Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Monitor oddechu
Autor Wiadomość
markdottir Wysłany: 2017-01-23, 08:50   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Nabla, ja wiem, co jest napisane na NOWEJ snuzie (a czego nie ma na polskiej stronie), którą mam. Pytam, czy tak było wcześniej, bo kupiłam ją na podstawie opinii - również z tego forum - że używana była do cosleeepingu.
I co, kiedyś się dało, a teraz nie? Kiedyś się nie napisało? Szukam na stronie drugiego monitora (Respisense) i mam:
Cytat:
Co-sleeping
Mothers who are concerned about falling asleep while breastfeeding can use a Respisense to keep their babies monitored if they should doze off. Parents with a need to co-sleep can also benefit greatly from the use of these unobtrusive little devices.
:zdegustowany:
No i przy okazji mąż mój wyczytał na pudełku Snuzy, że
Cytat:
[...]is not intended for the diagnosis, prevention or monitorng SIDS.[...]
:masakra:

Być może to kwestia jakiegoś procesu, który ktoś wytoczył producentowi... :niepewny:

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka
Ostatnio zmieniony przez markdottir 2017-01-23, 08:58, w całości zmieniany 1 raz  

Nabla Wysłany: 2017-01-23, 08:58   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Moze nowa jest po prostu czulsza i lepiej lapie oddech rodzica?

A co do SIDS to termin jest czesto zle uzywany - bo przypadkowe zaduszenie to nie SIDS :/

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"
Ostatnio zmieniony przez Nabla 2017-01-23, 09:00, w całości zmieniany 1 raz  

markdottir Wysłany: 2017-01-23, 09:00   

Starsza Kobieta

Szkoda, że na polskiej stronie zapomnieli o tak istotnej informacji :mad:
Za to
Cytat:
daje poczucie komfortu i spokoju gdziekolwiek potrzebujesz

jest. :masakra:
Ale mnie wkurzyli :mad:

Ale nie chodzi o przypadkowe zaduszenie, tylko o bezdech, który niby wykrywa. :niepewny: Bo przez przypadkowe zaduszenie rozumiem np. wtulenie się w ochraniacz czy przykrycie kołderką, a nie, ze dziecko leży na plecach w pustym łóżeczku i przestaje oddychać... Już głupieję, ale ja nie jestem prawnikiem. ;)
Może sobie z nim pośpię i zobaczę, czy wyczuwa mój oddech. :rotfl:

Przy pierwszym dziecku mieliśmy monitor płytkowy. Ponieważ generalnie Madame spała z nami, to monitor nie był zbyt użyteczny, dlatego stwierdziłam, że tym razem szarpnę się na przenośny.

1% dla Patryka

Zmora Wysłany: 2017-01-23, 20:40   

Starsza Kobieta

Ja pół roku temu dostałam od lekarza w szpitalu ulotkę (w książeczce zdrowia, nie jakiś marketingowy box), że monitory oddechu nie chronią przed nagla śmiercią lozeczkowa.

Nabla Wysłany: 2017-01-23, 20:49   

Starsza Kobieta
Every man must dine

markdottir napisał/a:
Ale nie chodzi o przypadkowe zaduszenie, tylko o bezdech, który niby wykrywa.

Mark, ale sama cytowałaś:
Cytat:
Mothers who are concerned about falling asleep while breastfeeding can use a Respisense to keep their babies monitored if they should doze off.

Przy współspaniu wzrasta ryzyko zaduszenia (pościel, przygniecenie przez dorosłego, oddychanie "zużytym" powietrzem bogatym w dwutlenek węgla), a spada ryzyko "prawdziwego" SIDS (czyli dziecko zapomina oddychać). Ale że często są to przypadki nieodróżnialne post factum, to się je wrzuca do jednego worka.

Monitor ma alarmować niby w obu przypadkach, ale czy to wykonalne przy wspólnym spaniu? Jeszcze jak Madame będzie w łóżku?

markdottir Wysłany: 2017-01-23, 22:25   

Starsza Kobieta

No tak, ale to z tego drugiego monitora. :niepewny:

1% dla Patryka

Zabunia Wysłany: 2017-01-23, 22:49   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: Gimbla, Wiedzmowe, CAROL :))
Płytkowy to rozumiem, że do co-sleepingu się nie nadaje, ale dlaczego przenośny nie? Przecież jest wpinany na brzuch dziecka .

jak ja podłączyłam do siebie respisense to ciągle wył :rotfl:

new :)

markdottir Wysłany: 2017-01-24, 09:44   

Starsza Kobieta

:rotfl: snuza bezdechu u mojego męża nie wykryła. :hyhy:

1% dla Patryka

Nabla Wysłany: 2017-01-24, 09:58   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Zmora napisał/a:
Ja pół roku temu dostałam od lekarza w szpitalu ulotkę (w książeczce zdrowia, nie jakiś marketingowy box), że monitory oddechu nie chronią przed nagla śmiercią lozeczkowa.

Zmora, to tak jak z wiekszoscia gadzetow dzieciowych - rodzice kupuja dla siebie ;) Niezalezne zrodla nie wykazuja zadnej skutecznosci domowych monitorow.

W obecnych zalecenia Amerykanskiego Towarzystwa Pediatrycznego masz:
Cytat:
Do not use home cardiorespiratory monitors as a strategy to reduce the risk of SIDS.

The use of cardiorespiratory monitors has not been documented to decrease the incidence of SIDS (Refs) These devices are sometimes prescribed for use at home to detect apnea or bradycardia and, when pulse oximetry is used, decreases in oxyhemoglobin saturation for infants at risk of these conditions. In addition, routine in-hospital cardiorespiratory monitoring before discharge from the hospital has not been shown to detect infants at risk of SIDS. There are no data that other commercial devices that are designed to monitor infant vital signs reduce the risk of SIDS.

Refs:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3421624
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11325321

dagjes Wysłany: 2017-01-24, 10:38   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Zmora napisał/a:

No pewnie, że nie. Bo jak niby miałyby to robić... Ale informują, gdy dziecko nie oddycha.

DMB++

Zmora Wysłany: 2017-01-24, 11:02   

Starsza Kobieta

dagjes napisał/a:
jak niby miałyby to robić

A idea nie była taka, że one mają nie tylko informować rodzica, ale też stymulować dziecko do oddychania poprzez hałas lub wibracje? :zakrecony:

Zresztą, o tej ulotce napisałam tylko dlatego, że markdottir się dziwiła info producenta - a wygląda na to, że nie chodzi wyłącznie o oddalenie od producenta winy w razie pozwu sądowego, lecz po prostu obecnie takie stanowisko funkcjonuje i podzielają je polskie oddziały neonatologiczne. Ja przyznaję, że ogarnęło mnie niedowierzanie, gdy to przeczytałam i uznałam, że może należy podejść do tego formalnie i uznać, że przed SIDS nie chroni, ale być może przed zgonem z innego powodu tak.

markdottir Wysłany: 2017-01-24, 11:25   

Starsza Kobieta

Na snuzie jest tak napisane:
Cytat:
Snuza® HeroMD przenośny monitor oddechu dla niemowląt . Pierwszy i jedyny na świecie przenośny monitor oddechu dla niemowląt który posiada certyfikat wyrobu medycznego. Snuza® HeroMD umożliwia monitorowanie ruchów oddechowych dziecka, aby ostrzec rodziców o wystąpieniu bezdechu i/lub o niskiej liczbie ruchów oddechowych.
- bez kabli, przewodów, płyt sensorycznych
- zapnij i monitoruj swoje dziecko
- monitor zaalramue cię, jeśli liczba ruchów oddechowych spadnie do 8 i/lub poniżej na 1 minutę
- jeśli ruchy oddechowe nie zostaną wykryte przez 15 sekund, urządzenie zacznie wibrować, aby pobudzić dziecko do wznowienia oddychania
- w przypadku braku ruchów oddechowych przez 20 sekund, urządzenie podniesie alarm dźwiękowy

oraz
Cytat:
snuza hero przenośny monitor oddechu dla niemowląt jest wyrobem medycznym, przeznaczonym do monitorowania ruchów oddechowych u niemowląt i wykrywania bezdechu. Natomiast urządzenie nie jest przeznaczone do diagnozowania, zapobiegania lub monitorowania choroby, SIDS, urazu i upośledzenia. Urządzenie nie może być stosowane podczas spania i/lub przebywania z dzieckiem w 1 łóżeczku/łóżku

Dla mnie te 2 teksty razem są totalnie dezorientujące, ale domyślam się, ze chodzi o konkretne słowa i są dobrze przemyślane przez prawników. ;)

Ja się generalnie na snuzę wkurzyłam, ze info o zakazie wspólnego spania jest na pudełku, a nie ma go na polskiej stronie, więc kupiłam coś, co jest dla mnie kompletnie bezużyteczne. :mad: i muszę teraz wymienić na konkurencję. Jakby wprost napisali tę informacje na stronie (zwłaszcza, że w reklamówkach starszych modeli pojawiają się informacje, że nadają się do wspólnego spania), to by mi zaoszczędzili kłopotu.
Oczywiście olali moje zapytanie, co się zmieniło, że już nie wolno używać snuzy przy wspólnym spaniu. :zdegustowany:

Nabla napisał/a:
Monitor ma alarmować niby w obu przypadkach, ale czy to wykonalne przy wspólnym spaniu? Jeszcze jak Madame będzie w łóżku?

Ja już się zakręciłam. Na snuzie jest wyraźnie napisane, ze nie. Dystrybutor polski respirense twierdzi, że tak. Ciekawa jestem jakie są różnice w konstrukcji / działaniu. Mój mąż uważa, ze to zawracanie d... i one działają tak samo i bez sensu chcę wymieniać.
A co do Madame, to zamontujemy (jak dotrze) osobny materac na wysokości naszego, obok, żeby nie przyłaziła między nas. W ten sposób chyba nie powinna wpływać na działanie monitora.

1% dla Patryka

slodkababinka Wysłany: 2017-03-22, 09:12   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

U nas sprawdzony model to angelcare ac401 - https://www.aptekagemini....norycznymi.html
Dwie funkcjonalnościi - jedna pod monitorowanie oddechu, druga niania elektroniczna. Świetną sprawą są mega czułe płytki sensoryczne, nawet delikatny ruch i urządzenia wie, że wszystko jest w jak najlepszym porządku.

alexa Wysłany: 2017-03-29, 20:30   

Starsza Kobieta

Przyjaciółka w za jakiś czas będzie kupowała monitor oddechu, nie ogarniam tego tematu, mozecie napisać nawet bez rozwijania tematu (wierzę waszym opiniom) nazwę, model - po co warto po prostu sięgnąć?

markdottir Wysłany: 2017-03-30, 09:50   

Starsza Kobieta

Ja ostatecznie mam monitor przenośny respirense ditto.

Jestem zadowolona, bo uspokaja moje matczyne schizy, nie daje zbyt wielu fałszywych alarmów (jak Mademoiselle zbyt intensywnie pracuje nogami przy kupach, to się czasem wysuwa i pika, że stracił kontakt z dzieckiem). On ma w innym miejscu niż snuza umieszczony czujnik oddechów i może dlatego, w przeciwieństwie do snuzy można spać z dzieckiem.
Jak przyszedł, wydawał mi się taki malutki, jak przyszło do założenia dziecku, jest ogromny. ;) No i jednak odbija się na brzuszku, ale chyba córce nie przeszkadza. :niepewny:

1% dla Patryka

Odpowiedz do tematu