Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Klub szukajacych pracy - cz. 2
Autor Wiadomość
kotetsu Wysłany: 2015-02-17, 14:19   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Nabla napisał/a:
kotetsu napisał/a:
Nie sądzę żeby ktoś sprawdzał referencje u obecnego szefa

U nas to jest standard... nowy szef/promotor zawsze dzwoni do poprzedniego osobiscie. Ale pewnie to zalezy od branzy.

Czyli nie tajniaczysz się, że szukasz pracy? Czy to zasadzie, że kończy Ci się staż/kontrakt i wiadomo, że szukasz?
Czy to po prostu takie środowisko, że to naturalne i nikt nie robi problemu? Ciekawa jestem jak to wygląda.
Nie pracowałam zawodowo poza Polską, poza work&travel na studiach, z doświadczeń polskich to trudno mi sobie wyobrazić, żeby któryś szef był zadowolony, że pracownik szuka pracy, przynajmniej z moich doświadczeń. Co ciekawe, nawet jeden, Francuz a nie Polak, obraził się na mnie jak pracę zmieniłam, tzn. przestał odzywać :oczami:
attika napisał/a:
kotetsu napisał/a: Nie sądzę żeby ktoś sprawdzał referencje u obecnego szefa hmm to chyba też to kwestia rekrutera. Dwukrotnie mieliśmy w firmie sytuację, że napisała do nas dziewczyna z pewnej firmy z zapytaniem o konkretnego pracownika. Ale było to na zasadzie "po znajomości" (pisała do mojego kolegi z działu). W mojej ocenie to nieprofesjonalne i może powodować niezręczne sytuacje.

:zdziwko: po znajomości, tak że pół firmy się dowiedziało...

Nabla Wysłany: 2015-02-17, 16:36   

Starsza Kobieta
Every man must dine

kotetsu napisał/a:
Czyli nie tajniaczysz się, że szukasz pracy? Czy to zasadzie, że kończy Ci się staż/kontrakt i wiadomo, że szukasz?
Czy to po prostu takie środowisko, że to naturalne i nikt nie robi problemu? Ciekawa jestem jak to wygląda.

Najczesciej ludzie sa po prostu szczerzy. Kontrakty sa w wiekszosci krotkie (max 4 lata), wiec wiadomo, ze jak ktos ma szanse na staly etat czy dluzszy kontrakt gdzies indziej, to go wezmie. Lub jak sie kontrakt konczy za +/- rok, to tez wiadomo, ze sie szuka. No hard feelings, pod warunkiem wlasnie, ze informacja jest od razu i z wyprzedzeniem pozwalajacym zatrunic kogos kolejnego (to samo sie tyczy urlopow macierzynskich - mowisz od razu, wszyscy maja czas sie zorganizowac, nikt nie robi problemu).

Pozegnalismy kolezanke, ktora nie wrocila po macierzynskim, mimo, ze miala; inna, ktora wybrala teleskop na Kanarach zamiast naszego labu; ostatnio kolege, ktoremu dziewczyna kazala wracac do kraju, bo tak - i wszystko bezproblemowo, z referencjami, wciaz trwajaca wymiana maili w sprawie niedokonczonych publikacji, itp. Tylko raz mielismy afere z chlopakiem, ktory odszedl - mial byc na zastepstwo za kolezanke na macierzynskim, konktrakt na +/- rok z mozliwoscia przedluzenia do 4 lat. Po oplaceniu mu relokacji z Izraela i mniej wiecej trzymiesiecznej pracy... odszedl do grupy za sciana :oczami: Z miesiecznym wypowiedzeniem :oczami: I tak, wszyscy sie wtedy obrazilismy.

Poza tym dla nowego pracodawcy informacja, ze "prosze nie dzwonic do poprzedniego, bo nie wie, ze szukam pracy" to od razu czerwona lampka, bo ktos z taka postawa przeciez moze wywinac dokladnie taki sam numer w nowym miejscu, prawda?

Na dodatek u nas nikt nie zatrudni kogos, z czyim wczesniejszym bezposrednim przelozonym nie porozmawial osobiscie i nie uslyszal wylacznie superlatyw (nie raz bylam swiadkiem telefonu, ktory sie konczyl po tekscie w rodzaju "no tak, w zasadzie to byl dobry student/pracownik" - albo byly szef/promotor pieje z zachwytu i daje sobie reke uciac, albo nie ma o czym gadac).

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

justa Wysłany: 2015-02-17, 20:50   
Forumowy wyjadacz

Nabla napisał/a:

Poza tym dla nowego pracodawcy informacja, ze "prosze nie dzwonic do poprzedniego, bo nie wie, ze szukam pracy" to od razu czerwona lampka, bo ktos z taka postawa przeciez moze wywinac dokladnie taki sam numer w nowym miejscu, prawda?.

Ale nie mówimy o poprzednim pracodawcy a o obecnym dla którego nadal się pracuje - troche nie zręczna mogłaby być sytuacja gdyby obecny pracodawca dowiedział się z telefonu w sprawie referencji,że jego pracownik chce odejść, bo przecież na ogół pracownik który chce zmienić pracę nie chwali się obecnemu pracodawcy tym faktem póki nie ma znalezione nowej

Kary Wysłany: 2015-02-18, 07:44   

Starsza Kobieta

Ja się parę razy spotkałam z prośbą o podanie osoby, u której można by referencje potwierdzić. Nigdy jednak nikt nie wymagał, by był to obecny pracodawca. Zazwyczaj chodziło o tych wcześniejszych.

Łobuz Maksymalny
Miko

Mn Wysłany: 2015-02-27, 10:55   

Starsza Kobieta

Po kilku letniej przerwie wracam do wątku.
ze wzgledu na przeprowadzke niedawno zaczelam szukać nowej pracy. Bylam nawet na jednej rozmowie, ale jak mi powiedzieli godziny pracy to troche mi sie odechcialo rozmowy :kwasny: godziny pracy 8:30-5:30. Zobaczymy czy przejde do następnego etapu I czy jest ew. możliwość pracy od 9 do 5.

Filip Emilka
my

KatarzynaAgata Wysłany: 2015-03-05, 12:31   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Osobiście pracowałam w firmach, gdzie polecano moją osobę, czyli po duuużych znajomościach. Jednakże dziś chcę iść dalej i zaczęłam wysyłać CV i czekam ...

amberus Wysłany: 2015-03-08, 07:54   
Pampersa mi dali i nowym nazwali
Wolny finansowo

Należę widzę do grupy osób 'wolnych' czyli bez etatu i przymusu codziennej pracy. Powiem tak, nie ma nic lepszego jak wolny zawód. Zarobki często lepsze i o urlop się nie musisz prosić. [ pracuję dl 4 firm przez net ]

reklama jest platna/carol

nieznajowa Wysłany: 2015-04-21, 20:59   

No to znalazłam... zanim na dobre zaczelam szukać... Planowalam od września a zaczynam od maja. W zupełnie nowym zawodzie ale zgodnym ze studiami podyplomowymi, na które poszlam 2,5 roku temu nie bardzo wierząc w to, że się uda przekwalifikować ;)

kotetsu Wysłany: 2015-04-21, 21:41   

nieznajowa super :ok: gratulacje. A jak szukałaś? Mnie przekwalifikowanie czeka, studia zrobione, też nie bardzo wierzę, że uda się znaleźć w tym prace, ale jak widać można :hyhy:

nieznajowa Wysłany: 2015-04-22, 19:17   

kotetsu, u mnie to zmiana z wielkiej korpo na budżetowke. Po prostu zanioslam cv w jedno miejsce gdzie naplywaja zgloszenia od kierowbikow placowek ze potrzebuja ludzi. Po dwoch dniach mialam telefon ze mnie kierowniczka zaprasza na rozmowe i juz na rozmowie bylana tak. Szukalam tez w innych placowkach ale tylko wysylalamcv mailem.

meggien Wysłany: 2016-06-03, 19:52   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Tym razem szukam informatyka - od zaraz! Praca w Warszawie, info na priv.

lizard Wysłany: 2016-08-26, 16:09   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Dołączam do wątku. Mam skończone 2 kierunki - zarządzanie, matematyka. Biorę udział w projekcie unijnym - szkolenie + staż w kadrach i płacach. Chociaż doradca zawodowy stwierdził, że pasuje również do księgowości. Oprócz tego szukam też pracy w szkole jako nauczycielka matematyki - byłam na 2 rozmowach, ale mnie nie przyjęli, ogólnie temat rozmów kwalifikacyjnych w szkole i tego systemu jest dla mnie drażliwy. Zastanawiam się czy na tym stażu zdobędę cenne doświadczenie, czy tylko będzie przynieś, wynieś, pozamiataj a po stażu do widzenia.

Dobra Wysłany: 2017-04-01, 17:38   

Starsza Kobieta

może ktoś szuka pracy jako recepcjonistka?
Miejsce pracy: Galeria Mokotów
Cisza, spokój, fajna atmosfera w nowopowstającym projekcie. Fajna szefowa :cool2:
Właściwie od zaraz.

Odpowiedz do tematu