Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Garnki
Autor Wiadomość
Szpilka Wysłany: 2013-10-20, 21:06   
Starsza Kobieta

Polecicie jakies patelnie do indukcji? Tefal? Jaki? A moze cos innego?

Chcialabym sie zmiescic w 200 zl z dwoma patelniami - 24 i 28 cm mniej wiecej. Da sie?

...

oooommmmmmm

Nabla Wysłany: 2013-10-21, 09:06   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Szpilka napisał/a:
Tefal? Jaki?

L3559202 24+28cm

Zaplacilam 46GBP, wiec mniej wiecej w podanym przez Ciebie limicie - sa bardzo fajne.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

ancymonka Wysłany: 2013-10-21, 09:13   

Net włączony- gar z zupą spalony

Domino napisał/a:
chce kupić porządny żeliwny garnek, taki na jednogarnkowe potrawy, czyli 4-5 litrowy, możecie coś polecić?

znalazłaś coś?

Dzieci odzwierciedlają to, co otrzymują. Hunt

kometa Wysłany: 2013-10-21, 09:42   

Starsza Kobieta

Widzialam kiedys zeliwne w Duce, ale nie wiem jak z ich jakoscia.

Choco Wysłany: 2013-10-21, 11:51   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Szpilka, mogę polecić coś innego (dobrego), ale w kwocie się raczej nie zmieścisz :(
Moneta robi dobre patelnie ceramiczne, ale ta ze zdjęcia chociażby to koszt 200 zł. Ja jestem fanką ceramiki, bo się łatwo myje i rzeczywiście jedzenie się nie przykleja. Ale jak widzisz te patelnie są nieco droższe, niż standardowe teflonowe.

Puuu Wysłany: 2013-10-21, 15:30   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Szpilka, my mamy patelnie ikea 365, nie pamiętam już ile kosztowała ale jesteśmy bardzo zadowoleni, pierwsza nasza patelnia która przetrwała więcej niż pół roku. Wcześniej kupowaliśmy takie od najtańszych do ok 80 zł i dawały radę koło 4 mies... nie wiem ile w tym winy patelni a ile naszego się z nimi obchodzenia :niepewny:

focia Wysłany: 2013-10-21, 16:02   

Starsza Kobieta

JA też mogę polecić IKEA365+. Kosztują w zależności od wielkości 60-80 zł i są bardzo przyzwoite, mają grube dno, teflon. Wymieniam co 2 lata mniej więcej, przy częstym używaniu. I nie dbam o nie jakoś szczególnie, zdarza mi się użyć metalowej łyżki czy widelca.

kotetsu Wysłany: 2013-10-21, 18:12   

Ja mam dwie patelnie marki Ernesto, kupione swojego czasu w Lidlu - to chyba jakaś ich marka własna - jedną malutką, taką na jedno jajko, drugą dużą chyba 26 czy 28cm, ta duża kosztowała jakieś 70-80pln. Są świetnej jakości, ciężkie, z grubym dnem, nie niszczą się szybko. Tyle tylko, że w Lidlu nie są chyba na stałe, tylko w ramach gazetki. Ja następnym razem też będę polować, może jakieś rondle będą.

Szpilka Wysłany: 2013-10-21, 19:42   
Starsza Kobieta

Nabla, a ta doczepiana raczka sie sprawdza? Bo wlasnie troche sie jej obawiam, czy sie nie obluzowuje/zniszczy itd.

Mysle tez nad tymi IKEowymi, ale musze je pomacac.

...

oooommmmmmm

Nabla Wysłany: 2013-10-21, 20:01   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Szpilka napisał/a:
Nabla, a ta doczepiana raczka sie sprawdza? Bo wlasnie troche sie jej obawiam, czy sie nie obluzowuje/zniszczy itd.

Uwielbiam to rozwiązanie :love: Patelnie wchodzą do szafki bez problemu, mieszczą się w zlewie czy zmywarce, można je włożyć do pieca i coś zapiec - po czym wyjąć zimnym uchwytem... a powłoka się nie uszkadza (mam inny zestaw Ingeenio od 7 lat i śladu nie ma po rączce).

ancymonka Wysłany: 2013-10-22, 08:55   

Nabla napisał/a:
Szpilka napisał/a:

Uwielbiam to rozwiązanie :love: Patelnie wchodzą do szafki bez problemu, mieszczą się w zlewie czy zmywarce, można je włożyć do pieca i coś zapiec - po czym wyjąć zimnym uchwytem... a powłoka się nie uszkadza (mam inny zestaw Ingeenio od 7 lat i śladu nie ma po rączce).

przy dłuższym używaniu te uchwyty nie luzują się?

Nabla Wysłany: 2013-10-22, 09:06   

Starsza Kobieta
Every man must dine

ancymonka napisał/a:
Nabla napisał/a:
Szpilka napisał/a:

przy dłuższym używaniu te uchwyty nie luzują się?

Nie.

A poza tym całe to rozwiązanie ma retro-smaczek, bo za każdym razem mam flashbacki z obozowego żarcia z menażki :rotfl:

ancymonka Wysłany: 2013-10-22, 09:10   

Nabla napisał/a:

A poza tym całe to rozwiązanie ma retro-smaczek, bo za każdym razem mam flashbacki z obozowego żarcia z menażki :rotfl:
Obrazek

świetne :)

kotetsu Wysłany: 2013-10-22, 09:31   

Ja mam Ingenio, od 7 lat i rączka się nie luzuje, ale trochę mam wrażenie zdziera powłokę, na brzegach jest troche powycierane. Ale to po 7 latach.

Alma_ Wysłany: 2013-10-22, 09:41   

Starsza Kobieta

Nabla napisał/a:

Podpisuję się pod Nablą - mam zestaw garów z tabą rączką od 6 lat (jezuuuu, ile to już lat od ślubu :masakra: ) i jest rewelacyjne. U mnie teflon odrobinę się porysował, ale to jakoś ostatnio, a używam ich naprawdę bardzo dużo. Garnki wymienię, ale na pewno na takie pasujące do rączki.

Też mam skojarzenia z obozem harcerskim :hyhy:

Odpowiedz do tematu