Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Kalendarz adwentowy
Autor Wiadomość
mika1101 Wysłany: 2017-11-15, 11:41   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Chyba pierwszy raz od wielu lat taka tu cisza 😂 dzieci rosną. Ja w tym roku robię audiobooka dla mojej trójcy i drugi komplet dla chrześnicy. Na podstawie Tajemnicy Bożego Narodzenia Jostein Gaarder.

markdottir Wysłany: 2017-11-20, 23:01   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

light, podziwiam, ja na razie przyniosłam z piwnicy pudło "adwentowe". Musze się zebrać, przejrzeć, rozpisać dni i dokupić co brakuje.
Podziel się pomysłami na atrakcje :padam:

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

light Wysłany: 2017-11-23, 10:17   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Nasz plan:
1 grudnia Zaczynamy opowieścią o Świętach, jaki to czas, dlaczego na nie czekamy, książka Boże Narodzenie w obrazkach
2 grudnia Dekorujemy okna (naklejki, śnieg w sprayu), wystawiamy ozdoby ogrodowe
3 grudnia Pieczemy pierniczki
4 grudnia Opowiadamy: kim jest Mikołaj? Piszemy list do Mikołaja
5 grudnia Przygotowujemy przekąski dla reniferów i czyścimy buty, żeby Mikołaj miał gdzie zostawić prezenty
6 grudnia Poranne prezenty od Mikołaja, w tym audiobook Dziadek do orzechów, słuchamy w drodze do przedszkola
7 grudnia Świąteczna megakolorowanka
8 grudnia Spacer po Starówce z oglądaniem dekoracji świątecznych po zmroku, wstąpienie do Wedla na gorącą czekoladę
9 grudnia Dekorujemy pierniczki, spotkanie świąteczne z przyjaciółmi
10 grudnia Opowiadamy o zwyczajach świątecznych w różnych krajach, książeczka o zwyczajach, po południu Chanuka w Polin
11 grudnia Robimy kartki świąteczne, które wyślemy rodzinie, w trakcie rodzinne opowieści
12 grudnia Wysyłamy kartki świąteczne
13 grudnia Rozmawiamy o pomocy innym, czytamy Franklina, wybieramy prezent dla dziecka z Domu Dziecka, który wspiera moja firma
14 grudnia Imprezka urodzinowa :)
15 grudnia Robimy świąteczne ozdoby pokojowe
16 grudnia Warsztaty w Muzeum Etnograficznym, po południu przygotowujemy prezenty (hand made)
17 grudnia Wizyta w Wielkiej Fabryce Elfów na Narodowym
18 grudnia Robimy łańcuch z papieru i inne ozdoby choinkowe
19 grudnia Teatr Guliwer "Gwiazdka", robimy świąteczne dekoracje hand made
20 grudnia Robimy łańcuch z papieru i inne ozdoby choinkowe
21 grudnia Przygotowujemy dekoracje krótkoterminowe np. pomarańcza + goździki
22 grudnia Wyprawa po choinkę
23 grudnia Sprzątamy w pokoju, ubieramy choinkę, wieszamy jemiołę, oglądamy bajkę świąteczną (do wybrania)
24 grudnia Wigilia, pomoc w przygotowaniach, wyglądanie pierwszej gwiazdki, oglądanie filmu od Mikołaja (Elfi)

A Ty masz już wymyślone jakieś atrakcje?
W bibliotece multimedialnej na Tynieckiej Dwie Siostry robią Mikołajki (jest wydarzenie na fb), i Muzeum Etnograficzne też robi Jasełka, ale już nie wciśniemy :oczami:

Aditu Wysłany: 2017-11-23, 14:09   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Dziewczyny, ile miały wasze dzieci jak pierwszy raz zrobiłyście kalendarz? Baśka będzie miała 2,5 roku i nie jestem pewna czy zrozumie o co w zasadzie chodzi :niepewny:

Caska Wysłany: 2017-11-24, 07:25   

Forumowy wyjadacz

Moja miała coś koło tego. Ciężko powiedzieć, na ile skumała, czasem miałam wrażenie, że bardziej czeka na dołączoną czekoladkę niż na sam list ;) ale jednak codziennie słuchała, jak jej czytałam i robiła ze mną zadania. Choć bywało, że była zbyt zmęczona albo marudna i zadanie odpuszczałyśmy albo przekładałyśmy na inny dzień. Teraz dla niej jest to norma i co roku już jesienią dopytuje, czy przygotujemy kalendarz na listy.

light Wysłany: 2017-11-24, 09:37   

Moja jest grudniowa - miała 3 lata jak zaczęliśmy. W pierwszym roku też modyfikowałam zadania, bo na początku podeszłam chyba zbyt ambitnie ;) U nas bez słodyczy, bo te jadamy tylko w weekendy i jeśli byłyby w kalendarzu, to sądzę, że zadania zeszłyby na dalszy plan :oczami:

Aditu Wysłany: 2017-11-24, 13:38   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Dobra, to spróbujemy. W sumie, to co szkodzi spróbować - najwyżej starzy będą mieć ubaw po pachy :rotfl:

dagjes Wysłany: 2017-11-24, 22:22   

light napisał/a:
Nasz plan:
1 grudnia Zaczynamy opowieścią o Świętach, jaki to czas, dlaczego na nie czekamy, książka Boże Narodzenie w obrazkach
2 grudnia Dekorujemy okna (naklejki, śnieg w sprayu), wystawiamy ozdoby ogrodowe
3 grudnia Pieczemy pierniczki
4 grudnia Opowiadamy: kim jest Mikołaj? Piszemy list do Mikołaja
5 grudnia Przygotowujemy przekąski dla reniferów i czyścimy buty, żeby Mikołaj miał gdzie zostawić prezenty
6 grudnia Poranne prezenty od Mikołaja, w tym audiobook Dziadek do orzechów, słuchamy w drodze do przedszkola
7 grudnia Świąteczna megakolorowanka
8 grudnia Spacer po Starówce z oglądaniem dekoracji świątecznych po zmroku, wstąpienie do Wedla na gorącą czekoladę
9 grudnia Dekorujemy pierniczki, spotkanie świąteczne z przyjaciółmi
10 grudnia Opowiadamy o zwyczajach świątecznych w różnych krajach, książeczka o zwyczajach, po południu Chanuka w Polin
11 grudnia Robimy kartki świąteczne, które wyślemy rodzinie, w trakcie rodzinne opowieści
12 grudnia Wysyłamy kartki świąteczne
13 grudnia Rozmawiamy o pomocy innym, czytamy Franklina, wybieramy prezent dla dziecka z Domu Dziecka, który wspiera moja firma
14 grudnia Imprezka urodzinowa :)
15 grudnia Robimy świąteczne ozdoby pokojowe
16 grudnia Warsztaty w Muzeum Etnograficznym, po południu przygotowujemy prezenty (hand made)
17 grudnia Wizyta w Wielkiej Fabryce Elfów na Narodowym
18 grudnia Robimy łańcuch z papieru i inne ozdoby choinkowe
19 grudnia Teatr Guliwer "Gwiazdka", robimy świąteczne dekoracje hand made
20 grudnia Robimy łańcuch z papieru i inne ozdoby choinkowe
21 grudnia Przygotowujemy dekoracje krótkoterminowe np. pomarańcza + goździki
22 grudnia Wyprawa po choinkę
23 grudnia Sprzątamy w pokoju, ubieramy choinkę, wieszamy jemiołę, oglądamy bajkę świąteczną (do wybrania)
24 grudnia Wigilia, pomoc w przygotowaniach, wyglądanie pierwszej gwiazdki, oglądanie filmu od Mikołaja (Elfi)

A Ty masz już wymyślone jakieś atrakcje?
W bibliotece multimedialnej na Tynieckiej Dwie Siostry robią Mikołajki (jest wydarzenie na fb), i Muzeum Etnograficzne też robi Jasełka, ale już nie wciśniemy :oczami:

Napiszę krótko: Podziwiam :hyhy:

Ciekawe czy przy jednym dziecku, by mi się bardziej chciało... Chociaż pewnie najtrudniejsze to wymyślenie tego wszystkiego.

DMB++

Caska Wysłany: 2017-11-27, 06:35   

Forumowy wyjadacz

dagjes, im dalej, tym łatwiej ;) Teraz Starsza ma 7 lat, a Młodsza 4 i na konkurs "Mój przyjaciel miś" do przedszkola pracę robić pomagała siostra :hyhy: Starszą bawią takie prace plastyczne i często siedzą we dwie coś wyklejają itp. więc zakładam, że w tym roku część zadań już ogarną same ;)

kasiuchna_86 Wysłany: 2017-11-29, 09:07   

Net włączony- gar z zupą spalony

Liight - zaimponowałaś mi :hyhy:

w jaki sposób opisujecie zadania, wycieczki na poszczególne dni? Moja Oliwia ma 3,5, zastanawiam się czy może jakieś obrazki jej wydrukować? jak wy to robicie?

"Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna" Cz. Miłosz

Oliwka <3
Chłopcy [*]
Chustova

Caska Wysłany: 2017-11-29, 09:15   

Forumowy wyjadacz

kasiuchna_86, normalny list - tekst (ozdobiony odpowiednio), który czytamy razem. W tym roku już będzie trudniej ;) ale dotychczas dodatkowym plusem takiego rozwiązania było to, że jeśli coś się zmieniło albo wyskoczyło w ostatniej chwili to w trakcie czytania można było wprowadzać zmiany :hyhy:

Zmora Wysłany: 2017-11-29, 11:00   

Starsza Kobieta

Ja też właśnie zamówiłam film od Mikołaja, nie mogę się doczekać aż go zobaczę :rotfl:

My w zeszłym roku (5 latek) łańcuch robiliśmy kilkanaście dni...

Teraz kończymy wieniec adwentowy: kupiłam sytropianowe kółko, oblekłam je atłasową wstążką, przypięliśmy do niego wycięte z kartonu gałązki-dłonie siostrzyczki (inspirowałam się tym: http://latorosle.pl/stref...ic-z-dzieckiem/ ) oraz tea-lighty. Jeszcze nam zostaje przyozdobienie.

sunflower112 Wysłany: 2018-01-04, 09:44   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Light, jemiołę wieszacie? Co wy, Anglosasi jacyś?

Odpowiedz do tematu