Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
POLISA na zycie
Autor Wiadomość
Cafe-boy Wysłany: 2016-11-20, 21:11   POLISA na zycie
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Nie jestem bardzo dobrze obeznany na forum, dlatego przepraszam jeśli zły dział, przenieście.
Widziałem tematy o ubezpieczeniach zdrowotnych i oc, a mam pytanie o polisę na życie. Ostatnio mówi się o tym, że Polacy chętniej ubzepieczają telewizory niż siebie, a przecież jak żywiciel rodziny - odpukać zginei, zachoruje cięzko, to poza problemem emocjonalnym pojawia sie problem ekonomiczny, a przed tym może uchronić polisa. Czy wy takie macie - na OBOJE RODZICÓW, czy ten, kto więcej zarabia?

I Bóg stworzył kobietę...

ancek Wysłany: 2016-11-20, 22:39   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

My mamy łącznie cztery ubezpieczenia:
1 - ubezpieczenie samochodu,
2 - ubezpieczenie mieszkania,
3 - ubezpieczenie kredytu na mieszkanie i męża na życie (kredyt jest na niego i ubezpieczenie było wymogiem kredytu),
4 - ubezpieczenie na życie dla nas i dzieci.
Przyznaję się, że to ostatnie dopiero od października - nasi bliscy znajomi poszli w wakacje ze swoją córeczką do lekarza, bo mała miała zaburzenia żywienia - nie chciała jeść, marudziła, zwracała. Okazało się, że coś, co wszystkim wydawało się normalnym etapem (gorąco jest to nie chce jeść) jest bardzo ciężką chorobą i jeżdżą z nią co tydzień do szpitala. Tak naprawdę dopiero to na tyle nami wstrząsnęło, że ubezpieczyliśmy siebie i dzieci nie tylko na wypadek śmierci, ale też choroby, złamania, pobytu w szpitalu, uszczerbku na zdrowiu etc.
Poniekąd się zgadzam z tym, że szybciej ubezpieczymy TV niż siebie... i ze wstydem przyznaję, że dopiero taki wstrząs zmotywował nas do zabezpieczenia dzieci.

babusia-jagusia Wysłany: 2016-11-22, 16:00   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
ale jeszcze nie teraz

Jak do nas trafilas?: od znajomej
Dużo tego... Ja mam tylko Oc z NNW na samochód i dziecko w szkole oczywiście grupowe. Myślę od jakichś 2 lat o ubezpieczeniu na życie, ale wiecie jak jest... Ciągle bardziej fizyczne wydatki są.

Pieniądze nie dają szczescia, dopiero zakupy... Marilyn M.

ancek Wysłany: 2016-11-23, 15:25   

Dużo, ale co poradzisz :) Wszystko potrzebne.
A co do tego, że często inne wydatki uznajemy za ważniejsze od ubezpieczenia - my zmieniliśmy podejście po wspomnianej sytuacji przyjaciół. Moim zdaniem za często ludzie zaczynają myśleć o ubezpieczeniu dopiero wtedy, gdy coś się stanie (mieszkanie byśmy ubezpieczyli gdy sąsiad nas zaleje a AC wykupili po wypadku).

Mirkaa Wysłany: 2016-11-23, 16:20   

My z mężem tylko oc bierzemy. A teraz i tak podrożało..a auta dwa :zdegustowany:

Cafe-boy Wysłany: 2016-11-26, 20:57   

Mirkaa napisał/a:
My z mężem tylko oc bierzemy. A teraz i tak podrożało..a auta dwa :zdegustowany:

Podrożało okrutnie! Ponad dwa tygodnie przeglądałem oferty, bo w zeszłym miesiącu akurat się kończyło. My jeszcze nie mamy własnego m, więc to odpada, ale życie jest jedno i nawet nie myśląc o najgorszym, to jednak wypadki chodzą po ludziach. Mocno teraz widoczna jest w sieci kampania jednej firmy, co na reklamę żałuje.

edytowałam - podejrzenie reklamy. Markdottir - moderator forum Babiniec.

Ostatnio zmieniony przez markdottir 2016-11-28, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  

ancek Wysłany: 2016-11-26, 22:25   

Cafe-boy - mają co reklamować, to reklamują :) Ale gdyby nie byli postrzegani jako firma godna zaufania, to żadna reklama by tego nie zmieniła. My zainteresowaliśmy się ich ofertą ubezpieczenia i zaopatrzenia dziecka na przyszłość po zobaczeniu spotu w TV ([...]). Byliśmy na spotkaniu u nich i w dwóch innych bankach, ale finalnie ich oferta najbardziej nam się podobała, bo w jednej umowie jesteśmy wszyscy ubezpieczeni na życie. Ponadto mamy u nich z mężem OFE i jak do tej pory nie możemy im nic zarzucić ;) .

Ostatnio zmieniony przez markdottir 2016-11-28, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  

babusia-jagusia Wysłany: 2016-11-27, 08:30   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
ale jeszcze nie teraz

Jak do nas trafilas?: od znajomej
ancek napisał/a:
Cafe-boy - mają co reklamować, to reklamują :) Ale gdyby nie byli postrzegani jako firma godna zaufania, to żadna reklama by tego nie zmieniła. My zainteresowaliśmy się ich ofertą ubezpieczenia i zaopatrzenia dziecka na przyszłość po zobaczeniu spotu w TV ([...]). Byliśmy na spotkaniu u nich i w dwóch innych bankach, ale finalnie ich oferta najbardziej nam się podobała, bo w jednej umowie jesteśmy wszyscy ubezpieczeni na życie. Ponadto mamy u nich z mężem OFE i jak do tej pory nie możemy im nic zarzucić ;) .

No wiesz OFE to jeszcze się okaże co z tego wyjdzie. Ja tam wolałam zostać w ofe niż dac swoje skladki do zusu, gdzie już nie są Twoje...

Pieniądze nie dają szczescia, dopiero zakupy... Marilyn M.
Ostatnio zmieniony przez markdottir 2016-11-28, 13:50, w całości zmieniany 2 razy  

Fragola Wysłany: 2016-11-27, 11:12   

ancek napisał/a:

Też widziałam to w tv. Brzmi fajnie, bo i premię dają ładną no i masz ubezpieczenie połączone z oszczędzaniem czyli takie 2w1 :-) co oznacza też pewnie mniej formalności. Nie wiem czy to nie pierwsza taka polisa na rynku... Warto by o tym więcej poczytać rzeczywiście. Jeśli wybierać jakis produkt sdla dziecka to najlepszy. Rodzic potem może spać spokojnie :-)

Ostatnio zmieniony przez markdottir 2016-11-28, 13:51, w całości zmieniany 2 razy  

Mirkaa Wysłany: 2016-11-27, 11:26   

ancek napisał/a:

No wlasnie, szczęscie mamy to dodatkowe 500 i zastanawiamy sie jak j spożytkować, a nie przejeść. Wiadomo, załataliśmy najpotrzebniejsze dziury, a spoko ja pilnuję domowych wydatków, to od miesiąca zaczęło zostawać :padam:
Widziałam tę ofertę i wyglada fajnie, juz myślę jak wyglada ten zwrot do 500zl premii. Bo to taka dodatkowa gotówka byłaby pomimo opłacania ubezpieczenia i oszczędzania. To chyba fajne jest...

Ostatnio zmieniony przez markdottir 2016-11-28, 13:51, w całości zmieniany 2 razy  

Mirkaa Wysłany: 2016-11-28, 13:43   

No tak, to ważne, zeby to była pewna firma. Skoro mamy odkładać na przyszłość naszych dzieciaków i to aż do ich 18ek...Oni juz bardzo długo na runku, nawet nie pamietam ile. Bo jak się słyszy, ze ludzie wpłacają do takich co obiecują po 10% a potem znikają z kasą. Strach. Ale to ich naiwność i chciwość.
Tez widziałam reklamę, i wlasnie sie z mężem zastanawiamy czy to nie idealne rozwiazanie na oszczędzanie i ubezpieczenie naszych pociech.

Ostatnio zmieniony przez markdottir 2016-11-28, 13:53, w całości zmieniany 1 raz  

Cafe-boy Wysłany: 2016-11-29, 21:45   

Mirkaa napisał/a:
No tak, to ważne, zeby to była pewna firma. Skoro mamy odkładać na przyszłość naszych dzieciaków i to aż do ich 18ek...Oni juz bardzo długo na runku, nawet nie pamietam ile. Bo jak się słyszy, ze ludzie wpłacają do takich co obiecują po 10% a potem znikają z kasą. Strach. Ale to ich naiwność i chciwość.
Tez widziałam reklamę, i wlasnie sie z mężem zastanawiamy czy to nie idealne rozwiazanie na oszczędzanie i ubezpieczenie naszych pociech.

Nie wiem czy są idelane, ale napisz mi priva może, bo cięzko tutaj o merytoryczną rozmowe jak moderatorki usuwają wszelkie nazwy, a liczyłem raczej na pomom merytorycnzą, bo o lumedach widzę wpisy, a ja nie chce ofert lekrzy stomatologów, tlyko porównania Towarzystw ubezpieczeniowych i poznania waszych typów. W grupowych chyba przoduje pzu w zakładach pracy, ale słyszałem, ze to dlatego, ze ksiegowe mają od tego procent, nie wiem czy prawda, ale uważam ich za zdzierców, więc mimo godnej podziwu pozycji na ryku od tylu lat dziękuję.

Mirkaa - przytaczasz amber gold? Wiem coś na ten temat - niby złoto pewniak. Swoją drogą zapowidają, ze po wygranej Trumpa pójdzie w górę, a ostanio nisko stało.

markdottir Wysłany: 2016-11-29, 22:29   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Cafe-boy napisał/a:
cięzko tutaj o merytoryczną rozmowe jak moderatorki usuwają wszelkie nazwy.

Jakoś dziwnym trafem same pampersiaki tę dyskusję toczą i tylko jedna nazwa w kółko pada, zapewne zupełnie przypadkowo jest to nazwa, którą słyszę w każdym bloku reklamowym w mediach. :kwasny:

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Zmora Wysłany: 2016-11-30, 07:47   

Starsza Kobieta

Cafe-boy napisał/a:
ostanio nisko stało

nisko? To przecież bardzo zależy, jaką perspektywę przyjmujesz... W tej chwili jest 1190 USD/oz, a na przestrzeni 20 lat wyglądało to tak:
Źródło (http://wco-inwestowac.pl/)

AG powstało w 2009. Gdyby wtedy ich klienci kupili złoto, schowali do szafy i sprzedali "na górce", to mieliby nie 10%, a niemal 100% zysku :oczami: Zaufali pośrednikowi (AG) i ich puścił z torbami. To samo można powiedzieć o inwestycji w USD, gdy dolar był po 2 zł. Problem z takimi zabawami polega m.in. na tym, że człowiekowi zwykle apetyt rośnie w trakcie jedzenia i prawdopodobnie czekaliby na większą "górkę".

Ale rzeczywiście, widziałam analizy (pokazywane przez zwolenników inwestowania w papiery i akcje, więc być może bardzo pesymistyczne), że generalnie długoterminowy (kilkadziesiąt lat) zysk na złocie ma nie być spektakularny.

Cytat:
liczyłem raczej na pomom merytorycnzą, (...) porównania Towarzystw ubezpieczeniowych i poznania waszych typów. W grupowych chyba przoduje pzu w zakładach pracy

Wejdź sobie na strony ubezpieczycieli, poczytaj OWU. To, co dla mnie jest (nie)fajnym produktem, dla Ciebie może się zupełnie inaczej nadawać. Chyba strasznie jeszcze nie masz rozeznania, bo miotasz się między:
- polisami na życie
- ubezp. grupowymi
- polisolokatami.
Zorientuj się, jakie są składki roczne w wymienionych produktach, jaki zakres ubezpieczenia i jakie wypłaty - zobaczysz różnicę przede wszystkim między produktami, a dopiero potem między ubezpieczycielami :oczami: [/quote]

ancek Wysłany: 2016-11-30, 21:47   

babusia-jagusia napisał/a:
No wiesz OFE to jeszcze się okaże co z tego wyjdzie. Ja tam wolałam zostać w ofe niż dac swoje skladki do zusu, gdzie już nie są Twoje...

babusia-jagusia - masz rację, nie wiem co wyjdzie z OFE, czy znowu część składek nie zostanie przeniesiona odgórnie, ale mimo wszystko wydaje mi się ono bardziej realne niż ZUS. Moim zdaniem najgorsze jest to, że wszyscy sobie zdają sprawę z tego, że jeśli liczba osób pracujących i utrzymujących emerytów się zmniejsza a liczba emerytów wzrasta, to system prędzej lub później padnie. Taka tajemnica poliszynela - wszyscy wiedzą, ale nikt nic nie powie, bo jak ktoś się odezwie, to będą musiały pójść za tym konkretne, niepopularne decyzje a żadna partia nie chce stracić poparcia.

Odpowiedz do tematu