Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Łuszczyca
Autor Wiadomość
kot Wysłany: 2017-04-28, 10:49   Łuszczyca

Starsza Kobieta

Łuszczycę zdiagnozowała mi pani dermatolog ponad rok temu na podstawie oględzin i wywiadu.

Nie potwierdzałam jej innymi badaniami.

Poczytałam trochę w necie na ten temat (zawsze mam wątpliwości na ile dane źródło jest wiarygodne), zmieniłam nieco dietę (bardzo mocno ograniczyłam kawę, czerwone mięso sporadycznie - parę razy w roku, jak gdzieś jestem).

Plamki mam na nogach, raz kilka-kilkanaście, raz nic.

I moje pytania:

- czy z czasem łuszczyca będzie się nasilać, będzie zmian skórnych coraz więcej, będą się dłużej utrzymywać?

- krwiodawstwo wiem, że odpada, ale co z dawstwem szpiku? Na stronie DKMS napisali, że po konsultacji z lekarzem - dermatologiem?

Gonia
Hania
:police:
Demony Bezsilności: Niewarto, Zatrudno i Zastrasznie

Nabla Wysłany: 2017-04-28, 11:00   

Starsza Kobieta
Every man must dine

kot, nie mozna byc dawca szpiku jesli masz chorobe autoimmunologiczna, dotykajaca calego organizmu i zaawansowana (jak toczen, reumatoidalne zapalenie stawow, zaawansowana luszczyca, stwardnienie rozsiane). Natomiast czy Twoje zmiany sa na pewno luszczyca i czy sa na tyle zaawansowane, zeby Cie wykluczyc jako dawce - to juz lekarz musi okreslic.

Zobacz tutaj
https://bethematch.org/support-the-cause/donate-bone-marrow/join-the-marrow-registry/medical-guidelines/

A co do diagnozy... jesli masz watpliwosci, to zostaje Ci jedynie biopsja skory, inaczej na 100% potwierdzic luszczycy sie nie da. Jezeli leczenie zachowawcze (dieta, kremy, unikanie slonca i stresu) pomaga, to chyba nie ma co sie poddawac inwazyjnym procedurom, nawet jesli diagnoza nie jest na 100% pewna.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

kot Wysłany: 2017-04-28, 11:15   

Starsza Kobieta

Nabla napisał/a:
jesli masz watpliwosci,

Ja nie, tylko moja mam i siostra :hyhy:

Gonia
Hania
:police:
Demony Bezsilności: Niewarto, Zatrudno i Zastrasznie

Alix Wysłany: 2017-04-28, 16:47   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Można jeszcze zrobić badanie genetyczne, ale ono nie potwierdza choroby, tylko predestynację do zachorowania. Może potwierdzić diagnozę lekarza. Jbc mam kod zniżkowy na badanie.

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

Odpowiedz do tematu