Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Lodowe desery.
Autor Wiadomość
agamagdalenka
[Usunięty]
Wysłany: 2013-02-05, 20:18   

to ja wyciagne ;)
zrobilismy dzis z przepisu nigeli blok lodowy z bezami czy jakos tak ;) nie pamietam jak to nazwala bo ogladalismy w tv, a przepisu w necie jakos nie moge znalezc...

w kazdym razie banalnie prosty...
smietanka 30%, ubic, dodac pokruszone bezy, rum ;) i wiorki czekoladowe, wymieszac delikatnie i wlac np do tortownicy i do zamrazarki

na moje oko mozna tam wrzucic wszystko - rodzynki, orzechy, zelki, ryz preparowany...

pycha!

drakul Wysłany: 2013-02-07, 19:07   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

grażka napisał/a:
Uwielbiam sorbety, zwłaszcza latem. Lody też lubię, ale sorbet jest u mnie na pierwszym miejscu. Najbardziej mi smakuje cytrynowy, albo malinowy, najlepiej polany odrobiną syropu malinowego do smaku. Pycha.

ja też uwielbiam sorbety i lody polane syropami samkowymi, bo takie zawsze w dzieciństwie podawała mi moja babcia. Zawsze sama robiła lody a ich smak był po prostu obłędny, staram się im dorównać chociaż w małym calu. Lody zawsze polewam syropem smakowym bo przypomina mi to smak soków które w dzieciństwei robiła mi babcia.

grażka Wysłany: 2013-02-08, 21:13   

Moja też często robiła syropy. Moja mama nadal robi, choć już mniej. Ja nie mam pod ręką własnej roboty to kupuję w sklepie. Można używać do herbaty albo do deserów. Koleżanka dodaje do niektórych sosów do mięs.

drakul Wysłany: 2013-02-13, 10:32   

ja też ostatnio podpatrzyłam jak moja teściowa robiła na obiad mięso z syropem żurawinowym i szczerze mówiąc smakowało wyśmienicie dlatego mam zamiar podpytać ją o ten przepis, mimo tego, że sama byłam sceptycznie nastawiona do takiego rozwiązania w kuchni.

grażka Wysłany: 2013-02-14, 21:32   

Żurawina albo borówka są dość często stosowane do robienia sosów do mięs. Ale też gdzieś czytałam, że dodanie odrobiny gęstego syropu podkreśli smak.

drakul Wysłany: 2013-02-15, 20:09   

jeśli lubisz połączenie mięsa ze słodkim, to niekonwencjonalne zastosowanie syropów w przypadku mięs bardzo się sprawdza, dzięki syropom smak mięsa jest dużo bardziej intensywny.

Sarenka Wysłany: 2013-02-21, 13:50   

Jak do nas trafilas?: z gugla tak o
Ja bardzo chętnie wzięłabym przepis na lody karmelowe jeśli ktoś ma (coś jak dawne, legendarne zappy) - bo tak chciałabym lubego zaskoczyć, a i sama chętnie wróciłabym do dawnych czasów i smaków pamięcią...

drakul Wysłany: 2013-02-27, 19:19   

pamiętam te lody, ale jednak do mnie zawsze bardziej przemawiały owocowe smaki lodów, teraz sen z powiek spędza mi dekorowanie deserków bo moje dzieci nie zadowolą się byle czym dlatego szukam ciekawych inspiracji dekoracyjnych, chyba oprócz owoców i posypek nie wymyśliłam nic lepszego jako dekoracji do lodów.

mandarynka33 Wysłany: 2013-02-28, 17:01   

Możesz im robić takie małe pucharki, poukładać owoce w różne kształty, dodać pokrojoną w kostkę galaretkę, te z wodzisława mają sporo kolorów, albo rób polewy z białej czekolady, ostatnio właśnie moja sąsiadka robiła z syropami owocowymi blabla żeby polewa była kolorowa. Dzieci lubią kolory.

*Reg VI 4 *Nabla
Ostatnio zmieniony przez Nabla 2013-02-28, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  

fastyna Wysłany: 2013-03-10, 07:55   

Starsza Kobieta
leniwiec

Sarenka napisał/a:
Ja bardzo chętnie wzięłabym przepis na lody karmelowe jeśli ktoś ma (coś jak dawne, legendarne zappy) - bo tak chciałabym lubego zaskoczyć, a i sama chętnie wróciłabym do dawnych czasów i smaków pamięcią...

polecam lody z Dulce de Leche z bloga Mojewypieki
wrzucałam przepis na pierwszej stronie

mój nałóg - blog

Alma_ Wysłany: 2013-03-10, 13:11   

Starsza Kobieta

drakul, spędza Ci sen z oczu fakt, ze dzieci mało chętnie jedzą desery lodowe? :zdziwko:

poohatka Wysłany: 2013-03-10, 20:44   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
Alma_, dobre pytanie. :hyhy:

P.
:police: rodzinna pasja

Nattka Wysłany: 2013-03-11, 04:18   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: Gimbla
a jednak chodzilo o reklame syropow owocowych :cwaniak:

Moj singapurski rower jest w kolorze Tiffany Blue, wiec znowu nie ruszofy :-)

mandarynka33 Wysłany: 2013-08-27, 20:05   

Ostatnio na kuchnia tv był deser z musu owocowego mrożonego, z bananów, borówek i malin zmiksowanych z miodem. Po zmrożeniu polane gorącą czekoladą. Wypróbowany, bardzo dobry, nawet bez czekolady.

Odpowiedz do tematu