Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Fotelik 9-18 kg - cz.2
Autor Wiadomość
rozyczka29 Wysłany: 2015-01-18, 08:43   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Nie wiem, sprawia wrażenie solidnego. Dobrze jest zamocowany. Kupiłam taki na jaki było mnie stać.

malutka1308 Wysłany: 2015-01-19, 10:49   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

No ale obecnie to jakimi testami się sugerować? Jak ADAC podobno do bani? Mam problem, znaczy mogę mieć pewnie na wiosnę. Moje dziecko waży już prawie 17 kg, przy czym wzrost zaledwie 93 cm. Czyli nijak do fotelika 15-36. Obecnie jeździ w MC tobi i co prawda miejsca ma tam sporo ale boję się że zaraz może przekroczyć dopuszczalną wagę . I teraz nie wiem. Szukać fotelika 9-36 czy może takiego 9- 25 montowanego tyłem. Tylko że my nie mamy w samochodzie isofix. I czy w takim fotelikun zmieści się też 4-latek? Bo trochę szkoda mi kasy jakby to miało być na pół roku

meg_ann Wysłany: 2015-03-11, 22:39   
Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Zastanawiam się nad zakupem tego fotelika Joie Stages

Czy ktoś go używa i mógłby napisać jak się sprawdza? Z tego co piszą jest bez isofixa ale można montować tyłem... No i cena zachęcająca.

alexa Wysłany: 2015-03-11, 22:57   

Starsza Kobieta

Nie znam, pierwszy raz go widzę - to jakaś nowość?

meg_ann Wysłany: 2015-03-12, 20:10   

alexa, no właśnie po twoim pytaniu sprawdziłam kiedy pojawił się w naszych sklepach i wyszło, że w styczniu tego roku więc faktycznie nowość. Gdzieś wcześniej widziałam, że w ubiegłym roku został przez kogoś tam nagrodzony w Wielkiej Brytanii ale wygląda na to, że u nas nie był dotąd dostępny więc pewnie mam małe szanse znaleźć użytkowniczkę.
Może uda mi się gdzieś znaleźć stacjonarnie i przynajmniej przymierzyć do auta bo mi w mojej Hondzie pasa brakuje nawet do przypięcia Maxi Cosi City :masakra:

aga077 Wysłany: 2015-03-19, 13:56   

Poważnie uzależniona

meg_ann, i jak, patrzyłaś ten fotelik??? Przyznam szczerze, że zastanawiam się nad kupnem, bo rzeczywiście wygląda obiecująco.

MyFP

meg_ann Wysłany: 2015-03-21, 19:51   

aga077, jeszcze nie ale już sprawdziłam gdzie mogę go przymierzyć do samochodu ;)
Ale i tak w moim samochodzie pewnie zabraknie pasa do przypięcia, bo żeby zapiąć maxi cosi city mam problem. :zdegustowany:
Mam nadzieję że uda mi się w tym tygodniu podjechać i to sprawdzić choć z drugiej strony nie spieszy mi się bardzo - Milka waży dopiero 9 kg i ma jeszcze dużo miejsca w maxi cosi. Jedyne co mnie skłania do zakupu już to to, że mogłabym jeden fotelik mieć ciągle w aucie i nie nosić nosidła za każdym razem kiedy ją gdzieś zabieram.

ania87 Wysłany: 2015-04-10, 11:33   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Z mężem wybraliśmy ... na... Bardzo polecam, warto zainwestować trochę więcej w porządny fotelik, bezpieczeństwo przede wszystkim :)

Post niezgodny z regulaminem, edytowałam - alexa.
Ostatnio zmieniony przez alexa 2015-09-19, 15:45, w całości zmieniany 2 razy  

markdottir Wysłany: 2015-04-10, 11:34   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

A ja polecam zainwestowac w uczciwą reklamę. :oczami:

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Alfa Wysłany: 2015-09-15, 19:02   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

do dwoch lat mają byc wycofane wszystkie foteliki z tą tzw półką, którą się montuje i fotelik staje się "dobrym" dla dzieci 9-18. Najbardziej znanym przykladem byl Cybex, ktory juz z Sirone wycofał owa półkę.

Widac w koncu ktos obejrzał prawdziwe testy zderzeniowe i dojrzał absurd tego "bezpieczenstwa". Mam tylko nadzieje, ze nie na podstawie faktycznych wypadków i obrażen dzieci.

markdottir Wysłany: 2015-09-25, 08:22   

Starsza Kobieta

Mamy jakis niefart z fotelikami. Ciągle coś nie wytrzymuje normalnego (chyba)użytkowania. :kwasny:
Mamy fotelik safefix Romera, więc można by pomyśleć, że porządna firma. Jednakże wychodzi na to, że przekładanie fotelika średnio 2 razy w tygodniu między samochodami to za dużo i nam się blokada nogi połamała. Mąż wczoraj cos naprawił, ale nie będziemy ryzykować i kupimy nowy. Oczywiście gwarancja się skończyła dosłownie chwilę temu.
Co polecacie? Z isofixem, bez TT i żeby się łatwo przekładało. ;)

1% dla Patryka

madzia106 Wysłany: 2015-09-25, 09:44   

Forumowy wyjadacz

mark a nie możecie kupić dwóch i nie przekładać? Bo w sumie i tak już drugi musicie kupować. Jak by były dwa od razu... :zawstydzony:
Nam przez cały okres użytkowania z Romerem safefix nic sie nie stało, jak nówka wygląda. Teraz czeka aż młodszy się przesiądzie.

My

markdottir Wysłany: 2015-09-25, 10:33   

Starsza Kobieta

madzia106, fotelik musimy kupić. Wydamy pewnie z tysiacza, albo dwa tysiacze na dwa foteliki.
rachunek jakby przemawia za jedym :rotfl: Zwłaszcza, ze jednak już połowa czasu użytkowania fotelika 9-18 minęła. ;) Madame waży 16 kg. Daję mu rok max.

A często przekładasz fotelik? Bo poza tym, to tylko ciągłe pranie po tapicerce widać.
Dodatkowo drugi samochód to służbowy i w nim fotelik "zapasowy" nie moze jeździc non stop.

1% dla Patryka

madzia106 Wysłany: 2015-09-25, 10:42   

Forumowy wyjadacz

markdottir napisał/a:

A często przekładasz fotelik? Bo poza tym, to tylko ciągłe pranie po tapicerce widać.

No właśnie ją nie przekładam, bo kupilam dwa.
A tapicerki przyznam szczerze nie pralam ani raz, nie jest brudną, ale moje dziecko nigdy w aucie nie je.

My

markdottir Wysłany: 2015-09-25, 11:08   

Starsza Kobieta

Moje nie je. Moje sika(ło). :masakra:
:rotfl:
Poza tym jednak latem się poci. Jaką macie tapicerkę, nie pociło Ci się dziecko w tym foteliku?

1% dla Patryka

Odpowiedz do tematu