Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Monitor oddechu
Autor Wiadomość
grzybowa Wysłany: 2008-10-13, 20:38   Monitor oddechu

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Mam pytanko odnośnie monitoru oddechu. Który najlepszy?
Jakie macie doświadczenia. Temat dość pilny i mega ważny!

Ajka Wysłany: 2008-10-13, 21:06   

Forumowy wyjadacz

My mielismy angel care. Pare razy byly alarmy ale nie wiem czy to z pododu zlego ulozenia czy rzeczywscie cos sie dzialo.

Dziubek Wysłany: 2008-10-14, 09:36   
Net włączony- gar z zupą spalony
Matrona

Jak do nas trafilas?: z G.....
podłączam się :)

i najbardziej mi zależy na na takim, żeby miał dobry zasięg między piętrami (jeśli w ogóle są takie) albo przynajmniej na dalszych odległościach -między ścianami

:padam:

już nie wspomnę, że gdyby któraś miała doświadczenia z niańkami video, to też bym isę chętnie dowiedziała co to warte jest :padam:

ewak Wysłany: 2009-01-24, 14:31   

Wyciagam, moze ktos dokonal jakis odkryc w tym temacie i zechce sie podzielic :)

Nie szata zdobi człowieka, lecz dusza szlachetna.

Maya Wysłany: 2009-01-27, 18:50   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Jak do nas trafilas?: Gimbla
ja tez miałam Angel Care, na szczęscie nigdy nie alarmował, chyba że wyjęłam dziecko z łóżeczka i zapomniałam wyłączyć. Ten Angel Care ma też opcję z elektroniczną nianią, więc do domków z piętrem się nadaje.

Pozdrawiam
Maja

Dziubek Wysłany: 2009-04-02, 18:09   
Matrona

Jak do nas trafilas?: z G.....
no więc nabyliśmy na początku tygodnia angelcare. trochę byłam sceptyczna, bo mamy niańkę viedo, ale teraz juz sie cieszę :) :)
Mati zaczął niedawno sypiać tylko i wyłącznie na brzuszku wciskając dodatkowo łepek w ochraniacz (buzią leży w ochraniaczu) :masakra: .
nie muszę mówić, że przełożony wybudzał się i był bardzo rozeźlony ;)
do tego ma trochę flegmiutka i katarek mu schodzi noskiem -co w połączeniu z tym wtuleniem w ochraniacz doprowadzało mnie do zawału serca

angelcare ma baaardzo dużo funkcji
skalę czułości (na najbardziej czułym ustawieniu reaguje nawet na chodzenie po pokoju) :szok:
dodatkowo mierzenie temp (co przy naszych połaciowych oknach i pokoiku na poddaszu przydaje ise, bo ustawilismy alarm kiedy temp spada poniżej 18 i rośnie powyżej 24 i wtedy wiem, czy iść otworzyć czy zamknąć mu okno :)

dodatkowo ma funkcję pikania (czyli siedze sobie na dole i słysze bicie serca M (tak serio mówiąc to chyba (bo jeszcze tego nei rozkminiliśmy) nie jest jego bicie serca tylko mierzenie, że pomiędzy 1 piknięciem a 2 aparatura odnotowała oddychanie M :) )
tą część z aureolką zostawia ise w pokoju dziecka i można ustawić opcję, że jak przestanie oddychać, aparatura włączy cichy alarm, jesli to nie podziała za 20 sekund włącza sie mocny alarm (te alarmy maja wybudzić malucha) oprócz tego drze się alarm u rodziców oczywiście ;)

Powiem tak, może ktoś powie, że to przesada kupować takie urządzenia.
Moim argumentem jest to, że byłoby mi cholernie żal, że zaoszczędziłam kilka stów (w przeliczeniu jakieś 3 pary butów) w obliczu np. smierci łóżeczkowej!!!!!!!!
ostatnio lekarka nam mówiła, że zmarło 9 miesieczne dziecko jej pacjentów -położyli je spać o 12 w nocy i coś długo rano isę nie budziło, myśleli, że smacznie śpi... :zalamany: :zalamany: :zalamany:

tylko sytuacja wygląda tak: mamy niańkę video i angelcare i szczerze powiedziawszy nie umiem powiedzieć z którego bym bardziej zrezygnowała gdybym miała kupować 1 rzecz. ideałem by było gdyby angelcare miało video w sobie
po prostu dla osób z domem albo 2 poziomami mieszkania jest to taka niesamowita wygoda i spokój, że obecnie nie wyobrażam sobie zycia bez tych urządzeń :D

jedyne czego ise boję to napromieniowania. :( niby produkty dla dzieci ale cholera wie :(
no ale tłumaczę sobie, że większe są z tego korzyści -żyjące dziecko :hmmm:

figa Wysłany: 2009-10-02, 11:45   

Jak do nas trafilas?: z g.;)
wyciągam

Mamy angelcare z elektroniczną nianią oraz bezprzewodową snuzę.
Co do angelcare to jedynym problemem jest to,że Hania nie chce spać w łóżeczku więc używamy go tylko wtedy kiedy uda nam się ją tam uśpić.Moim zdaniem działa bez zarzutu, nie włączają się fałszywe alarmy, jest bardzo czuły.Najbardziej zadowolona jestem z elektronicznej niani, która pozwala mi spokojnie zostawić na chwilę samo dziecko w pokoju , ponieważ mam podsłuch czy nie dzieje się nic złego.

Co do Snuzy to używamy jej praktycznie non stop.Jest bezprzewodowa więc doskonale spisuje się zarówno w domu jak i na zewnątrz.Początkowo byłam niezadowolona , ponieważ włączały się fałszywe alarmy, które doprowadzały mnie do stanu przedzawałowego.Na szczęście okazywało się,że alarmy powodowane były zbyt luźnym zapięciem pieluszki.Odkąd Hania podrosła i pieluszki są dopasowane problem fałszych alarmów zniknął.
Snuza działa na baterie, których stan sygnalizowany jest kolorowymi kontrolkami.Zielona oznacza pełną baterię, żółta wyczerpującą się(na żóltej działa jeszcze ok. miesiąca), czerwona baterię wyczerpaną.Wadą jest,że baterii nie można wymienić samodzielnie tylko trzeba odesłać snuze do serwisu.Dowiedziałam się,że po przesłaniu paragonu i kaucji dostaje się zastępczy monitor i dopiero wtedy można przesłać snuzę do wymiany baterii.

Podsumowując polecam oba monitory.

FifthAvenue Wysłany: 2009-10-02, 12:43   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze
mamusia synusia :-)

Od pierwszych dni życia naszego synka korzystamy z monitora oddechu i niani Angelcare. Jestem bardzo zadowolona, żadnych fałszywych alarmów, bateria trzym bardzo długo, wszystko ok. Niania dodatkowo pokazuje temperaturę w pokoju dziecka i jeśli przekroczy ustawioną najwyższą/najniższą też alarmuje.
Gdyby jeszcze pokazywała, że mój synek skopał z siebie koc to już w ogóle byłąby rewelacja :-D

Don't hate me because I'm beautiful. Hate me because your man thinks I am :-)

kasia_i Wysłany: 2009-10-09, 22:42   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

My również korzystamy z angelcare. Na poczatku mialam chwile watpliwosci, czy wogole byl sens go kupowac, poniewaz córeczka nie chciala spac w lozeczku:) Teraz jednak wiem, ze ten zakup to strzal w 10-odciaza psychicznie:)))

Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
Ja jestem z Tobą od pierwszego grama,
Tyś moje dziecko, a ja Twoja Mama

kkarutek Wysłany: 2009-10-10, 05:02   
Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Jak do nas trafilas?: z G.:)
kasia_i napisał/a:
My również korzystamy z angelcare. Na poczatku mialam chwile watpliwosci, czy wogole byl sens go kupowac, poniewaz córeczka nie chciala spac w lozeczku:) Teraz jednak wiem, ze ten zakup to strzal w 10-odciaza psychicznie:)))

my też mieliśmy angelcare i podpisuję się pod zdaniem kasi_i . DOdatkowo opcja niani elektronicznej ktora pokazuje natężenie dźwięków w pokoju małego - rewelacja, jak byli goście i bałam się że nie usłyszę płaczu to mogłam sobie spoglądać na wyświetlacz i wiedziałąm że wszystko jest ok :)

Figa napisz coś więcej co to jest ta snuza.

16.06.2007 :love:

awangarda w stylu retro Wysłany: 2009-10-10, 05:15   

Starsza Kobieta

Cytat:

bezprzewodowy monitor oddechu
http://www.babyclub.pl/pr...-generacji.html

wg. mnie jest dla dzieci, ktore moga spac na plecach - przy pozycji na boczku juz troszke szwankuje.

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

kkarutek Wysłany: 2009-10-10, 06:16   
Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Jak do nas trafilas?: z G.:)
dzięki

16.06.2007 :love:

figa Wysłany: 2009-10-10, 16:57   

Jak do nas trafilas?: z g.;)
awangarda w stylu retro napisał/a:
Cytat:

bezprzewodowy monitor oddechu
http://www.babyclub.pl/pr...-generacji.html

wg. mnie jest dla dzieci, ktore moga spac na plecach - przy pozycji na boczku juz troszke szwankuje.

nasza Hania śpi głównie na boczku bo bardzo ulewa i snuza sprawdza się znakomicie (od 1,5 miesiąca zero fałszywych alarmów trfu, tfu)

Hija_pija Wysłany: 2009-11-16, 12:28   Monitor oddechu

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Nie znalazłam jednego zbiorczego tematu poświęconego monitorom oddechu, więc zakładam nowy.

Nasza młodsza córeczka jest wcześniakiem, w szpitalu zasugerowano nam zakup monitora oddechu.

Nie mam teraz kompletnie głowy do łażenia po sklepach czy przeglądania netu w poszukiwaniu opinii, więc zwracam się o pomoc do Was: co macie, co polecacie? Czy zakup monitora to musi być wydatek min. 350pln?

Zastanawiam się jeszcze nad logistyką. Starsza córka spała z nami w łóżku, karmiłam ją "na śpiocha", z młodszą miałam taki sam plan, no ale jak wtedy używać niani? W tym wypadku marzyłby mi się monitor typu snuza, ale jak on się sprawdza u starszego dziecka, takiego, które już się przewraca na boki/brzuch (zalecenie stosowania mamy na cały pierwszy rok życia) - nie uwiera, nie spada?

Dodam że nianię elektroniczną posiadam, więc na funkcji niani mi nie zależy.

:help:

ewerla Wysłany: 2009-11-16, 12:33   

Forumowy wyjadacz
Bufetowa

scalilam watek zalozony przez Hije Pije do tego watku

Tete

There is only ONE Ronnie

Odpowiedz do tematu