Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Kalendarz adwentowy
Autor Wiadomość
Alix Wysłany: 2016-12-13, 12:29   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Oleta napisał/a:
Nabla napisał/a:
Caska napisał/a:
Natomiast zachwyca mnie taka chęć wiary w magię. Jakiś czas temu list szykowałam późnym wieczorem i nie posprzątałam od razu wszystkiego. Niestety po południu Starsza przede mną wparowała do pokoju i znalazła składniki - dziurkacz w odpowiednim kształcie, wstążkę w którą listy są obwiązane, kolorowy długopis itp. Byłam przekonana, że już po zabawie, ale wyglądała, jakby nie połączyła faktów. Za to zauważyła, że chyba papier kolorowy, który Aniołek im do zadania przygotował zabrał ode mnie (jeden kolor był naruszony i skojarzyła kształt)

U nas też selektywna ślepota - Bruno się dorwał do mojego laptopa i udało mu się przełączyć na PowerPointa, w którym miałam przygotowane do druku listy od elfów. Zero reakcji :rotfl:
Może to nie selektywna ślepota, tylko nie chcą mamom popsuć zabawy...? ;)

:rotfl: :rotfl:
Możliwe, mój też nie próbuje szukać podstępu ;) Ale jestem PEWNA, że gdyby listy nie były od pomocników Mikołaja tylko od mamy i taty to nie byłoby zabawy ;) Tylko marudzenie, że ojej jakie ciężkie zadanie ;)

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

Cesia Wysłany: 2016-12-14, 11:15   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Ja zazwyczaj kupuję, moze za rok zrobię sama, bo to fajny pomysł.

Katarynka Wysłany: 2016-12-14, 12:21   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Fajne pomysły na kalendarze adwentowe:
1. Pudełeczka ze sznurkami, w których zapakuje się drobne prezenty. Mogą to być słodycze, a mogą po prostu karteczki z miłym tekstem, może komplementem
2. Ciasteczka korzenne/pierniczki z datą wypisaną lukrem lub czekoladą
3. Mała gra planszowa, w której w każdym dniu adwentu trzeba wykonać jakieś zadanie specjalne :)

Truskawka Wysłany: 2016-12-14, 13:06   

Net włączony- gar z zupą spalony

Caska napisał/a:
Natomiast zachwyca mnie taka chęć wiary w magię.

Mnie też :oczami:
Mój jeszcze chwila I dziewięciolatek w ubiegłym tygodniu pytał, czemu niektóre dzieci w Mikołaja nie wierzą... Młody jest przekonany, że jak nie zrobi zadania, to nie dostanie prezentów ;) Średnia troche olewa, bo ona z tych co w biegu permanentnym I nie ma czasu na skupieniu się na listach, a najmłodsza jeszcze nie kuma.
Za to wczoraj w przedszkolu były jasełka I Mikołaj I średnia zrobiła afirę, że mikołaj chudy a powinien być gruby, ze pewnie nie je I będzie chory I do świąt nie dotrwa a w ogóle to czemu przyniosł dzieciom 2 worki śmieci (gratuluję Paniom pomysłu zapakowania paczek w czarne wory) :rotfl:

(') 20.11.2010

markdottir Wysłany: 2016-12-14, 14:14   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Truskawka napisał/a:
średnia zrobiła afirę, że mikołaj chudy a powinien być gruby, ze pewnie nie je I będzie chory I do świąt nie dotrwa a w ogóle to czemu przyniosł dzieciom 2 worki śmieci (gratuluję Paniom pomysłu zapakowania paczek w czarne wory)

:lol: :lol: nie mogę!

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Alix Wysłany: 2016-12-14, 15:15   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Melduję, że na dzień dzisiejszy hitem kalendarza jest: "Dziś sam wymyśl zadanie" :hyhy:

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

Atir Wysłany: 2016-12-14, 17:14   

Starsza Kobieta

Alix padłam :rotfl:
Ale boję się, co mała by wymyśliła.

nowe OBNIŻKI.
obniżka u Weroniki

.

Alix Wysłany: 2016-12-14, 17:43   

Starsza Kobieta
stara schizara...

:hyhy: Nie było nic strasznego, rysował coś dla św. Mikołaja, ale ile entuzjazmu, ile pomysłów miał!! No w szoku byłam :D Bardziej przeżywa to wszystko niż jak był mniejszy :zdziwko:

aguli Wysłany: 2016-12-14, 18:14   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Truskawka napisał/a:
a to wczoraj w przedszkolu były jasełka I Mikołaj I średnia zrobiła afirę, że mikołaj chudy a powinien być gruby, ze pewnie nie je I będzie chory I do świąt nie dotrwa a w ogóle to czemu przyniosł dzieciom 2 worki śmieci (gratuluję Paniom pomysłu zapakowania paczek w czarne wory) :rotfl:

padłam :lol:

Moja traktuje to wszystko jako coś oczywistego :zdziwko: Mikołaj jest i wszyscy o tym wiedzą, Anioły to tez norma. Tak jak ma ciotki, wujków itd, tak ma tez Aniołka.
Aż jej zazdroszczę tej całkowitej akceptacji dla wszystkiego.

:)
<3 :)
[/url]

Truskawka Wysłany: 2016-12-15, 08:24   

Alix napisał/a:
Bardziej przeżywa to wszystko niż jak był mniejszy

mój tak samo

(') 20.11.2010

Truskawka Wysłany: 2016-12-15, 08:26   

aguli napisał/a:
Truskawka napisał/a: a to wczoraj w przedszkolu były jasełka I Mikołaj I średnia zrobiła afirę, że mikołaj chudy a powinien być gruby, ze pewnie nie je I będzie chory I do świąt nie dotrwa a w ogóle to czemu przyniosł dzieciom 2 worki śmieci (gratuluję Paniom pomysłu zapakowania paczek w czarne wory)

padłam

Pół Lidla też leżało, bo tam zdawała relację. A cicho mówić nie potrafi :rotfl:

(') 20.11.2010

light Wysłany: 2017-01-01, 11:36   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Podsumowując: u nas pełen sukces :D Zainteresowana do samego końca, wielka chęć uczestniczenia w większości zadań, a na jak koniec dostała jeszcze filmik od Elfi Mikołaja (dzięki nata za polecenie :) ) to była zachwycona. Oglądała chyba z dziesięć razy - nie mogąc się nadziwić "ile ten Mikołaj o mnie wie" :rotfl:

W koszyku na Bonito mam już kilka książeczek na przyszły rok :hyhy:

light napisał/a:
Urzekł mnie pomysł Słoika na piękne chwile, ale po namyśle stwierdziłam, że zrobimy sobie taki w Sylwestra ;)

Gotowy - czeka na zapełnianie :)

markdottir Wysłany: 2017-01-01, 18:12   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

U nas w tym roku tak sobie, ale to wyłącznie moja wina: Mikołaj w tym roku był mao kreatywny, sklerotyczny i wiecznie zmęczony. :masakra: Jak tylko pojawiło się jakieś sensowne zadanie, od razu wzrastało zainteresowanie kalendarzem. Uratowała mnie tylko szopka, której elementy znajdowała córa i z wielkim zapałem układała.

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Caska Wysłany: 2017-01-02, 06:28   

Forumowy wyjadacz

U nas akcja zakończona sukcesem - raz czy dwa trochę Starsza marudziła, że zadanie czy drobiazg nie taki, jakby chciała ;) ale poza tym obie dzielnie robiły, co trzeba. Byłam trochę zaskoczona, bo myślałam, że Młodsza jeszcze nie do końca załapie, ale choć to nie ona pierwsza leciała po listy, to jednak wykazywała zainteresowanie i z pomocą siostry spełniała zadania.
O pozytywnym odbiorze akcji może świadczyć zawód, że po powrocie ze świąt do domu nie znalazły nowego listu :oczami: a jak zapytałam, czy było fajnie i czy chciałyby, żebyśmy za rok znowu przygotowały aniołkowi miejsce na listy to zgodnie odpowiedziały, że tak.

Nabla Wysłany: 2017-01-02, 08:03   

Starsza Kobieta
Every man must dine

U nas kalendarz też udany. Momentami widziałam, że był przesyt, wtedy wkładałam jakieś luźniejsze zadanie (typu: wypytać wszystkich członków rodziny o święta z dzieciństwa). Zdecydowanie planowanie na jutro sprawdził się nam lepiej niż ułożenie wszystkiego od razu.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Odpowiedz do tematu