Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Blogi parentingowe
Autor Wiadomość
Kirka Wysłany: 2017-01-26, 09:04   

Starsza Kobieta

Zabunia napisał/a:
Kirka z jeszcze mi się przypomniało odnośnie RB to artykuły i książki Jaspera Juula mogłyby być.

o! dziekuje, totalnie o nim zapomnialam!

dzieki dziewczyny, wszystkie polecane rzeczy przekazalam

:police:

markdottir Wysłany: 2017-01-26, 13:32   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Matylda, generalnie do Stein nic nie mam, ale czytałam tylko bloga i wymiękłam na komentarzach. Mam wrażenie, ze matki tak skupiają się na drobiazgowej i czasochłonnej analizie swoich konkretnych zachowań wobec dzieci zamiast po prostu poświęcać ten czas dzieciom. I przestałam czytać. ;)

Ja zaczęłam od "W głębi kontinuum" i poległam. :masakra: Searsów i Julla trochę po łebkach czytałam. Teraz bardziej się skupiam na szukaniu rozwiązań konkretnych problemów.

Z książek okołodzieciowych zostawiłam sobie tylko Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat,, Dziecko w lustrze, Zawitkowskiego i książkę o BLW. Często wracam do Jak mówić... Jak słuchać... i czeka na półce Self-reg, ale to chyba na seanse karmienia dopiero. A jak skończę to poszukam w bibliotece i przeczytam uczciwie coś Agnieszki Stein. ;)

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Sasana Wysłany: 2017-01-26, 17:59   

Forumowy wyjadacz

Ja polecam jeszcze blog dobra relacja, w duchu rb i nvc.
Jeszcze mam coś na końcu języka ale mi umknęło.
Julla darzę miłością wielką, mam chyba wszystkie jego książki. A.Stein bardziej preferuję w webinariach a ostatnio byłam na jej wykładzie. Mówi same oczywistości ale z ust psychologa ;)

Matylda Wysłany: 2017-01-27, 08:39   

Starsza Kobieta

markdottir, ok, komentarzy zazwyczaj staram się nie czytać. Byłam u niej na warsztatach, zapisałam się na najbliższe webinarium i śledzę jej kanał na yt, bardzo przypadło mi do gustu to co mówi, szczególnie jeżeli chodzi o starsze dzieci :)

markdottir napisał/a:
Ja zaczęłam od "W głębi kontinuum" i poległam.

Ja potraktowałam to jako zwykłą książkę antropologiczną, kilka tematów było dla mnie mocno naciąganych, ale ostatecznie jak już sobie człowiek poukłada wszystko to pewna idea którą ta książka niesie bardzo pomaga, i żałuję, że mogłam wykorzystać tą wiedzę dopiero przy trzecim dziecku (szczególnie jeżeli chodzi o kierowanie się instynktem i nie czytanie za duzo ;) ).

Sasana napisał/a:
Mówi same oczywistości ale z ust psychologa

Pewnie dlatego tak do mnie trafia :rotfl:

FotoStwory

Lemonka130 Wysłany: 2017-06-25, 12:43   

Pampersa mi dali i nowym nazwali
Lemonka

Jak do nas trafilas?: google ;)
Coś z trochę innej beczki bo 2 blogi traktujące o tym skąd brać darmowe próbki produktów dla dzieciaków, zapisy do testowania i takie tam

post niezgodny z regulaminem, edytowałam - alexa.
Ostatnio zmieniony przez alexa 2017-06-26, 13:45, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu