Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypowiedzenie umowy o usługę, ktora nie jest swiadczona
Autor Wiadomość
Zmora Wysłany: 2017-04-21, 14:50   Wypowiedzenie umowy o usługę, ktora nie jest swiadczona

Starsza Kobieta

Proszę o pomoc lub opinię.

We IX zapisałam dziecko na zajęcia dodatkowe w firmie, która prowadzi działalność w formie niepublicznej placówki oświatowo-wychowawczej. Umowa została podpisana na 40 h lekcyjnych, opłatę wniosłam jednorazowo. Wypowiedzenie umowy to 1 miesiąc ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego.

1 marca dostałam telefon, że zmieniają lokalizację i że jeszcze nie wiedzą, na jaką. Przez 3 tyg zajęć nie było. W końcu znalezli nowe miejsce. Części rodziców ono nie pasowało, więc ustnie poinformowano, że można wypowiedzieć umowę wstecz od 1 marca. My zdecydowaliśmy się na kontynuację. I po 3 tygodniach zajęć, ni z gruchy, ni z pietruchy, pocałowaliśmy klamkę. Myślałam, że zaczęli przerwę wielkanocną. I tak sobie całowaliśmy klamkę też we wtorek po wielkanocy i dzisiaj... Codziennie próbuję się dodzwonić i albo "nr wyłączony", albo nie odbierają. Dziś powiedział mi inny najemca tej sali, że tamta firma już nie prowadzi zajęć.

Wysmarowałam takie pismo, ale nie chcę sobie strzelić w stopę jakimś niezgrabnym sformułowaniem prawnym.

Kod:
W związku z nienależytym wykonywaniem przez xxx umowy o nauczanie mojego dziecka xxx wypowiadam umowę ze skutkiem natychmiastowym.

Dziś, kolejny raz próbując dostać się na zajęcia, uzyskałam informację od osoby postronnej, że zajęcia xxx nie odbywają się już przy ul. xxx. Nie zostałam powiadomiona przez Państwa o odwołaniu zajęć. Od 11.04.br. bezskutecznie próbuję się dodzwonić pod numery telefonu ze strony xxx

Proszę o zwrot należności za zajęcia, które się nie odbyły, w tym za zajęcia, których nie było w marcu z powodu przenosin z xxx, a których moje dziecko nie zdążyło odrobić. Nr konta do zwrotu przelewem: xxx

Zgodnie z moją wiedzą, dziecko odbyło 26 z 40 opłaconych godzin lekcyjnych.

Może być? Czy, gdyby ociagali sie z odpowiedzią, mogę ich postraszyć zgłoszeniem sprawy na Policję (do zwrotu jest kwota ok 300 zł), do Kuratorium itp.? Stroną umowy jest firma z Gliwic, a w moim mieście była placówka, która prawdopodobnie przestała się opłacać.

Odpowiedz do tematu