Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Stół do jadalni/salonu
Autor Wiadomość
-lenka31- Wysłany: 2017-07-12, 15:58   Stół do jadalni/salonu

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Szukam nowego stołu i krzeseł do jadalni połączonej z salonem. Pomieszczenie niezbyt duże, trochę mało światła, utrzymane będzie w kolorystyce bieli i szarości. Wymiary stołu max 150x90cm. Odpadają te z cienkimi blatami. Wybrałam takie:
1. ma tylko 120 cm długości, teraz mam 160 i obawiam się czy ten nie będzie mały (lubię duże stoły :) ). wykonany w całości z mdfu. Jak z jakością takiego blatu? Nie rysuje się? Nie wyciera? cena to ok 750 zł

2. ten ma 150cm, rozkładany ( chociaż na tym mi nie zależy), blat mdf, stelaż drewniany, cena około 900zł

3. 150 cm, cena 1000zł, blat drewniany w okleinie, stelaż i nogi metalowe, ten najbardziej mi się podoba

4. j.w. tylko inny stelaż

5. te bardzo mi się podoba, ale wycofany przed producenta, nie mogę znależć nigdzie dostępnego, cena około 1000

Napiszcie co myślicie. Który Wam podoba się najbardziej. Dla mnie 3 i 5. A może podrzucicie inne, lepsze. Chciałabym zmieścić się w cenie 1000zł. No i jeszcze krzesła potrzebuję. Jeśli np. stół nr 3 to jakie krzesła do niego? W grę chodzi raczej jasna kolorystyka, bo chciałabym rozjaśnić nieco pomieszczenie.

esoes Wysłany: 2017-07-12, 16:22   
Net włączony- gar z zupą spalony

3 i 4 jezeli bedzie wykorzystywany rowniez na szczytach moze byc problematyczny. Krzeslom beda przeszkadzac poprzeczki.

Mam taki jak 2 pierwsze. Wygodny jest tylko nierozlozony. Po rozlozeniu nogi przeszkadzają w wygodnym siedzeniu co powoduje ze go wcale nie rozkladamy bi wolimy w scisku.

alexa Wysłany: 2017-07-12, 16:38   

Starsza Kobieta

esoes napisał/a:
3 i 4 jezeli bedzie wykorzystywany rowniez na szczytach moze byc problematyczny. Krzeslom beda przeszkadzac poprzeczki.

I dlatego zrezygnowalam z 4 swego czasu. Chcialam miec osiem krzeseł przy stole a te nogi to wykluczały.
Jesli to nie jest dla ciebie wazne to bralabym ten albo z jasnych 2.

-lenka31- Wysłany: 2017-07-12, 16:45   

esoes napisał/a:

Też się zastanawiałam jak z siedzeniem po bokach. Pewnie rzadko będzie potrzeba ustawienia tam krzeseł wiec do przeżycia.

esoes napisał/a:
Mam taki jak 2 pierwsze. Wygodny jest tylko nierozłożony. Po rozlozeniu nogi przeszkadzają w wygodnym siedzeniu co powoduje ze go wcale nie rozkladamy bi wolimy w scisku.

Raczej szukam nierozkładanego.

alexa, a widziałaś może na żywo konkretnie tej firmy stoły?

edit : a jeśli 3 lub 4 to jakie widzą się Wam krzesła ?

Madeleine Wysłany: 2017-07-12, 16:53   

Starsza Kobieta

Do 1 zasiądą 4 osoby, 6 upchniesz tylko na taboretach albo kolanem.

-lenka31- Wysłany: 2017-07-12, 17:51   

Znalazłam jeszcze taki. Trochę kłóci się z moją wizją poprzednią, ale piękny jest. Tylko wymiary 140x80. Nie jest mały? Nie będzie nam w 4 osoby ciasno na co dzień np. przy obiedzie? Damy rade rozłożyć się z grami planszowymi ;) ?

Nabla Wysłany: 2017-07-12, 18:11   

Starsza Kobieta
Every man must dine

-lenka31-, ile wzrostu ma najwższa osoba w rodzinie?

Stoły z grubymi blatami oznaczają mało miejsca na nogi pod stołem - sama zrobiłam ten błąd i w tej chwili mój stół kuchenny stoi na klockach, bo mąż sie nie mieścił :masakra: Więc takiego jak 2 lub 5 bym nie kupiła.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

alexa Wysłany: 2017-07-12, 20:01   

Starsza Kobieta

-lenka31- napisał/a:

Ten 4? Widzialam takie stoły w sklepach, ale co to była/byly za firmy to Ci nie powiem.
Stołu do jadalni szukalam parę miesięcy, albo rozmiar nie ten, albo uklad nóg, albo się nie rozkladał.. a szukalam polączenia jasne drewno i biel albo drewno plus czarne nogi.. w koncu przeprowadzilismy, zapprosilismy gosci a stołu ciągle nie bylo.. pojechalam do Ikei z postanowieniem, że z czyms muszę wrocic a tam wszystko od ręki, i w sumie jechalam po inny a wrocilam z tym..
http://www.ikea.com/pl/pl...ducts/60152340/

Przełamał mi szarosci i biel w domu, dobralam biale krzesla z drewnianymi nogami i stoi i dobrze nam sluzy poki co.

-lenka31- Wysłany: 2017-07-13, 15:57   

Nabla napisał/a:
-lenka31-, ile wzrostu ma najwższa osoba w rodzinie?
Stoły z grubymi blatami oznaczają mało miejsca na nogi pod stołem

Teraz tez mam z grubym blatem i nie było problemu, żeby się zmieścić. Mąż (182cm) nigdy nie narzekał ;) .

alexa napisał/a:
-lenka31- napisał/a:

Ten 4? Widzialam takie stoły w sklepach, ale co to była/byly za firmy to Ci nie powiem.

Myślałam, że kojarzysz dokładnie ten co wkleiłam (nr 4). Producenta znalazłam, ale chciałam podpytać jak u nich z jakością.

alexa, fajny twój stół :hyhy: . Też myślałam o Ikei, ale daleko mam trochę, żeby dla samego oglądania jechać. Albo zakładam od razu, że jadę kupić, albo wcale nie jadę :hyhy: .
Zrobiłam dziś objazd po sklepach meblowych w mojej "wsi" i powiem Wam, że lipa straszna. Jedyne co dobre, to to, że upewniłam się co do rozmiaru. Najmniejszy jaki wchodzi w grę to 140x80.

W jednym sklepie spodobały mi się krzesła. Teraz nie mogę ich znaleźć w necie, bo zapomniałam nazwy :mur: .
alexa, a pokażesz swoje krzesła? Masz tapicerowane białe czy z tworzywa sztucznego?

Nabla Wysłany: 2017-07-13, 16:15   

Starsza Kobieta
Every man must dine

-lenka31- napisał/a:
Mąż (182cm) nigdy nie narzekał

Moj ma prawie 2m i zwyczajnie nie byl w stanie wcisnac ud miedzy krzeslo a blat :masakra: a stol mamy taki:

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

alexa Wysłany: 2017-07-13, 19:56   

Starsza Kobieta

Krzesła mam "podobno popularne", w sensie że duzo ich wszędzie ;)
Ja te krzesla mialam w glowie zanim jeszcze kuchnia stała i naprawdę się potem w ferworze podejmowania decyzji cieszylam się, że wybor krzeseł z głowy. Ciągle je lubię zresztą ;)

Wanderer Wysłany: 2017-07-13, 20:59   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Nabla napisał/a:
-lenka31- napisał/a:

Moj ma prawie 2m i zwyczajnie nie byl w stanie wcisnac ud miedzy krzeslo a blat :masakra:

zależy jaką wysokość ma stół ;) I jaką wysokość mają krzesła ;)

Ja mam coś takiego:

Brat 190 cm absolutnie nie narzekał, mąż prawie 190 cm też nie narzeka.

esoes Wysłany: 2017-07-14, 03:10   
Net włączony- gar z zupą spalony

Nabla napisał/a:
-lenka31- napisał/a:

Moj ma prawie 2m i zwyczajnie nie byl w stanie wcisnac ud miedzy krzeslo a blat :masakra: a stol mamy taki:
Obrazek

Az zmierzyłam. U nas 20 centymetrow jedynie przestrzeni. Dobrze ze w udach ciency jestesmy. Faktycznie moze to byc problemem.

-lenka31- Wysłany: 2017-07-14, 06:02   

alexa, też biorę pod uwagę te białe. Faktycznie dość popularne zrobiły się ostatnio. Kupowalas stacjonarnie czy przez neta? Nie są za bardzo "leżące", tzn. kąt między oparciem a siedziskiem jest ok, bo już różne wersje słyszałam? A wysokość oparcia jest dla Wa ok? Jeśli kupowalaś przez net, dałabyś namiary?

alexa Wysłany: 2017-07-14, 12:15   

Starsza Kobieta

Kupowalam stacjonarnie w sklepie gdzie się dowiedzialam, że te krzesla występują w dwoch rodzajach jakosci. Jedne są ciensze i bardziej się bujają (co wbrew pozorom nie jest dobrze), drugie są wykonane z porządniejszego materiału i odchył jest "przyjemny dla pozycji". Faktycznie siedzialam na jednych i drugich w sklepie i racja. Te pierwsze podobno kupują nagminnie do poczekalni itp. Ale jak je w necie rozpoznać? Zabij, nie wiem ;)
Ja mam 176 cm, mąż 184 cm, syn 194 cm i wszyscy uzytkujemy je bez narzekania.

Odpowiedz do tematu