Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska porcelana
Autor Wiadomość
weronia   Wysłany: 2016-12-29, 08:55   Polska porcelana
Pampersa mi dali i nowym nazwali
Carpe Diem

Hej poszukuję sklepu z dobrą polską porcelaną. Możecie coś polecić? I co sądzicie o porcelanie dla dzieci? Czy dla małego szkraba lepiej plastikowe naczynia ? :)

kasiunia Wysłany: 2016-12-29, 11:44   

Dla dziecka jak już nie rzuca wszystkim dookoła lepiej zainwestować w dobrą polską porcelanę a jakiś mały obrazek na talerzu może motywować do jedzenia ;)

Blutka Wysłany: 2016-12-29, 12:42   

Starsza Kobieta

kasiunia napisał/a:
lepiej zainwestować w dobrą polską porcelanę

Dzięki temu patriotyzm będzie pobierał w jedzeniu. ;)

Błagam, tylko darujcie sobie reklamę szeptaną, bo robotę tylko moderatorom robicie.

weronia Wysłany: 2016-12-30, 08:18   
Carpe Diem

Blutka napisał/a:
kasiunia napisał/a:
lepiej zainwestować w dobrą polską porcelanę

Dzięki temu patriotyzm będzie pobierał w jedzeniu. ;)

Błagam, tylko darujcie sobie reklamę szeptaną, bo robotę tylko moderatorom robicie.

Z mojej strony nie ma, żadnej reklamy mam po prostu z tym wątpliwości a muszę dla siostrzeńca kupić jakiś prezent i zdecydowałam, że nie będzie to zabawka ;) Dzięki wielkie za odpowiedzi ;)

Zabunia Wysłany: 2016-12-30, 12:44   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: Gimbla, Wiedzmowe, CAROL :))
Jak juz powstał temat, to mi podoba się porcelan Zulana
nie wiem jak z jakością, mówię tylko o wzornictwie.

new :)

Zmora Wysłany: 2016-12-30, 14:00   

Starsza Kobieta

Moja miłość od lat to ten fason z Bogucic, ale na razie mam całkiem białą zastawę - ze względu na mycie w zmywarce

Talerzyki i kubeczki dla dziecka nie były dla nas trafionym pomysłem. Wg mnie wcale nie uatrakcyjniają posiłków, a tylko generują wymówkę dla niejadka, że ze zwykłego talerza dziecko jeść nie będzie. Jeszcze gorszym prezentem były sztućce dziecięce - talerze to się wytłukują, ale łyżeczki z myszkami? :mad:

anx Wysłany: 2016-12-30, 14:51   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

My mamy komplet kawowy z Karoliny. Najważniejsze, że można myć go w zmywarce ;) no i jak coś się stłucze to można dokupić, nawet jeśli nie mają już tego w aktualnej kolekcji.
http://www.karolina.info.pl/

Dziewczynki

Wanderer Wysłany: 2016-12-30, 18:10   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Ja ma cała zastawę Roccoco z Ćmielowa. Białą, bez żadnych zdobień, do mycia w zmywarce :) Na razie zakupiłam wszystkich potrzebnych w większych ilościach elementów po 18 sztuk...jeszcze nic, o dziwo, nie stłukłam ;) Ale w razie czego wzór jeszcze jest w ciągłej sprzedaży...więc na razie mogę tłuc ;)

Sill Wysłany: 2016-12-30, 20:08   

Poważnie uzależniona

anx napisał/a:
My mamy komplet kawowy z Karoliny. Najważniejsze, że można myć go w zmywarce ;) no i jak coś się stłucze to można dokupić, nawet jeśli nie mają już tego w aktualnej kolekcji.
http://www.karolina.info.pl/

My mamy komplet herbaciany i całą zastawę na 12 osób - Alba castell. Sporo się wytłukło, więc dzięki anx za linka, trzeba będzie w Nowym Roku dokupić :)

Ostatnio zmieniony przez Sill 2016-12-30, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  

markdottir Wysłany: 2016-12-30, 20:10   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Madame dostała w prezencie zestaw z porcelany z dziecięcym wzorem. Dość sympatyczny. Używamy odkąd przestała walić sztućcami w talerze. Ona lubi i zawsze wybiera "swoje" naczynia. Ja osobiście w tej chwili widzę sens już tylko w miseczkach, bo wygodniej z nich jeść 5-cio łatce niż z normalnych głębokich talerzy. za to dziecięce sztućce uważam za bardzo przydatny gadżet, pod warunkiem, że są sensowne, czyli na widelec da się coś nabić, a na łyżkę coś nabrać. Po co ma się dziecko męczyć takimi wielkimi.
My mamy akurat sztućce z IKEA całe metalowe FABLER i jestem bardzo zadowolona. Mają bardzo sensowne łyżki. Wcześniej mieliśmy SMASKA, ale łyżki te się do zup nie nadają, tylko do takich gęstych - słoiczkowych.

Weronia, a jeśli chodzi o Twoje pytanie, to zależy w jakim wieku ten szkrab. ;)

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Zabunia Wysłany: 2016-12-30, 22:14   

A i jeszcze pod wpływem tego wątku, dopatrzyłam, że Zulana ma porcelanę dla dzieci:
https://www.zulana.pl/pl/c/PORCELANA-DLA-DZIECI/74

Gdyby nie to, że Michał skutecznie tucze nasze talerze i miski, to już bym mu u nich zamówiła, ale chyba jeszcze się wstrzymam.

A do tych co się znają: mam zastawę obiadową podbitą Silesia porcelain, logo to domek.
Nie wiem co to za wytwórnia, jak wrzucam hasło w google to wyszukuje zawsze inne loga, a chciałabym zobaczyć czy ten serwis co mam jest w sprzedaży.

Wanderer Wysłany: 2017-01-01, 14:57   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Zabunia napisał/a:

A do tych co się znają: mam zastawę obiadową podbitą Silesia porcelain, logo to domek.
Nie wiem co to za wytwórnia, jak wrzucam hasło w google to wyszukuje zawsze inne loga, a chciałabym zobaczyć czy ten serwis co mam jest w sprzedaży.
'
Nie wiem, jak wygląda ten domek z logo, ale Porcelana Śląska miała w swoim logo domek.

Zmora Wysłany: 2017-01-01, 15:49   

Starsza Kobieta

taki?

Zabunia Wysłany: 2017-01-01, 16:47   

Dzięki, taki jak u Zmory w dolnym lewym rogu.

Idę szukać.

Zmora Wysłany: 2017-01-01, 17:50   

Starsza Kobieta

Zabunia, czyli Bogucice. Jakbyś potrzebowała, to moglabym spytać w sklepie z ich porcelana, gdybym miała foto.

Odpowiedz do tematu