Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Posty / głodówki kilkudniowe
Autor Wiadomość
ewaboberr Wysłany: 2018-01-23, 13:46   Posty / głodówki kilkudniowe

Pampersa mi dali i nowym nazwali
MomOfDestruction

Jak do nas trafilas?: katalogi
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Czy zagłębiałyście się kiedyś w temat głodówek / postów zdrowotnych? Nie mówię oczywiście o długotrwałych, ale takich 1-3 dni, gdzie tylko się pije i przyjmuje jakaś glukozę i witaminy? Wyczytałam, że może to odciążać wątrobę i jelita no i sprzyjać odchudzaniu. Dużo dziewczyn z np. chorą tarczycą wypróbowało takie kuracje i sobie je w necie chwalą. Np dieta tej całej Dąbrowskiej poleca takie posty a nawet są gotowe zestawy jak np. syrop Neera, gdzie tylko rozrabiasz go z wodą, cytryną i pieprzem. Spróbowałabym takiego oczyszczania - szczególnie tego syropu, bo to łatwe w przyrządzaniu ale trochę się obawiam, że nie wytrzymam i kasę w błoto wyrzuce i nerwów się najem tylko. Co możecie powiedzieć w tym temacie?

Odkrycia małego dziecka są jak kamienie kosztowne - najtrwalsze, najpewniejsze i najświetniejsze ze zdobyczy

Lidan Wysłany: 2018-01-27, 20:19   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: Przypadkiem.
Jednodniowa głodówka w większości przypadków nie jest niebezpieczna pod warunkiem, że jest się zdrowym i pije się dużo wody. Ja, niestety, przy każdej próbie głodówki mam atak migreny więc osobiście nie jestem zwolenniczką takich eksperymentów. Półtora roku temu zastosowałam przez dwa tygodnie dietę Dąbrowskiej. Oczywiście od pierwszego dnia miałam silną migrenę ( w sumie 3 dni) i większość osób na początku cierpi na ból głowy. Nie wiem czy coś mi się oczyściło, kilka kilogramów ubyło i przestałam jeść mięso (co zostało mi do dzisiaj). Ten post trochę upierdliwy jest bo ciągle się coś obiera, sieka, trze, wyciska dlatego nie zdecydowałam się na dłuższe stosowanie. Głodna nie byłam i dieta jest wyjątkowo tania. Polecam zwłaszcza jesienią gdy jest dużo naszych pomidorów, cukinii, dyni. Osobiście znam osobę, która wytrzymała 6 tygodni na tej diecie i wyleczyła sobie wątrobę co jest udokumentowane badaniami. Nie wiem natomiast jaki wpływ ma to głodzenie na inne narządy. Koleżanka powtarza tą dietę kilka razy do roku tylko już krócej i w każdy piątek stosuje główkę pijąc tylko wodę.

Odpowiedz do tematu