Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Materace
Autor Wiadomość
rezeda Wysłany: 2011-07-28, 20:26   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

Asik, my mieliśmy materac sprężynowy z Jyska, nie polecam! Po 2 latach użytkowania odkształcił się bardzo, porobiły się wybrzuszenia, mimo, że obracaliśmy go co jakiś czas. Materac rodziców zakupiony razem z łóżkiem w BRW mimo, iż użytkowany już kilka lat jest w lepszym stanie niż ten z Jyska.

Nie szukaj szczęścia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy własne wisi Ci nad głową...
Aleksandra

Asik0011 Wysłany: 2011-07-28, 20:28   

Poważnie uzależniona

rezeda, dziękuję za tą opinię! Całkowicie zapomniałam o BRW :/ Na pewno jeszcze tam zajrzymy, dzięki serdeczne!

Edit.
Coś takiego znalazłam na ich stronie:
http://brw.com.pl/pl/prod...pialnia/v/16462
Z formatką kokosową, dzięki której uzyskuje się efekt usztywnienia materaca.

nata Wysłany: 2011-07-30, 12:36   

Poważnie uzależniona

Byliśmy w kilku sklepach, poleżeliśmy na różnych materacach i zdecydowaliśmy, że piankowy odpada (pomimo, że każdy sprzedawca twierdził, że są lepsze od sprężynowych). Jakoś za twardo i za ciepło jak dla mnie :niepewny: Najlepiej leżało nam się na 7-strefowych sprężynach kieszeniowych z warstwami lateksowymi i chyba taki zamówimy.
Twardość odpowiednia to H2, czyli najmiększy (obydwoje jesteśmy chudzielcami, a H2 jest najlepszy dla osób do 80kg, więc dla nas idealny). Choć powiem szczerze, że trochę boję się aż tak miękkiego materaca na dłuższą metę, jednak co innego spędzić na nim kilka chwil w sklepie, a kilka godzin podczas snu :niepewny: Miał ktoś tak miękki materac? Jakieś opinie?
Nasz kolejny dylemat to ilość sprężyn na metr kwadratowy. Leżeliśmy na materacu, który ma ponad 250 szt/m2 i było ok. Ale firma ma w ofercie droższy materac, o podobnej konstrukcji (też z lateksem), ale z ponad 500 szt/m2. Niestety, nie można było go wypróbować, bo nie mieli na ekspozycji :zly: Brać w ciemno ten niby lepszy, z większą ilością sprężyn, czy wypróbowany, ale teoretycznie gorszy (jak dla mnie bardzo wygodny)? :niepewny:

:clover: :clover:

MarMaja Wysłany: 2011-07-30, 13:01   

Starsza Kobieta

nata, myślę, że przy waszej wadze ten 250/mkw powinien również wystarczyć.
Owszem lepiej jest gdy ilość sprężyn jest wieksza, bo wtedy materac lepiej dopasowuje się, ale czasem różnica w odczuciach nie przekłada się wprost proporcjonalnie na wyższą cenę. Dużo zależy od tego o ile wyższa jest cena "lepszego" materaca.
Różnica jest bardziej odczuwalna przy większej wadze, bo wtedy stabilizacja powinna być jednak dużo lepsza ;)

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

nata Wysłany: 2011-07-30, 13:10   

Poważnie uzależniona

MarMaja napisał/a:
Dużo zależy od tego o ile wyższa jest cena "lepszego" materaca

Różnica to 800zł. Mogę wydać te pieniądze, byleby mieć wreszcie naprawdę wygodny materac. No właśnie, tylko czy droższy z góry oznacza wygodniejszy? :niepewny:
Próbowaliśmy materacy z 500 sztuk sprężyn na m2, tylko nie z lateksem, a pianką - wydawały mi się twardsze, ale może to kwestia pianki :niepewny:

Kirka Wysłany: 2011-07-30, 14:26   

Starsza Kobieta

Nata, moze kupcie lepszy, bedzie na dluzej ;) a jak okaze sie za twardy, sa takie specjalne nakladki na materac, ktore powinny rozwiazac sprawe :)

:police:

Aoi Wysłany: 2011-07-30, 14:40   

Poważnie uzależniona

A ja polecam materace firmy Seneko.
Robią materace wypełnione w całości bawełną, lub mieszane w warstwach z matą kokosową, końskim włosiem, lateksem.
Swój już używamy 5 lat i nie zamienię go na żaden inny, a nie daj boże na sprężynowy.

Julies Wysłany: 2011-07-31, 12:41   

Poważnie uzależniona

Do użytkowniczek Estrelli Lux....macie jedno czy siedmopolowe materace?

Wyleżeliśmy się dziś na obu i cholera, oba nam pasują :rotfl:

My
Podaruj Marcinowi 1%
Opałek

Asik0011 Wysłany: 2011-07-31, 20:13   

Poważnie uzależniona

nata napisał/a:
Najlepiej leżało nam się na 7-strefowych sprężynach kieszeniowych z warstwami lateksowymi i chyba taki zamówimy.

Dzisiaj na takim właśnie leżałam i też w miarę mi odpowiada. Jest tylko różnica prawie 400 złotych pomiędzy takim z antyalergicznym poszyciem, a takim samym materacem, tylko z klasycznym pokrowcem/ obszyciem.

nata Wysłany: 2011-08-01, 12:46   

Poważnie uzależniona

Decyzja podjęta, materac zamówiony, uffff.
Zdecydowaliśmy się na droższy, 7-strefowe sprężyny multipocket (cokolwiek to znaczy :oczami: ) 503 szt/m2 z lateksem. Dodatkowo ma pokrowiec z dzianiny z włókna srebra, pikowany owczą wełną i włókniną klimatyzującą :rotfl: Matko, nawet nie wiedziałam, że są takie cudeńka :oczami: I uwaga uwaga :hyhy: okazało się, że stary, mały sklep meblowy na mojej wiosce współpracuje z firmą z której materac wybraliśmy po przewalaniu się na nich w najbliższym większym mieście. I w mojej wiosce jest on o kilkaset złotych tańszy :zdziwko: Zaliczka wpłacona, umowa podpisana. Teraz pozostaje nam czekać 3 tygodnie na odbiór :znudzony:

Asik0011 Wysłany: 2011-08-01, 20:52   

Poważnie uzależniona

nata, gdzie konkretnie kupowaliście? Podasz nazwę firmy/ producenta materaca? Zerknę na stronę (jeśli mają) i może u mnie gdzieś będzie do dostania, w jakimś sklepie.. :niepewny:

nata Wysłany: 2011-08-02, 06:35   

Poważnie uzależniona

Kupiliśmy materac firmy Sembella model Swing Aqua, pokrowiec Silverline. To jest polski producent. Między innymi Jysk ma ich materace, ale jakąś zupełnie odrębną linię, produkowaną tylko dla ich sklepów.
Zajrzyj na stronę producenta, mają tam podane adresy sklepów w większych miastach i kilku mniejszych miasteczkach, ale niestety nie wszystkie. Ja po prostu dzwoniłam do sklepów i pytałam czy z nimi współpracują.

anna.kotecka Wysłany: 2011-08-03, 12:33   

zbanowany
Super Woman :)

Po co przepłacac - najlepsze i najtańsze materace sa w IKEI :)

:)

Kirka Wysłany: 2011-08-03, 12:39   

Starsza Kobieta

zupelnie sie z toba nie zgodze.
Nie maja wymiarow jakie mnie interesuje i faktycznie ejst niewielka roznica cenowa miedzy tym co mnie interesuje, a tym co wydalabym w ikei (czyli nowy materac plus rama).
A po co mam kupowac nowa rame, jesli stara jest w idealnym stanie?

:police:

anna.kotecka Wysłany: 2011-08-03, 13:38   

zbanowany
Super Woman :)

No jak tak masz, to faktycznie.... Mnie sie tam udało kupic bardzo tanio dwa materace i taką powłokę z suwakiem. dzieki niej zrobił sie jeden duży. No i kase oszczędziłam.

:)

Odpowiedz do tematu