Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
wiza do usa
Autor Wiadomość
darkbulka Wysłany: 2017-05-12, 11:00   wiza do usa
Starsza Kobieta

Czy ktos z was zalatwial takowa z innego kraju, a nie z PL? Bedzie szybciej? Dodam, ze to wiza pracownicza (jednak pracodawca troche sie pozno obudzil i do wyjazdu zostalo niespelna miesiac). Mieszkamy w DE, najblizszy konsulat jest w Monachium.
Kto powinien o taka wize wnioskowac? Pracodawca czy pracownik? Bede wdzieczna za jakies podpowiedzi.

Nabla Wysłany: 2017-05-12, 11:07   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Ja mam wize wystawiona przez konsulat USA w Dublinie, przy czym nie jest to typowa wiza pracownicza a turystyczno/zawodowa - w sensie nie moge podjac pracy na terenie USA, ale moge tam jechac w sprawach sluzbowych (B-1)

Wniosek wypelnialam sama, rozmowa w konsulacie skonczyla sie po pytaniu gdzie pracuje :oczami: i trwala 2 minuty.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"
Ostatnio zmieniony przez Nabla 2017-05-12, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  

darkbulka Wysłany: 2017-05-12, 11:09   
Starsza Kobieta

Nabla, a wniosek skladalas od reki, a potem od razu rozmowa? U mojego meza bedzie podobnie, jedzie do usa na konferencje, jedzie z pracy....

Nabla Wysłany: 2017-05-12, 11:11   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Wniosek skladalam przez internet - dostalam date spotkania, przyjechalam z papierami, paszport odeslali z wiza po tygodniu.

darkbulka Wysłany: 2017-05-12, 11:13   
Starsza Kobieta

Nabla, dzieki! a dlugo czekalas na date spotkania?

Nabla Wysłany: 2017-05-12, 11:16   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Nie pamietam dokladnie ile, ale to i tak Ci wiele nie powie - bo to kwestia konkretnego konsulatu ;) Online od razu bedzie widac po zlozeniu wniosku jakie sa dostepne terminy.

A, moj maz mial zalatwiana wize na hurra, tez w zawiazku z praca, i z listem od pracodawcy zalatwili wszystko w 3 dni? Ale pracowal wtedy w amerykanskiej firmie z oddzialem w Irlandii, wiec tak jakby mieli fory ;)

Blutka Wysłany: 2017-05-12, 11:26   

Starsza Kobieta

darkbulka, szybko się rejestruj przez net i od razu dostaniesz datę spotkania. To zwykle nie trwa dłużej, niż kilka dni. Tylko na paszport z wizą trzeba poczekać chyba z tydzień czy 10 dni. Przychodzi kurierem.

darkbulka Wysłany: 2017-05-12, 11:30   
Starsza Kobieta

dzieki wielkie :padam: :padam:
Maz sie dzisiaj dopiero dowiedzial, stad ta panika lekka ;) Do tego czas wylotu pokrywa sie z czasem przyjazdu do PL, trzeba plany pozmieniac ;)

Nabla napisał/a:
A, moj maz mial zalatwiana wize na hurra, tez w zawiazku z praca, i z listem od pracodawcy zalatwili wszystko w 3 dni? Ale pracowal wtedy w amerykanskiej firmie z oddzialem w Irlandii, wiec tak jakby mieli fory ;)

o! czyli jednak sie da szybko. Maz pracuje w firmie japonskiej, ale w USA tez maja oddzialy

darkbulka Wysłany: 2017-05-12, 12:53   
Starsza Kobieta

Maz dzwonil na infolinie do ambasady w PL, nie uzyskal zadnej informacji, zadnej, bo nie ma nr :masakra: a chcial tylko o ogolne rzeczy spytac. Zadzwpnil do ambasady w DE, pan udzielil wszystkich informacji, sam zalozyl konto, wyslal mailem login i haslo :cool2: ......kiedy to sie zmieni???????

darkbulka Wysłany: 2017-05-18, 12:46   
Starsza Kobieta

Napisze, dla potomnosci, moze sie komus przyda.
Maz wypelnil formularz w weekend, na spotkanie pojechal we wtorek, a wiza przyszla dzis. Wiec poszlo szybko i gladko. W miedzyczasie tylko przyszlali maila, ze ma nowe zdjecie zrobic, bo to co wyslal nie spelnialo wymogow.

Blutka Wysłany: 2017-05-18, 18:10   

Starsza Kobieta

darkbulka, no to błysk, widać kolejek dużych nie mieli. Nam najszybciej tydzień zajęło, ale w wersji bez spotkania (tylko przedłużka). :) Miłej podróży!

guntowniczka Wysłany: 2017-05-20, 17:43   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

ja kiedyś próbowałem ogarnąc wizze do USA, wprawdzie ją dostałam, ale tyle problemów ile z tym miałam to az szkoda gadac

Odpowiedz do tematu