Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Ania z Zielonego Wzgórza :)
Autor Wiadomość
Nabla Wysłany: 2017-05-23, 08:53   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Fiba napisał/a:
Sama by nie przeczytała przynajmniej nie to tłumaczenie.

Nie dziwie sie, sama mialam zgrzyt ponad 25 lat temu, zeby zrozumiec o co chodzi w oburzajacym zmywaniu statkow na siedzaco :rotfl:

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

fjona Wysłany: 2017-05-23, 11:11   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Ja też nie mam Netflixa wiec na początek obejrzymy starą wersję. Ale książkę (niech ma swoją i z lepszym tłumaczeniem) zamówię zaraz nową. Na dzień dziecka będzie :)

Aditu Wysłany: 2017-05-24, 12:15   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Nowa wersja podoba mi się bardzo i choć wątki niespójne z książką nieco przeszkadzają, to i tak (na ten moment) przeszkadzaja mi mniej niż Ania na wojnie :zdegustowany:
No i jestem zachwycona Marylą. Świetna kreacja. Tak samo jak jej relacja z Małgorzatą. Boskie!

behemot Wysłany: 2017-05-24, 19:57   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

I ja kocham "Anię" nad życie, a na półkach stoją staaare już i zdezelowane egzemplarze.
Ale odkąd obejrzałam serial z Megan Follows, to jest to dla mnie Ania idealna i mam opory przed obejrzeniem czegokolwiek innego... Chociaż fragmenty nowej "Ani" obejrzałam i kusi, kusi... Ale sentyment...

Ech...
Może się w końcu przełamię. ;)

A&R
blogowo
:police:

alexa Wysłany: 2017-05-24, 20:50   

Starsza Kobieta

Fiba napisał/a:
Kocham Anię od dzieciństwa :) Aż może tego netflixa założę - do tego potrzebny tylko komputer, sieć i karta kredytowa? :) :)

Nienawidzę oglądać filmow w necie, oglądam z kanapy w tv, tak też mozna ;)

fjona Wysłany: 2017-05-24, 21:32   

behemot napisał/a:
I ja kocham "Anię" nad życie, a na półkach stoją staaare już i zdezelowane egzemplarze.
Ale odkąd obejrzałam serial z Megan Follows, to jest to dla mnie Ania idealna i mam opory przed obejrzeniem czegokolwiek innego... Chociaż fragmenty nowej "Ani" obejrzałam i kusi, kusi... Ale sentyment...

Ech...
Może się w końcu przełamię. ;)

Mam dokładnie tak samo :)

Nowa książka dla córy już w drodze! Jak przeczyta to obejrzymy stary film. A potem resztę.

Caska Wysłany: 2017-05-25, 05:29   

Forumowy wyjadacz

Jakoś w dzieciństwie "Anię" przegapiłam, wolałam raczej "Winnetou" i tego typu klimaty ;) Ale jak tak zachwalacie, to może nadrobię i przeczytam z córą. Od jakiego wieku nada się do wspólnego czytania?

Nabla Wysłany: 2017-05-25, 06:56   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Cytat:
Jakoś w dzieciństwie "Anię" przegapiłam, wolałam raczej "Winnetou" i tego typu klimaty

Jedno drugiego nie wyklucza, po Winetou ryczałam tydzień, moja pierwsza miłość :love:

A Ania - zależy od dziecka, strzelałabym w 8+ do pierwszych książek, tak długo jak Ania jest "w domu", późniejsze - później, bo tematy mogą nie być interesujące dla wczesno-szkolniaka (uniwersytet, małżeństwo, dzieci). Moim zdaniem grupą docelową są wczesne nastolatki (10-14 lat).

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

fjona Wysłany: 2017-05-25, 07:40   

Nabla napisał/a:
Cytat:
Jakoś w dzieciństwie "Anię" przegapiłam, wolałam raczej "Winnetou" i tego typu klimaty

Jedno drugiego nie wyklucza, po Winetou ryczałam tydzień, moja pierwsza miłość :love:

A Ania - zależy od dziecka, strzelałabym w 8+ do pierwszych książek, tak długo jak Ania jest "w domu", późniejsze - później, bo tematy mogą nie być interesujące dla wczesno-szkolniaka (uniwersytet, małżeństwo, dzieci). Moim zdaniem grupą docelową są wczesne nastolatki (10-14 lat).

Ano, ano! Ja znów wielbiłam Tehawankę. I Tomka Wilmowskiego ;)

Córa pochłania wszystkie książki na swojej drodze więc myślę, że już dostanie Anię do przeczytania (ma 9 lat), choć ja pamiętam, że czytałam ją właśnie będąc w tej grupie docelowej. Myślę, że miałam min. 11 lat.

Caska Wysłany: 2017-05-25, 08:53   

Forumowy wyjadacz

Nabla napisał/a:
Jedno drugiego nie wyklucza, po Winetou ryczałam tydzień, moja pierwsza miłość

Niby tak, ale akurat wtedy generalnie odrzucałam wszystko, co "dziewczyńskie" - nie pytajcie, nie wiem dlaczego :rotfl:
Dzięki za opinie, to na razie się jeszcze wstrzymam.

Alix Wysłany: 2017-05-28, 11:57   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Ja właśnie skończyłam. Idealnie trafia w moje preferencje. Bije Megan Follows na łopatki. Przede wszystkim urzekła mnie prawdziwość, realizm i głębia psychologiczna. Mateusz zagrany po prostu fantastycznie. Jedyny minus jest taki, że nie do końca trzymają się książki (ale w porównaniu z Anią na wojnie to i tak po prostu nic ;) ), co aż tak by mi nie przeszkadzało, gdyby nie niektóre sceny, które już były takim niepotrzebnym przeciąganiem (np. zupełnie mi nie przeszkodził nie do końca zgodna z książką wątek pogodzenia się Ani z Gilbertem, ale ta "pogoń" Mateusza za pociągiem, jak ją odesłali, trochę mnie osłabiła ;) ). Tak czy inaczej - wersja dla mnie niemal idealna.

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

madzik1977 Wysłany: 2017-05-28, 17:34   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Ja również skończyłam 1 sezon.
Książkę czytałam wieki temu i nie przypominam sobie niektórych wątków.

Wiadomo kiedy będzie kolejny sezon? :niepewny:

Alix Wysłany: 2017-05-28, 18:33   

Starsza Kobieta
stara schizara...

madzik1977 napisał/a:
Wiadomo kiedy będzie kolejny sezon?

No ja własnie też przebieram nóżkami ;)

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

sunflower112 Wysłany: 2017-09-21, 06:44   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Książki nic nie pobije. Czytałam ją chyba z pięć razy i wiem, że będę jeszcze chętnie wracać (ale tylko do pierwszej części, następne to już lipa).

Odpowiedz do tematu