeństwo dziecka, miałam duży problem, żeby coś wybrać. Postawiliśmy na fotelik bez testów bardzo wytrzymała konstrukcja, można go wpiąć do wózka, dla mnie to duża wygodna.

Post niezgodny z regulaminem, edytowałam - alexa.
Ostatnio zmieniony przez alexa 2017-06-28, 20:53, w całości zmieniany 1 raz  

Julies Wysłany: 2017-07-10, 11:36   

Poważnie uzależniona

markdottir napisał/a:
Zdecydowaliśmy się na Maxi cosi pebble plus

i jak wrażenia?

My
Podaruj Marcinowi 1%
Opałek

markdottir Wysłany: 2017-07-10, 20:15   

Starsza Kobieta

Hmmm.
Fotelik jak fotelik. ;) Pasuje do naszych samochodów, na bazie tkwi mur-beton. Wpina/wypina się łatwo, rączkę składa się dość wygodnie. Pasy zaciąga się i luzuje łatwo. Daszek taki sobie (na gumki). Za to wypinanie ze stelaża wózka jest debilne, wymaga nienaciśnięcia jednocześnie 2 przycisków 2 rękami (te jasno-szare pipsztyki widoczne na tapicerce przy rączce) i podniesienia fotelika do góry w dość niewygodnej pozycji. :cenzura:
Kupiłam pokrowiec, bo jak się zrobiło cieplej to Mademoiselle mokra jak mysz, ale to chyba przypadłość wszystkich fotelików. I tylko jak się wyjmie wkładkę dla noworodków to się jakoś tak dużo luzu wokół głowy robi. :niepewny: Nie wiem też na ile tak naprawdę wystarczy, bo córa waży prawie 8 kg i już pasy do góry przesunęliśmy na maxa, nie wiem czy jej będzie wygodnie do tych 13 kg. :zdegustowany: Tapicerki jeszcze nie prałam, ale uprałam wkładkę i przeżyła. ;)
Taki mam dokładnie (Sparkling grey 2017):

1% dla Patryka

poohatka Wysłany: 2017-07-11, 06:15   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
A to da się łatwiej wpinać i wypinać foteliki w wózek? :rotfl: My mieliśmy mc cabrio fixa i jedo fyna i nie przyszło mi chyba do głowy, że to może być wygodniejsze. :zawstydzony:

P.
:police: rodzinna pasja

Zmora Wysłany: 2017-07-11, 06:38   

Starsza Kobieta

Ja miałam mc cabriofix, a teraz mam kiddy evolution pro 2 - na tych samych adapterach i do tego samego wózka. Oba się niezbyt wygodnie wypina ze stelaża wózka, w bardzo podobny sposób. Często muszę się mocować, ale w sumie nigdy nie było tak, żebym uznała, że idziemy na piechotę ;) Mężowi, który ma większe dłonie, ramiona i w ogóle więcej siły, idzie bez problemu. Niektóre foteliki mają inne mocowania niż MC/kiddy/besafe, np. teutonia i graco. Sprawdzałam swoje adaptery, które były w 2009 roku dedykowane MC Cabriofix, z fotelikami kiddy evolution i besafe izi go. Także, jeśli kryterium wyboru fotelika ma być wpinanie na stelaż, to warto wiedzieć, że te mocowania są bardzo podobne.

Może napiszę w punktach swoje obserwacje dot. kiddy evolution pro 2:
- korzystam z pozycji leżącej i doceniam tę opcję (nie w samochodzie), była głownym powodem zakupu
- wkładka dla noworodka słabo spłyca, więc dla noworodka wkładałam jeszcze kocyk pod pupę
- daszek reguluje się płynnie, nie na gumki jak w mc
- pasy wydają się dość długie, możliwe, że uda nam się przejeździć kolejną zimę (w cabriofixie mi zabrakło właśnie pasów, niby nie powinno się zapinać w kurtce dziecka, ale ja to jednak robiłam i nie mogłam już dopiąc po roczku), przy czym w tej chwili widzę ryzyko, że w kurtce dziecko się nie zmieści w ramionach (fotelik ma przewężenie, które teraz wypada nam w ramionach - w t-shircie przejechaliśmy 10h, ale w kurtce może być już za wąsko)
- dobrze się buja
- patent z rozpinaniem klapy, żeby przewlec pas, jest dziwaczny, mnie może jakoś nie razi, ale np. babcia zawsze się denerwuje i mówi, że to wygląda jakby się coś rozwaliło
- wydaje mi się, że fotelik jest średnio stabilny na fotelu
- wydaje mi się, że dziecko poci się duuuuużo mniej niż w cabriofixie, ale możliwe, że to kwestia klimatyzacji, bo z cabriofixem jeździliśmy bez klimy

alexa Wysłany: 2017-07-11, 17:37   

Starsza Kobieta

poohatka napisał/a:
A to da się łatwiej wpinać i wypinać foteliki w wózek? :rotfl:

10 lat temu się dało ;) Mialam Quinny Speedy, fotelik MC Cabrio, te same adaptery do gondoli i fotelika, klik fotelik wpięty, klik wypięty.

Hija_pija Wysłany: 2017-07-11, 18:33   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

alexa napisał/a:
poohatka napisał/a:
A to da się łatwiej wpinać i wypinać foteliki w wózek? :rotfl:

10 lat temu się dało ;) Mialam Quinny Speedy, fotelik MC Cabrio, te same adaptery do gondoli i fotelika, klik fotelik wpięty, klik wypięty.

Ale jak to "klik wypięty"? Bo ja miałam ten sam zestaw wózek + fotelik rocznik 2006 i działało to dokładnie tak jak opisały dziewczyny, i czasem trzeba było się naszarpać.

markdottir Wysłany: 2017-07-11, 23:01   

Starsza Kobieta

W foteliku Madame wypinanie było na środku rączki, wiec było to mega wygodne i bezproblemowe.

1% dla Patryka

Odpowiedz do tematu