Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
oczyszczacz powietrza
Autor Wiadomość
Blutka Wysłany: 2017-03-06, 14:25   

Starsza Kobieta

Ajka, taki oczyszczacz jeden w godzinę wg instrukcji podobno "obrobi" np. 20-30 m kw pokoju. Nie zależy mi, żeby tak szybko działał, więc po prostu musi chodzić cały czas, żeby oczyścić większą powierzchnię. No i ja mam nieduży dom.

Na dole nie mam drzwi, tylko otwartą przestrzeń i z 50 metrów, więc tam stoi jeden, a na górze stoi na środku i drzwi pootwierane. Jasne, potrzeba paru godzin, żeby "przemielił", ale ja go w ogóle nie wyłączam, całą dobę chodzi (no, teraz już nie, bo smogu nie ma, wiatr, deszcz i powietrze na zewnątrz jest ok, można dom wietrzyć).

sreberko, nie zwracałam uwagi, na pewno szybko pozbywasz się zapachów, ale nie był to dla mnie priorytet.

Zmora Wysłany: 2017-07-09, 14:59   

Starsza Kobieta

Blutka napisał/a:
mam Boneco P500

Blutka, czy możesz napisać coś więcej o kosztach użytkowania tego oczyszczacza? Jakie filtry, jak często i w jakiej cenie wymieniasz? Czy dobrze rozumiem, że założony jest zawsze 1 filtr, ale można wybrać spośród kilku: smog, allergy i jeszcze jakieś? A co z nawilżaniem? Jakieś kolejne koszty?

A czy znane jest Wam coś, co łączy funkcję oczyszczacza i klimatyzatora (chłodzenia)?

Blutka Wysłany: 2017-07-09, 15:10   

Starsza Kobieta

Zarówno do Boneco jak i do Philipsa filtr kosztuje jakieś 400 zł. za sezon (nie potrzebuję więcej, niż jednego filtra na sezon). Ten antysmogowy alergeny też zbiera. Wszystkie zbierają kurz z powietrza, który osadza się na filtrze wstępnym (takim do trzepania).

Nawilżacz nie generuje kosztów. Niby ma filtr (w Philipsie), ale można go myć dość dużo razy, zanim będzie wymagał wymiany (i jest tańszy, niż ten przeciwsmogowy, jakby co).

Zmora Wysłany: 2017-07-09, 15:22   

Starsza Kobieta

Czytam instrukcję do Boneco i jest taka lakoniczna. Powiedziano mi, że Boneco p500 ma też opcję nawilżania, ale w instrukcji nic na ten temat nie widzę. Przyznam, że stoi już w pudle u mnie w domu i zastanawiam się, czy go nie zwrócić, nawet nie zaglądałam do środka :zabawa:

edit: czyli 400 zł/rok za ten gruby filtr, a wstępny się czyści?

Blutka Wysłany: 2017-07-09, 15:25   

Starsza Kobieta

Zmora, tak, 400 to ten antysmogowy filtr. Ten wstępny (do kurzu) się czyści.
Aha, ten Boneco można było kupić albo z filtrem allergy, albo z filtrem smog (do używania zamiennie - tzn. domyślnie allergy jest "letni", a "smog" zimowy).
Nawilżacza nie używałam w Boneco (nie wiem, czy on ma nawilżacz nawet), tylko w Philipsie (Boneco stoi na dole, gdzie mamy podłogówkę i nie ma tak wysuszonego powietrza, jak na górze, gdzie są grzejniki).

dewik Wysłany: 2017-08-19, 21:37   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

W zimę kupiłem oczyszczacz powietrza z firmy philipiak. Liczba kurzu w mieszkaniu zmniejszyła się, mój mały alergik czuje się znacznie lepiej, co potwierdza lekarz. W mieszkaniu wieczorami pcha ten smog do kuchni i łazienki, więc włączając oczyszczacz mam przynajmniej w pokoju przefiltrowane i nawilżone powietrze.

Kolasa Wysłany: 2017-08-23, 11:37   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ta firma jakoś mnie nie przekonuje, zwłaszcza, że raczej kojarzy mi się z drożyzną

esoes Wysłany: 2017-08-23, 12:08   
Net włączony- gar z zupą spalony

Kolasa napisał/a:
Ta firma jakoś mnie nie przekonuje, zwłaszcza, że raczej kojarzy mi się z drożyzną

Reklamuj szybko ten sklep agd bo nie zdazysz przed zamknieciem forum

sreberko Wysłany: 2017-09-06, 19:11   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

Blutka, kolejne pytanie o tego Philipsa - nie ma brzydkiego zapachu? Czytają opinie o produkcie spotkałam się z takowymi, że zapach jakby chemiczny...

sreberko Wysłany: 2017-09-06, 19:44   

nie mogę już edytować kupiłam wysyłkowo - znalazłam za 1449 ten polecany przez Blutkę. I teraz jak tylko przyjdzie zaczynam testować :hyhy:

Zmora Wysłany: 2017-09-07, 06:01   

Starsza Kobieta

sreberko, napisz jak wrażenia, bo ja nie czuje na razie zadnej roznicy (Boneco mam)...

Lussy Wysłany: 2017-09-26, 11:06   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Phillips faktycznie ma bardzo drogi sprzęt, ale także zaczęłam się zastanawiać na tym, co tutaj polecacie.

Jestem jedną z miliardów ludzkich historii...

sreberko Wysłany: 2017-10-07, 18:07   

no cóż, szału jak na razie nie ma... po pierwsze dopiero dziś zaświecił mi sie na czerwono, czyli, że dopiero teraz jest u mnie złe powietrze... po drugie czuć go chemią, nie wiem może to ten filtr węglowy. Różnicy w powietrzu nie czuję żadnej... zobaczmy, sezon grzewczy dopiero się zaczyna.. wrażenia zatem będę opisywać w miarę postępu sezonu grzewczego...

Zmora Wysłany: 2017-10-08, 04:44   

Starsza Kobieta

sreberko napisał/a:
no cóż, szału jak na razie nie ma... po pierwsze dopiero dziś zaświecił mi sie na czerwono, czyli, że dopiero teraz jest u mnie złe powietrze... po drugie czuć go chemią, nie wiem może to ten filtr węglowy. Różnicy w powietrzu nie czuję żadnej... zobaczmy, sezon grzewczy dopiero się zaczyna.. wrażenia zatem będę opisywać w miarę postępu sezonu grzewczego...

Podobnie jest u nas. Na czerwono świeci się przede wszystkim, gdy coś się przypali w kuchni ;) Stoi w sypialni dziecka, gdzie jest dywan i faktycznie po tych kilku miesiącach musiałam czyścić filtr wstępny, bo osadziły się na nim drobne kłaczki.

sreberko Wysłany: 2017-10-11, 12:43   

Zmora napisał/a:

Podobnie jest u nas. Na czerwono świeci się przede wszystkim, gdy coś się przypali w kuchni ;) Stoi w sypialni dziecka, gdzie jest dywan i faktycznie po tych kilku miesiącach musiałam czyścić filtr wstępny, bo osadziły się na nim drobne kłaczki.

dziś podczas smażenia ryby się zaświecił, nie przypaliłam :hyhy:

Zmora a u Ciebie też czuć te filtry? Różnicę w powietrzu czułam jak korzystałam z funkcji nawilżania, tak jakby nie wiem było bardziej miękkie? Brak mi innego słowa, żeby to odczucie określić. Teraz nie korzystam, bo jak padało to i tak była wilgoć w powietrzu...

Odpowiedz do tematu