Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Garnki
Autor Wiadomość
Zabunia Wysłany: 2013-10-22, 10:37   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: Gimbla, Wiedzmowe, CAROL :))
Alma_ napisał/a:
Nabla napisał/a:

Uwielbiam to rozwiązanie :love: Patelnie wchodzą do szafki bez problemu, mieszczą się w zlewie czy zmywarce, można je włożyć do pieca i coś zapiec - po czym wyjąć zimnym uchwytem... a powłoka się nie uszkadza (mam inny zestaw Ingeenio od 7 lat i śladu nie ma po rączce).

Podpisuję się pod Nablą - mam zestaw garów z tabą rączką od 6 lat (jezuuuu, ile to już lat od ślubu :masakra: ) i jest rewelacyjne. U mnie teflon odrobinę się porysował, ale to jakoś ostatnio, a używam ich naprawdę bardzo dużo. Garnki wymienię, ale na pewno na takie pasujące do rączki.

Też mam skojarzenia z obozem harcerskim :hyhy:

Ja mam od 7 lat zestwa dwóch patelni i mały garnek i kocham rozwiązanie z rączką. Do tego można w nich piec oraz maja dopasszowane plastikowe pokrywki do lodówki. Co do wycierania teflonu od rączki to mi się nic nie dzieje, stanowczo gorzej wygląda powłoka w środku, więc myślę o nowych patelniach ale też ten typ bo rozwiązanie jest super wygodne.

new :)

Zmora Wysłany: 2013-10-22, 17:43   

Starsza Kobieta

Ktoś pisał, że 1 rączka do Ingenio to za mało, że jest niewygodnie podczas gotowania w kilku garnkach na raz... :niepewny:

Alma_ Wysłany: 2013-10-22, 17:48   

Starsza Kobieta

Fakt, ja mam dwie i używam obu.

Nabla Wysłany: 2013-10-22, 18:00   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Zmora napisał/a:
Ktoś pisał, że 1 rączka do Ingenio to za mało, że jest niewygodnie podczas gotowania w kilku garnkach na raz... :niepewny:

Zależy do ilu grnków. Przy 2 patelniach starczy - przy zestawie kilku rondli to już mało.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

witaminowa Wysłany: 2013-10-28, 15:36   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ja też mam emaliowane z emalii olkusz, świetnie sprawdzają się na każdego rodzaju kuchence , także bez obaw o to , że się zniszczą :)

Dobra Wysłany: 2013-11-24, 19:03   

Starsza Kobieta

wyciagnę.
Mamy dostać w prezencie na gwiazdkę i Gwiazdor rozgryzając temat garnków już się poddał ;)

Tefala inginio mam w nieco opłakanym stanie i już nie chcę.
Darczyńca z kolei nie chce emaliowanych.

Padły propozycje:
- berghoff zestaw pride
- berghoff zestaw virgo

z wątku rzuciła mi się w oczy firma BEEM i WMF zestaw diament plus. Zepter odpada z powodu kosztu, nie wiem jak Philipiak... :niepewny:

Jakieś nowe sugestie? :hyhy:

Oleta Wysłany: 2013-11-24, 20:00   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: z forum na G!
Dobra, my mamy zestaw garnków maibach, bardzo podobne do tych bergoff.
Dostaliśmy je w prezencie ślubnym, czyli ponad 7 lat temu i są prawie jak nowe, mimo ciągłego używania.

Ludzie, którzy traktują samych siebie zbyt poważnie, mają smutne życie!

Dobra Wysłany: 2013-11-24, 20:54   

Starsza Kobieta

Oleta, który zestaw? Bo znalazłam kilka..
Swoją drogą jak Waszym zdaniem wygląda zestaw idealny? Z jakiego rodzaju garnków się składa?

Oleta Wysłany: 2013-11-24, 22:02   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: z forum na G!
Mój zestaw wygląda tak:

Do tego mam jeszcze najlepsze i najtańsze garnuszki z ikei - niezniszczalne!
O takie. :)

I jeszcze kupiłam sobie jeden duży gar z ikei i to wystarcza.

Czasem może przydałby się jeszcze trzeci duży gar, ale to właściwie rzadko, przy jakimś większym świątecznym gotowaniu. Ogólnie z takiego zestawu garnków jestem zadowolona.

PS.Przypomniałam sobie o jedynej wadzie tych garnków maibach - są nią te bezsensowne i do niczego nieprzydatne termometry(?) w uchwytach do pokrywek.
Nie mam pojęcia po co one są, poza tym, że w zmywarce dostaje się do nich woda i nie chce wylecieć, więc te pokrywki myję w ręku. Ale na szczęście pokrywki zwykle są łatwe do umycia, więc jakoś daję radę to znieść, bo poza tym garnki dobrze mi służą.

Ludzie, którzy traktują samych siebie zbyt poważnie, mają smutne życie!

rejeda Wysłany: 2013-12-13, 04:56   

A ma któraś z pań zestaw garnków Philipiaka?? Słyszałam o nich dobre opinie, się zastanawiam czy długo wytrzymają bo przyznam, że trochę kosztują. W sumie dla jakości odpowiedniej warto zainwestować.

boróweczka Wysłany: 2013-12-13, 17:56   

Jak do nas trafilas?: znajoma poleciła
witaminowa, co Ty opowiadasz? Emaliowane garnki bardzo się niszczą. Ja na swoje uważałam i niestety są całe porysowane. Uważam, że na emalię klasy Olkusz szkoda pieniędzy, przynajmniej mi.

marcelinka12 Wysłany: 2013-12-13, 20:13   

Orlęta gdzie te garnki można kupić ?
Masz je?Jesteś zadowolona ?

Violkaa Wysłany: 2014-04-03, 19:31   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Wyciągnę temat
Poszukuję garnków Offenbach. Miałam dzisiaj jeden w ręku i chętnie przygarnęłabym cały komplet. Niestety nie mogę ich namierzyć :/ Może wiecie gdzie szukać?
:please:

9tc (*) Moja Iskierka Zgasła - 9.12.2013

liska Wysłany: 2014-04-18, 07:27   

Ja używam garnków reklamiarza.
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2014-04-22, 19:40, w całości zmieniany 2 razy  

focia Wysłany: 2014-04-18, 07:45   

Starsza Kobieta

Ja ostatnio odkryłam Berghoffa - ale tylko z jedną powłoką, Ferno Green - w Virgo jest o podobnej nazwie, ale inna zupełnie, ja mam garnki (patelnia i duży garnek do zapiekania, duszenia) z serii Scala. Powłoka jest wg mnie genialna - nie rysuje się łatwo (chyba, że ktoś nożami kroi w garnku :cenzura: ), garnek wystarczy opłukać niemalże. Poza tym mam nieśmiertelną IKEĘ i - IKEA 365+ i bardzo sobie chwalę do takiego zwykłego gotowania gdzie nie jest potrzebna powłoka. Z tym, że zauważyłam, że jednak garnki sprzed kilku lat mają jedną zaletę nad aktualnymi - uchwyty kiedyś były jakoś przyspawane - teraz są mocowane nitami.
Mam 3 garnki 2,5 l, jeden duży 5 l, patelnię, garnek 3,5 l do duszenia, patelnię do grillowania, duży rondel i taki zestaw jest dla mnie OK - ale ja dużo gotuję. Ewentualnie garnek 5 l zamieniłabym teraz na większy - przy systemie gotowania raz na kilka dni wywaru na zupy i codziennego dorabiania innej mógłby być większy.

Odpowiedz do tematu