Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
najmniejsza kuchnia świata? (Thermomix)
Autor Wiadomość
karola70 Wysłany: 2014-11-08, 21:10   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Dzej napisał/a:
Nie mają ;) U przedstawiciela nie kupisz już TM31.

Po głębszym zastanowieniu jest to całkiem logiczne, że sprzedają tylko najnowszy model ;)

rudy kot Wysłany: 2014-12-10, 11:17   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

karola70 napisał/a:
ten wcześniejszy (TM31) stoi teraz na allegro za 3800. Nie wiem czy jego cena uległa zmianie choć trochę po wyjściu nowego modelu, bo swój dostałam w prezencie.
Musiałabyś pewnie zadzwonić do przedstawiciela w swoim regionie i spytać dokładnie, ale podejrzewam, że nadal jeszcze mają je w sprzedaży skoro ten nowy model pojawił się zaledwie dwa miesiące temu.

Na pewno można, zwłaszcza, że zawsze zachęcali do eksperymentowania i dostosowywania przepisów pod siebie ;)

TM5 u przedstawiciela kosztuje 4750. Jak dla mnie dużo.

Zresztą - 3800 za TM31 też mi się widziało dużo. Więc swojego odrobiłam w Vorwerku. Na TM5 się nie zdecydowałam - żądza posiadania TM jaka objawiała się u mnie półtora roku temu była znacznie większa, niż posiadania "nowego, lepszego" :)

Tu bloguję

madzia106 Wysłany: 2015-02-28, 12:44   

Forumowy wyjadacz

Sa jakieś uzytkownczki nowego Thermomixa? Zastanawiam się nad zakupem, a stary chyba juz nie do kupienia?
Czy ten nowy może być tak manualny w 100% jak stary?
Nie wiecie czy sa jakieś promocje dodawane książki etc teraz?

Jakieś sprawdzone namiary na sprzedawcę z Krakowa i okolic?

My

Lilala Wysłany: 2015-03-07, 11:12   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Noszę się z zamiarem kupna thermomixa już od zeszłego roku i nie mogę postawić w tej sprawie kropki nad i ;)
Macie ten nowy model ? i jak się sprawuje ?

KatarzynaAgata Wysłany: 2015-03-25, 21:38   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Kilka razy miałam okazję jeść posiłek przygotowany w tym urządzeniu.
Przyznam, że bardzo mi smakował. Jednakże póki co nie czuję potrzeby
posiadania, ponieważ inny garnek równie dobrze się sprawdza. :)

rudy kot Wysłany: 2015-04-07, 14:04   

I jak wam poszły przygotowania wielkanocne?

Bo moje - kuchenne - to raptem 4 godziny: sernik, mazurek, dwie chrzanówki, sałatka jarzynowa i schab na Varomie. TM miał okazję się wykazać. Byłoby szybciej - ale czasu pieczenia, gotowania się nie przeskoczy. :ok:

Tu bloguję

nieznajowa Wysłany: 2015-11-12, 19:53   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Myślę nad TM. Myślałam już jak jeszcze był wcześniejszy model i niższa cena. Ale nowy zachęca większą objętością. Przydałby się do past, sosów, wyrabiania ciast, mielenia zbóż, kasz, płatków.
Czy jeśli chodzi o pieczenie chleba to TM wyrabia samo ciasto a chleb piecze się w piekarniku czy w TM? I czy można w nim robic chleb na zakwasie? Mam maszynę do chleba, niby można w niej robić chleb na zakwasie ale to mocno skomplikowana procedura i zupełnie jak dla mnie się to nie opłaca czasowo.

Famke Wysłany: 2015-11-16, 17:49   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

moja siostra ma i codziennie go używa - czasem kilka razy dziennie - pyszne wychodzi. Łamię się czy by nie kupić - mam umówioną prezentację na piątek - ale ta cena.... powalająca :przestraszony:

pichcenie

DC Wysłany: 2015-11-17, 08:44   

nieznajowa napisał/a:
Czy jeśli chodzi o pieczenie chleba to TM wyrabia samo ciasto a chleb piecze się w piekarniku czy w TM? I czy można w nim robic chleb na zakwasie?
tak w TM wyrobisz ciasto,upiec trzeba w piekarniku, wyrobić ciasto na zakwasie też można. Ja użytkuję 2 lata, mam starszy model, ale lepszego pomocnikanie w kuchni nie mogłam sobie wymarzyc :hyhy: no i gdzies mi się obiło o uszy, że szykują się raty 0%, ale tego na 100% nie potwierdzę, dopytać trzeba na prezentacji...

Im bardziej poznaję ludzi-tym bardziej kocham zwierzęta

justa Wysłany: 2015-11-17, 09:10   
Forumowy wyjadacz

Famke napisał/a:
ale ta cena.... powalająca :przestraszony:

ile teraz kosztuje Termomix ?

zatrzymałam się na cenie 4 tysiące ( dwa lata temu brat kupował i jakoś tyle zapłacił )

mąż od jakiegoś czasu namawia mnie na Speedcooka ( tańszą wersję Termomixa podobno nie gorszą )- znajomi mają już prawie dwa lata i chwalą sobie, a jak ostatnio u nich byliśmy i widziałam jak się to urządzenie tłucze i " chodzi " przy wyrabianiu ciasta na bułki, to się bałam, ze się zaraz rozleci ;)

ten Speedcook jakoś super tanio nie wychodzi 2800 zł podstawa i sama nie wiem, czy lepiej dozbierać i iść w Termomix - ma ktoś z Was tego Speedcooka i ma jakieś opnie ?

Puuu Wysłany: 2015-11-17, 09:16   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Z tego co kojarzę to raz na jakiś czas mają raty 0% jako promocję - my chyba tak kupiliśmy. Ja od zawsze mam mieszane uczucia co chodzi o TM - nie, że zły mamy, używamy dosyć często ale gdybym miała miejsce i kasę to chyba wolałabym mieć osobno maszynę do chleba, do mięsa, dobrego robota kuchennego i blender. chociaż też nie jest tak, że żałuję zakupu - szczególnie zupy lubię w nim robić i jak dla mnie jest niezastąpiony przy barszczu na wigilię - z przepisu osiągam bardzo zbliżony do tego który robi moja mama - w garnku mi taki nie chce wyjść.
Nie lubię robić mas do ciasta i ubijać kremówki - przez tą pokrywkę ciężko mieć kontrolę nad tym co się w środku dzieje...

Famke Wysłany: 2015-11-17, 14:58   

justa napisał/a:
ile teraz kosztuje Termomix ?

4 700..

biję się cały czas z myślami. Zobaczymy czy w piątek na prezentacji kobieta będzie miała od razu dla mnie sprzęt. Podejrzewam, że wtedy się zdecyduję.

pichcenie

malenka Wysłany: 2015-11-17, 17:54   

Poważnie uzależniona

Famke, smiem twierdzic ze bedzie miala bo to chodzi o to zebys w tym zachwycie po pokazaniu jego mozliwosci szybko go miala u siebie a nir zebys zaczęła sie zastanawiac czy wydasz na niego tyle kasy. Ot taki chwyt marketingowy!

Antonio & []Hania[/url] & []Franio[/url]

Famke Wysłany: 2015-11-18, 08:53   

a czy wszyscy dostaliście książkę przy zakupie?

pichcenie

zulam Wysłany: 2015-11-18, 09:31   

Starsza Kobieta

Książki się nie dostaje, o ile pamiętam książkę dostaje gospodarz prezentacji czyli jak pani robi prezentację u mnie dla koleżanki ja dostaję książkę :cool2: Ale może mają też inne promocje.
Szczerze mówiąc to za obecną cenę nie kupilabym TM :oczami:

Odpowiedz do tematu