Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Materace
Autor Wiadomość
focia Wysłany: 2008-10-20, 12:54   Materace

Starsza Kobieta

Własnie - jak w temacie?
Jakie polecacie, oprócz Ikei? Sprężynowy czy lateksowy?

Mam niewielkie problemy z kręgosłupem i chciałabym jakiś dobry, raczej twardy. Kupowałyście w sklepach internetowych? Możecie polecić jakiś?

Shonka Wysłany: 2008-10-20, 13:52   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Od czterech lat śpimy na materacu Estrella Lux, firmy M&K Foam.
I muszę przyznać, że uwielbiam swoje łóżko ;)
Materac ma z obu stron po 30 mm lateksu (w pełni lateksowy materac był dla nas za drogi), a w środku sprężyny, każda w osobnym woreczku.
Pokrowiec jest zapinany na zamek, tak więc można go zdejmować i prać.
Śpi się naprawdę bardzo wygodnie, za to o wiele szybciej odczuwamy teraz niewygodę, jeśli nocujemy gdzieś poza domem :D
Podobno lateks się nie odkształca - po naszym materacu widać jednak, że dopasował się do nas, nie jest idealnie równy.
Dodatkowo kupiliśmy specjalny stelaż, z regulacjami w newralgicznych miejscach, czyli w okolicach lędźwi i szyi.
Zakupy zostały zrobione w normalnym sklepie, nie przez internet.

sotie Wysłany: 2008-10-20, 20:25   

Pampersa mi dali i nowym nazwali
dawniej agga73

my też mamy materac z M&K Foam, niestety nie pamietam nazwy.
w każdym razie na pewno jest kieszeniowy, ma jakieś tam powloki i jest chyba rehabilitacyjny.
Shonka, my co jakiś czas przewracamy materac: lewo - prawo i góra - dól, po to żeby się trwale nie odkształcil.

Szczęście to nie tylko to, co los daje ale i to, czego nie zabiera.
Mr Kudełko

Madeleine Wysłany: 2008-10-21, 07:43   

Starsza Kobieta

Sprawdzałam ceny MK Foam i jeszcze którejś z firm materacowych - i nie ma znaczenia, czy kupuje się w sklepie internetowym, czy stacjonarnym, ceny są takie same, a możliwy rabat do uzyskania to sprawa w gruncie rzeczy groszowa. Transport i tak wszędzie jest gratis, bo producent rozsyła towar bezpośrednio do klientów detalicznych.

ulla Wysłany: 2009-03-26, 09:27   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

up
Dla osoby z problemami z kręgosłupem jaki materac najlepszy? Kieszeniowy, lateksowy?
I co zrobić, jak w łózku śpią dwie osoby, z których jedna jest cięższa od drugiej o ponad 30 kg?

Teraz jestem jak Laska, syn Króla Sedesów - znalazłam co lubię w życiu robić i to robię.

Madeleine Wysłany: 2009-03-26, 09:29   

Starsza Kobieta

ulla napisał/a:

I co zrobić, jak w łózku śpią dwie osoby, z których jedna jest cięższa od drugiej o ponad 30 kg?
Dwa materace, obawiam się. Standardowo jest podział do 80kg/ os i powyżej. Te dla cięższych osób są twardsze.

ulla Wysłany: 2009-03-26, 09:34   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Dobra, wywalę chłopa na kanapę 8)

Teraz jestem jak Laska, syn Króla Sedesów - znalazłam co lubię w życiu robić i to robię.

mpk Wysłany: 2009-03-26, 11:00   

Poważnie uzależniona

my mamy materac firmy Koło, model Samos, sprężynowo - kieszeniowy. jest dosyć twardy, powinien układać się do kształtu ciała.
jeżeli chodzi o w-we szczerze polecam sklep ma Kleszczowej, http://www.sypialnia.net/
facet robi cały wykłada o materacach. my właśnie u niego kupiliśmy nasz, transport był w cenie.

Pietruszka i Pietruszek

Podzieciowe gadżety

Madeleine Wysłany: 2009-03-26, 11:12   

Starsza Kobieta

Transport materaca prawie zawsze jest w cenie ;) I zdecydowana większość sklepów (i stacjonarnych, i internetowych) trzyma identyczne ceny, rzadko można dostać rabat (choć nie powiem, czasem się da). A że dla producenta jeden pies, czy wyśle materac do sklepu, czy klienta, transport nie kosztuje więc nic ekstra.

Licho Wysłany: 2009-03-26, 11:45   

Forumowy wyjadacz

My pojechaliśmy do firmowego sklepu z materacami i tam kupiliśmy...

Trudność mieliśmy dodatkową, bo różnica w "tonażu" między nami jest koło 50-60 kg... czyli ja się ledwo mieszczę w tym ograniczeniu "80" a chłop wtedy ważył ponad 130... Czyli większość materaców po miesiącu była po jego stronie sklepana...

Babka w sklepie była bardzo rzeczowa, doradziła materac z włóknem kokosowym.
W chwili obecnej uzytkujemy go chyba z 5 lat, dla mnie ciągle jest za twardy, po stronie męża jest odrobinę bardziej płaski :rotfl: ale to trzeba się przyjżeć, żeby to zobaczyć.
Firma polska, materac sprężynowy (ale nie kieszeniowy)

:police:

Kajka Wysłany: 2009-03-26, 12:31   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: przez znajomą
My mamy też Estrellę Lux. Śpimy na niej prawie 2 lata i jesteśmy zadowoleni. Jak wspomniano wyżej, jest to materac sprężynowy z obu stron obłożony lateksem i ma zdejmowany pokrowiec,. Odkształceń póki co nie zauważyłam (może temu że go obracamy). Śpi się super

Licho Wysłany: 2009-03-26, 12:33   

Forumowy wyjadacz

Kajka napisał/a:
Odkształceń póki co nie zauważyłam (może temu że go obracamy)

My też obracamy nasz...
Tyle że 130 kilo mojego małża to nie jest w kij dmuchał :cool2:
(materac z marketu po miesiącu był sklepany na kilka centymetrów)

:police:

Dodka Wysłany: 2009-04-20, 13:07   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Przerabiam właśnie temat materacy. Czy któraś z Was ma doświadczenie z kieszonkowymi (co zaznaczam) kolejno firm:
a) Selene
b) Cromat
c) JMB
d) Janpol

Będę wdzięczna za wszelkie opinie.

Janusz Korwin-Mikke
Obejrzyj. Nie będziesz żałować.
"Zaglądali do toreb, zaglądali do waliz, nie zajrzeli do d..y, a tam był socjalizm." — Czesław Miłosz

ewak Wysłany: 2009-04-20, 17:15   

Net włączony- gar z zupą spalony

Dodka, ja bylam juz o krok od zakupienia Janpola dla nas*. Wybieralam w ciemno, nie pytajac o marke ani cene, a jedynie kladac sie na kilku dostepnych materacach w sklepie. Ogolnie firma ma bardzo dobre opinie, sprzedawca powiedziala, ze nie maja zadnych reklamacji. Na Janpolu od dwoch tygodni spi Sun, ktora jest nim zachwycona (mozesz ja dopytac o szczegoly, jak nie trafi na ten watek). Na Janpolu bedzie spalo moje dziecko (Iris, lateksowy).

A dlaczego zdecydowalas sie jednak na sprezynowy? Do mnie chyba jednak lateksowe bardziej przemowily. No i co z M&K Kolo? W ogole ich nie biezesz pod uwage? Lezalam na ich Estrelli Lux i byla naprawde bardzo wygodna :hyhy: Jeszcze ich Venus Multipocket mi odpowiadal. Oba sa na sprezynach kieszonkowych.

*Ostatecznie wybralismy lozko kontnetalne Hildinga.

Nie szata zdobi człowieka, lecz dusza szlachetna.

Dodka Wysłany: 2009-04-20, 21:23   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Przez Ciebie zajrzałam do oferty Hildinga i Jensena :hyhy: .
M&K odpadło w przedbiegach. Ich materace nie spełniły moich wymagań. Odnośnie całkowicie lateksowych, oboje z mężem mamy jakiś opór. Ufamy solidnym sprężynom i chyba żadne argumenty nas nie skłonią do zmiany poglądu.
Mam kilka typów każdej z wymienionych firm, ale nie znalazłam zbyt wielu opinni na ich temat za wyjątkiem Janpolu. W każdym razie z opisów najbadziej do mnie obecnie przemawiają Jensen i Cromat. Będę mieć utrudnioną możliwość sprawdzenia materacy drugiej z firm ponieważ nie znalazłam jak dotąd żadnego sklepu w moim mieście, który miałby takowe w swojej ofercie.

Janusz Korwin-Mikke
Obejrzyj. Nie będziesz żałować.
"Zaglądali do toreb, zaglądali do waliz, nie zajrzeli do d..y, a tam był socjalizm." — Czesław Miłosz

Odpowiedz do tematu