Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Materace
Autor Wiadomość
Asik0011 Wysłany: 2011-08-03, 19:40   

Poważnie uzależniona

anna.kotecka napisał/a:
najlepsze i najtańsze materace sa w IKEI :)

Najtańsze nie zawsze znaczy najlepsze. Mnie z ikeowskich pasuje tylko jeden materac, i tylko ten jeden jest dla mnie odpowiednio twardy. Jak na złość- ten najdroższy.

[ Komentarz dodany przez: Blutka: 2011-08-04, 13:20 ]
Wydzieliłam przepychanki: http://babiniec-cafe.pl/v...1582789#1582789
Blutka

lalka_go Wysłany: 2013-02-17, 20:00   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

dziewczyny chwaliłyście materac estrella lux.
szukałam dzisiaj takiego i znalazłam fajną ofertę cenową na estrellę lux limited.

myślałam,że to ta sama ale doczytałam, że ta seria limited ma tylko z jednej strony lateks a Wy pisałyście o lateksie z dwóch stron.
myślicie, że warto kupić tą estrellę lux limited?

Opis towaru ze stronu http://www.kolo-materace.pl/:

"Wkład materaca stanowią sprężyny woreczkowe wykonane z wysokogatunkowego drutu. Znajdują się one w oddzielnych kieszonkach, zwiększając niezależność pracy pojedynczych sprężyn, a tym samym poprawiając elastyczność materaca. Tego typu budowa pozwala przybrać kręgosłupowi naturalny kształt w postaci litery "S" i zapewnia tym samym bardzo wysoki komfort spania. W materacu o wymiarach 140x200 znajduje się 638 sprężyn. Sprężyny posiadają certyfikat ISO 9001.

Wkład sprężynowy obłożony jest z jednej strony siatką tapicerską i warstwą lateksu o grubości 3 cm, a z drugiej przekładką tapicerską i 3 cm pianką poliuretanową T25. W zastosowanym lateksie nie rozwijają się bakterie i grzyby, a liczne kanały wentylujące zapewniają optymalną cyrkulację powietrza.

Tego typu budowa sprawia, że materac posiada dwie twardości. Po stronie lateksu jest bardziej komfortowy, po stronie pianki, bardziej twardy, dając przy tym możliwość wyboru odpowiedniej dla siebie twardości.

Pokrowiec wykonany jest z materiału obiciowego, obustronnie pikowanego antyalergiczną owatą 200g/m2. Zastosowanie zamka rozdzielczego umożliwia zdjęcie pokrowca i wypranie go w temp. do 60°C, co stanowi gwarancję zachowania optymalnej higieny spania.

Wysokość materaca około 18 cm.

Na materac udzielana jest 24 miesięczna gwarancja producenta."

Dużo się różni od estrelli lux? Jeżli byłby tak dobry jak pisałyście to cenę ma naprawdę przyzwoitą :)

13.08.2005-nasz ślub

Mala__Di Wysłany: 2013-05-02, 10:39   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Julies napisał/a:
Do użytkowniczek Estrelli Lux....macie jedno czy siedmiopolowe materace?

Pytanie jak wyżej ;)
Już dwóch sprzedawców mi powiedziało, że lepsze są materace jednopolowe.. że siedmiopolowe to tak naprawdę chwyt marketingowy, że sprawdzają się, jeśli ktoś często śpi na boku, z reguły u osób o średnim wzroście. Nie u każdego te strefy twardości wypadają w odpowiednim miejscu, więc wtedy ponoć lepiej wybrać materac jednopolowy.
I teraz sama nie wiem co robić, czy rzeczywiście te 7 stref nie ma aż takiego znaczenia? Czy przeciwnie, jest duża różnica na korzyść materacy siedmiopolowych?

darkbulka Wysłany: 2013-11-05, 10:34   
Starsza Kobieta

wyciagne.
Chce kupic materaz 160x220, najlepiej twardy i najchetniej taki, ktory nie wymaga stelazu. Przez jakis czas bedzie lezal na podlodze. Polecicie mi cos? Co wybrac lateks? lateks/kokos? Sprezyny? No i nie poplynac finansowo....Bede wdzieczna za kazde info.

darkbulka Wysłany: 2013-11-05, 11:44   
Starsza Kobieta

nie moge juz edytowac...
przeczytalam caly watek i widze sporo uzytkowniczek Esterelli. i teraz pytanie, znalazlam ten model
http://allegro.pl/materac...3630667192.html
czy nadaje sie dla osob o wadze niespelna 70 i ok 105kg? no i czy moze on lezec na parkiecie? bez stelazu?

Zmora Wysłany: 2013-11-05, 11:44   

Starsza Kobieta

darkbulka napisał/a:
wyciagne.
Chce kupic materaz 160x220, najlepiej twardy i najchetniej taki, ktory nie wymaga stelazu. Przez jakis czas bedzie lezal na podlodze. Polecicie mi cos? Co wybrac lateks? lateks/kokos? Sprezyny? No i nie poplynac finansowo....Bede wdzieczna za kazde info.

Potrzebujesz dłuższy niż standardowe, czy to literówka i miało być 160x200? Bo jak standard, to ja mam od 2 lat Plus S50 z Jyska i jestem zadowolona, szczególnie z kokosowej strony twardej. Do 13 listopada jest w niezłej cenie (my kupowaliśmy też w promocji, a był wtedy za 1000 zł): http://jysk.pl/sypialnia/...s-s50-dreamzone

edit: No to po poprzednim linku widzę, że jednak ma być długi ;)

darkbulka Wysłany: 2013-11-05, 11:47   
Starsza Kobieta

Zmora, dzieki, ale wlasnie ma byc dlugi. Maz ma 203cm i sie wscieka tylko obecnie :/

darkbulka Wysłany: 2013-11-05, 19:29   
Starsza Kobieta

znalazlam taka opcje, materac na stelazu, co o nim sadzicie?
http://materacekolo.sklep...telazu-lux.html

Atir Wysłany: 2013-11-07, 08:32   

Starsza Kobieta

Dziewczyny ja również potrzebuję pomocy w wyborze materaca.
Nasze wagi ciała nie są bardzo rozbieżne.
Szukamy raczej pod moim kątem, bo mam spore problemy z kręgosłupem.
Myślę o (chyba) średnio-twardym, 7 stref? Nie wiem czym powinien być obłożony?
Końska sierść do mnie nie przemawia. :oczami:
A i raczej nie chcę memory, bo mam taką poduszkę i nie da się na tym spać.
:padam:

nowe OBNIŻKI.
obniżka u Weroniki

.

darkbulka Wysłany: 2013-11-07, 08:35   
Starsza Kobieta

Atir, a ile masz wzrostu? Wyczytalam gdzies, ze materace 7strefowe nei nadaja sie dla osob nizszych niz 165cm (inny rozklad stref)

Atir Wysłany: 2013-11-07, 08:38   

Starsza Kobieta

darkbulka napisał/a:
Atir, a ile masz wzrostu? Wyczytalam gdzies, ze materace 7strefowe nei nadaja sie dla osob nizszych niz 165cm (inny rozklad stref)

1,68.

nowe OBNIŻKI.
obniżka u Weroniki

.

darkbulka Wysłany: 2013-11-07, 08:40   
Starsza Kobieta

Atir, to sie lapiesz ;)
My jedziemy w sobote do sklepu pomacac, polezec itp ;) Poki co jestem nastawiona na Esterlle

Atir Wysłany: 2013-11-07, 08:41   

Starsza Kobieta

No też bym chciała wypróbować :niepewny:
Ale poza Ikea i Jysk nie wiem gdzie?
Poza tym u nas kiepsko ze wspólnymi wyprawami, więc najchętniej kupiłabym przez All.

nowe OBNIŻKI.
obniżka u Weroniki

.

darkbulka Wysłany: 2013-11-07, 08:47   
Starsza Kobieta

Atir, tu masz mape gdzie mozna kupic Kolo
http://www.mkfoam.pl/inde...d=136&Itemid=54

nata Wysłany: 2013-11-07, 10:04   

Poważnie uzależniona

Atir napisał/a:
Poza tym u nas kiepsko ze wspólnymi wyprawami, więc najchętniej kupiłabym przez All.

Najlepiej przed kupnem na allegro wypróbować gdzieś materac - poleżeć na nim, pomacać. Serio, nie rób tego błędu i nie kupuj kota w worku. Raz kupiłam materac w ciemno i musieliśmy go wywalić, bo po nocy wstawaliśmy jak połamani. Następny materac kupiliśmy po wypróbowaniu kilku modeli i to był strzał w dziesiątkę.
Poza Jyskiem materace są niemal w każdym sklepie meblowym i można się na nich kłaść.

:clover: :clover:

Odpowiedz do tematu