Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Białe meble kuchenne
Autor Wiadomość
Zmora Wysłany: 2017-02-23, 09:46   Białe meble kuchenne

Starsza Kobieta

Wiem, że sporo z Was ma białe meble kuchenne.

Jak oceniłybyście je po kilku latach użytkowania?
Myślę np. o śladach palców, tłuszczu z kuchenki, matowieniu (jeśli to meble z połyskiem) lub żółknięciu, łatwości mycia.

Mile widziany też opis mebli, bo pewnie inaczej spisuje się kuchnia lakierowana, inaczej ze zwykłej płyty mdf itd.

Aktualnie mam fronty z naturalnego drewna i wcale nie jestem przekonana, czy są mniej wymagające niż białe z płyty. Chyba najłatwiej było mi utrzymać w czystości fronty foliowane okleiną drewnopodobną.

Caska Wysłany: 2017-02-23, 10:56   

Forumowy wyjadacz

Nie odważyłam się zrobić całej kuchni na biało, stojące szafki mamy w ciemnym drewnie, a góra jest lakierowana (prawie biała - wanilia). Coś podobnego jak tutaj:

I jak dla mnie taki układ jest ok - dolne szafki i tak dość często trzeba myć bo coś chlapnie, kapnie itp., gdyby były białe nie wiem jak długo wyglądałyby względnie ;)

esoes Wysłany: 2017-02-23, 12:16   
Net włączony- gar z zupą spalony

Moje ikea bisle lekko zżółkły. W porownaniu z szafka z tej seriu ktora stoi w innym pomieszczeniu roznica jest widoczna. Jak nie widac szafki, nie widac tez roznicy ;)
Ale mają 5 lat juz.

melodia Wysłany: 2017-02-23, 12:39   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

My mamy białą i górę, i dół. Fronty są lakierowane. W poprzednim mieszkaniu góra była matowo biała i trudno się myło, te myją się łatwo i wbrew pozorom nie widać tak bardzo zabrudzeń. Ale to też kwestia oświetlenia w danej kuchni i poziomu tolerancji na stopień zabrudzenia frontów, który znacząco mi wzrósł wraz z pojawieniem się drugiego dziecka...

madzia106 Wysłany: 2017-02-23, 12:56   

Forumowy wyjadacz

esoes napisał/a:
Moje ikea bisle lekko zżółkły. W porownaniu z szafka z tej seriu ktora stoi w innym pomieszczeniu roznica jest widoczna. Jak nie widac szafki, nie widac tez roznicy ;)
Ale mają 5 lat juz.

A masz matowe czy lakierowane?

Ja chcę nowe meble do kuchni z IKEA. Nie lubię raczekj a teraz pojawił się jeden model w białym kolorze z frezem. Tylko tyle że jest to biały matowy. Zastanawiam się jak z użytkowaniem, czy nie zrobi się żółty po czasie albo czy plamy jakieś się nie porobia3. Ciekawe czy gwarancja takie rzeczy obejmuje.

My

esoes Wysłany: 2017-02-23, 13:25   

https://www.google.pl/sea...CoVQaWHRNN8O4M:

Cos takiego mam. Starszy model. Matowe są.

mikus Wysłany: 2017-02-23, 15:34   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Ja mam biała kuchnie w połysku z Ikei już 9 lat, nic złego się z nią nie stało, jest nadal biała, dobrze się myje, ślady palców widać tylko pod swiatlo, po tylu latach ma jedynie drobne rysy w niektórych miejscach ale to kwestia lakieru a nie koloru.

Kalina i Leon

sternik Wysłany: 2017-02-23, 16:16   

mikus napisał/a:
Ja mam biała kuchnie w połysku z Ikei już 9 lat, nic złego się z nią nie stało, jest nadal biała, dobrze się myje, ślady palców widać tylko pod swiatlo, po tylu latach ma jedynie drobne rysy w niektórych miejscach ale to kwestia lakieru a nie koloru.

Ja mam od 8 lat całą białą kuchnię z Ikei, wykończenie połysk i jestem bardzo zadowolona.
Fronty nie zmatowiły się, łatwo je utrzymać w czystości, nie rysuje się za bardzo albo nie widać tych rys po prostu.

alexa Wysłany: 2017-02-23, 17:06   

Starsza Kobieta

Użytkuję białe fronty połysk dopiero od grudnia (ale stoją dłużej) i moze to niedlugo, ale nie zamienilabym tej kuchni na zadną inną. Paluchów na pierwszy rzut oka nie widać i łatwo się czysci.

Aditu Wysłany: 2017-02-23, 17:12   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

My mamy białą kuchnię (góra i dół) z Ikei w połysku. Wprawdzie narazie użytkujemy dość krótko (niecały rok), ale uważam, że jest świetna. Doskonale się sprząta - wystarczy przetrzeć i gotowe. W poprzednim mieszkaniu mieliśmy jasny brąz - mat - i były tragiczne, każda smuga i każda plama widoczna. W zasadzie codziennie było szorowanie. :cenzura:

Julies Wysłany: 2017-02-24, 08:09   

Poważnie uzależniona

Od ponad 5 lat użytkujemy białą kuchnię w połysku. Jestem zadowolona i na pewno gdybym miała robić kuchnie drugi raz - zrobiłabym ją tak samo.

My
Podaruj Marcinowi 1%
Opałek

madzia106 Wysłany: 2017-02-24, 09:50   

Forumowy wyjadacz

Z tego co widzę to wszyscy polecają jednak połysk a nie mat. Hmmm....
W tym momencie nie ma w Ikei opcji kuchni białej z połyskiem, którą można zrobić bez rączek (i nie na "klik"), chyba że nie umiem szukac?

My

Julies Wysłany: 2017-02-24, 10:39   

Poważnie uzależniona

madzia106, mam szafki kuchenne połysk i szafę mat - zdecydowanie połysk!

My
Podaruj Marcinowi 1%
Opałek

Zmora Wysłany: 2017-02-24, 17:57   

Starsza Kobieta

madzia106, który model mebli jest bez uchwytów?

No to mi zrobiłyście zagwozdkę :hyhy: spodziewałam się, że jednak syf widac na połyskujacych gładkich meblach

esoes Wysłany: 2017-02-24, 19:14   

Widac odciski paluchów. Jak zaswieci slonce to cudnie widac ;)
Nie wiem co lepsze: kolorowr plamki czy paluchy do polerowania. Mialam kiedys bialy polysk w lazience. Nigdy tego nie powtórzę. No, ale ja za bielą nie przepadam a w polysku tworzy w ogole zimne wnętrze. Łazienka jeszcze przejdzie, ale w kuchni mi sie nie podoba.

Odpowiedz do tematu