Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
wszy
Autor Wiadomość
marcelinka12 Wysłany: 2012-11-23, 19:15   wszy

Net włączony- gar z zupą spalony

u nas w przedszkolu wszy boje sie ze niedlugo przyjdzie na nas kolej :orany: czym to dziadostwo sie tepi ?? I jeszcze jedno pytanie gnidy tez zdechna od jakis srodkow czy jak to sie odbywa...??

iwonek Wysłany: 2012-11-23, 19:34   

Jak do nas trafilas?: Gimbla
marcelinka12 my właśnie po przedszkolnej epidemii :) Jest wiele środków dla dzieci w aptekach w postaci szamponów, pianek czy żeli. Nie są toksyczne, nie mają drażniącego zapachu. Nakłada się na suche włosy, spłukuje po 15 minutach i myje włosy szamponem. Działa na wszy i na gnidy, potem można użyć grzebyka żeby usunąć paskudztwo ;) Powinno się powtórzyć po 7 dniach.

Trzymam kciuki żeby Was nie dopadło!

http://kwirlejka.blogspot.com/

Olesiaa Wysłany: 2012-11-23, 19:48   

Temat po temacie, a bałagan w chacie
zołza ;D

iwonek napisał/a:
marcelinka12 my właśnie po przedszkolnej epidemii :) Jest wiele środków dla dzieci w aptekach w postaci szamponów, pianek czy żeli. Nie są toksyczne, nie mają drażniącego zapachu. Nakłada się na suche włosy, spłukuje po 15 minutach i myje włosy szamponem. Działa na wszy i na gnidy, potem można użyć grzebyka żeby usunąć paskudztwo ;) Powinno się powtórzyć po 7 dniach.

Trzymam kciuki żeby Was nie dopadło!

Dokladanie jak kolezanka wyzej napisala oprocz tego pierze sie posciele,koce itp.

Szkoda ze niektórym mamą nie przeszkadza że dziecko ma wszy. Nic nie można z tym zrobić.

marcelinka12 Wysłany: 2012-11-23, 20:08   

matko co za paskudztwo...
Mam pytanie czy to dziadostwo moze przezyc poza cialem czlowieka ?? bo jesli to w przedszkolu nie wypiora zabawek, kocy, dywanow to one nigdy nie wygina.....??
i jeszcze jedno z tego co wyczytalam to lubia pot i brud czyli codzienne mycie glowy nie powinno chyba tego przyciagnac...jestem zielona nigdy nie mialam wszy moja mama tez nie wie za bardzo co z czym..... :orany:

Agata22 Wysłany: 2012-11-23, 21:29   
Starsza Kobieta

już był taki wątek http://babiniec-cafe.pl/v...hlight=wszawica

alexa Wysłany: 2012-11-23, 21:39   

Starsza Kobieta

marcelinka12 napisał/a:
codzienne mycie glowy nie powinno chyba tego przyciagnac..

Nie ma to znaczenia. Wesz przejdzie na czy to na czyste czy mniej czyste wlosy o ile będzie miala mozliwość. Przenosi się to tylko przez dotykanie się włosami/glowami a o to u dzieci w zabawie niestety nietrudno.

Bluemendale Wysłany: 2012-11-24, 21:13   

Forumowy wyjadacz

marcelinka12 jest też szansa, że może Was nie dopaść. U Mikołaja w przedszkolu były kilka razy (w szkole też już raz) ale nas(tfu, tfu) omijało szerokim łukiem.

Alix Wysłany: 2012-11-25, 17:08   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Tu był taki temat: http://babiniec-cafe.pl/v...hlight=wszawica

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

alexa Wysłany: 2012-11-25, 17:11   

Starsza Kobieta

Agata juz podala do niego linka. Jesli wątek ma byc na zdrowiu mogę przenieść, jesli zostac tutaj to musialaby scalić Kary.

Alix Wysłany: 2012-11-25, 17:14   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Nie obejrzałam tematu do konca, bo przed chwila zawiesil mi sie ff :masakra:

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

schwarzowa Wysłany: 2017-10-19, 16:39   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Moim zdaniem najlepiej stosować coś profilaktycznie. Jest taki środek, Nitolic prevent, którym wystarczy spryskać włosy naszych dzieci, aby skutecznie chronić je przed zachorowaniem na wszawicę. Wiadomo, przedszkole i szkoła to miejsca podwyższonego ryzyka, nie da się uniknąć zetknięcia z takimi problemami...

Odpowiedz do tematu