Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wigilia 2016 :) wielkie gotowanie?
Autor Wiadomość
markdottir Wysłany: 2016-12-13, 21:05   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

madzia106, gotowane ziemniaki w kostkę, śledź, cebulka w kostkę, ogórek kiszony, namoczone rodzynki, sól, pieprz i z majonezem wymieszać. Ja uwielbiam. :zawstydzony:

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Lidan Wysłany: 2016-12-15, 18:12   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: Przypadkiem.
Myślę, że w święta chodzi głównie o miłą atmosferę, świąteczny wystrój mieszkania, a z jedzeniem to co kto lubi. Mój mąż uwielbia uszka z grzybami, które jadamy przeważnie tylko w czasie świąt Bożego Narodzenia. Dawniej zdarzało nam się je kupować w sprawdzonym wcześniej sklepie. Teraz staram się robić sama ale 1-2 tygodnie wcześniej i zamrażam, żeby nie babrać się z nimi w ostatniej chwili. Barszczu sama nie kiszę bo mi nie wychodzi. Gotuję wywar jarzynowo buraczany i doprawiam koncentratem z buraków. Odkąd jadamy kolację wigilijną u mojej mamy nie jemy ryb. Mama nigdy ich nie jadła więc nie będziemy jej "smrodzić" i dodatkowo brudzić. W związku z tym je się u nas np. łazanki z kapustą, pierogi z kapustą i grzybami, kompot z suszu, ciasta (domowe), oczywiście barszcz z uszkami. Większość robimy sami, czasami korzystając z gotowych półproduktów (np. z gotowej masy makowej do makowca czy z sera mielonego z wiaderka do sernika) Pewnie gdybym nie miała czasu albo nie lubiła eksperymentów kulinarnych to częściej trafiałyby na stół gotowe potrawy ze sklepu ;-) Z kolei gdyby o mnie tylko chodziło to najpewniej poza kolacją wigilijną i śniadaniami żywiłabym się głównie ciastem :-)

Odpowiedz do tematu