Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Adapter do pasow samochodowych
Autor Wiadomość
Kary Wysłany: 2011-08-25, 22:17   

Starsza Kobieta

Ja tego cuda też nie posiadałam. W pierwszej ciąży jeździłam do końca samochodem. Pasy zawsze zapięte - pod brzuchem.

Łobuz Maksymalny
Miko

juless Wysłany: 2011-08-28, 05:47   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: z Gimbli
Anetuś napisał/a:
Mam i używam go cały czas, od mniej więcej 4 miesiąca ciąży.
Mam taki.
Dla mnie mega komfort, bo odkąd pojawił mi się brzuch, czułam, że zwykły pas go za mocno ściska.

używałam takiego samego adaptera od 4 albo 5 miesiąca.
Miałam uczucie, ze pas wrzyna mi się w brzuch i moze zrobić krzywdę dziecku - nawet jesli nie było to prawdą to w adapterze miałam większy komfort.

Libra Wysłany: 2011-09-12, 11:30   

Ja też używałam Clippasafe. W ciąży miałam z reszta małą stłuczkę i dzięki adapterowi nie miała stresu związanego z uciśnięciem brzucha (oczywiście innych ryzyk związanych ze stłuczką adapter nie wyeliminuje). Rzepy nie odpięły się w czasie stłuczki. Generalnie polecam, choć uważam że cena za to cudo jest chora.

dirka Wysłany: 2011-09-12, 11:38   

Ja używałam BeSafe od 4 miesiąca i przyznam, ze miałam większy komfort jazdy, bo nie wrzynał mi się w brzuch.
No i miałam stłuczkę w 9 miesiącu, a dzięki adapterowi mój brzuch nawet jej nie odczuł, więc zdecydowanie polecam wszystkim zmotoryzowanym ciężarówką.

markdottir Wysłany: 2017-03-28, 10:12   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

markdottir napisał/a:
adapter pasów bezpieczeństwa dla ciężarnych.
Macie/miałyście?
Mozecie jakieś polecić?

Właśnie dzisiaj oddaję do wypożyczalni, więc napiszę co myślę.

W pierwszej ciąży wydał mi się zbędny, ale wtedy mało jeździłam samochodem. W drugiej siedziałam za kierownica praktycznie do porodu i nie wyobrażam sobie jeżdżenia bez niego. Ogromnie podnosił komfort i poczucie bezpieczeństwa. Potem, po cc też go używałam, bo sam pas przebiegał mi dokładnie na bliźnie.
Powiem Wam, ze teraz nie wyobrażam sobie jeżdżenia bez niego w ciąży i jak jeszcze będę spodziewała się dziecka, to na pewno zakupię.
A, miałam taki marki Besafe:

Ja miałam starszą wersje, nowsze mają możliwość wpięcia też do isofixów, więc można ich używać też na tylnej kanapie. :)
Przez chwilę miałam tez inny adapter, który ściąga pas nie po środku tylko po bokach i był beznadziejny, w ogóle pas nie przechodził prawidłowo. O taki:

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

esoes Wysłany: 2017-03-28, 14:36   

Ale stary wątek :)
Nigdy nie czulam dyskomfortu zwiazanego z uzyciem pasow samochodowych, wiec i nad adapterem sie nigdy nawet nie zastanawialam.

Odpowiedz do tematu