Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
polecany dietetyk w Warszawie
Autor Wiadomość
MamuśkaBartuśka Wysłany: 2014-01-18, 21:49   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
Nattka, ja też proszę o info.
Też zaczynam odchudzanie. Niestety czeka mnie duża praca, w ciąży przytyłam prawie 30kg, spadła tylko połowa, wiec sporo mam do zrzucenia. Chciałabym ważyć mniej niż przed ciążą
Ja przez jakiś czas chodziłam do dietetyczki z popularnej sieci , generalnie widać było efekty (ok.1-15 na tydzień), ale trzeba kupować ich suplementy diety. Na tym chyba wszystko polega. Nie płaci się za samą wizytę, ale za te suplementy. Teraz trochę zarzuciłam dietę i muszę zaczynać od nowa :( Jestem ciekawa jak jest u innych dietetyków. Dziewczyny napiszcie, czy dostałyście od swojego dietetyka menu na tydzień, czy po prostu jakieś luźne sugestie?

MamuśkaBartuśka Wysłany: 2014-01-28, 15:07   

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
grażynaER, ile słuchałaś i w jakim czasie?

kasiakatarzyna Wysłany: 2014-02-03, 11:46   

Jak do nas trafilas?: google.pl
Witam Dziewczyny po latach, długo mnie tu nie było, aż mi wstyd :)
@KASIAES – czytałam już dawno dawno Twoją wiadomość, ale nie dałam Ci znać na forum :(
@ALIX – najlepszą opcją będzie kontakt telefoniczny. Z tego co wiem to centrum uruchomiło nową kurację 52 kroczki coś tam coś tam.. Ja przychodząc tu na pierwszą wizytę pod koniec lutego zapłaciłam 150 zł. Najszybciej dowiesz się wykręcając do nich.
@bottila – sądzę, że kuracja dietetyczna z dietetykiem ma ogromny sens, ponieważ nie tylko masz rozpisany jadłospis, badania przed podjęciem diety, ale również dobry dietetyk zagwarantuje Ci psychiczne wsparcie podczas całej kuracji. Ja w trakcie mojego odchudzania miałam mnóstwo upadków, ale mocny charakter mojej dietetyczki i spora doza empatii sprawiła, że jakoś się podnosiłam i zmieniałam się dalej :) Teraz mój jadłospis wygląda zupełnie inaczej. Od zawsze lubiłam gotować i spędzać dużo czasu w kuchni, teraz spędzam go troszkę mniej, ponieważ posiłki zaproponowane przez moją dietetyczkę przygotowuję znacznie krócej no i na 2 dni :)
Do tego oczywiście ruch więc pierwsze co zrobiłam, logując się u Was po latach, to przeglądanie wątków o sporcie i fitnesie :)

Iwonia Wysłany: 2014-02-03, 11:52   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje
Iwonia

Jak do nas trafilas?: z gimbli
kasiakatarzyna a ile schudłaś i w jakim czasie?

Bartolomeo

-------------------------------------------------------
"Dziecko - 7% radości, 93 % hałasu"

kasiakatarzyna Wysłany: 2014-02-10, 12:18   

Jak do nas trafilas?: google.pl
Iwonia napisał/a:
kasiakatarzyna a ile schudłaś i w jakim czasie?

Iwonia, od mojej pierwszej wizyty w lutym do ostatniej (sierpień) schudłam 21 kg :) Dodam, że waga ciągle spada, ponieważ pozbyłam się niezdrowych nawyków i to właśnie głównie z tego się najbardziej cieszę, bo teraz wiem, że już na pewno nigdy nie przytyję!! :)

zulam Wysłany: 2014-04-03, 13:24   

Starsza Kobieta

Potrzebny mi namiar na dietetyka, który ogarnie temat wegetarianizmu i ciąży, możecie kogoś polecić?

zulam Wysłany: 2014-04-11, 08:12   

Starsza Kobieta

Odpowiem sobie sama :rotfl: Znalazłam super miejsce na Ursynowie, gdzie nie tylko zwykle diety ale i specjalne: wegetariańskie, eliminacyjne, onkologiczne i bardzo miła i kontaktowa pani dietyk, także mogę z czystym sumieniem polecić

Pomarańcza2 Wysłany: 2014-05-22, 08:54   
wcześniej Pomarańcza

A odchudzała się któraś z Was u Gacy (na miejscu albo przez Internet)? Ciekawa jestem czy to naprawdę działa.

Supro Wysłany: 2014-12-04, 20:42   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Czytam i patrzę, że więcej tu linków niby reklamowych niż faktycznych rekomendacji… Sama jestem wege,w ciąży nie jadłam mięsa i dziecku tez nie daję. Sama się edukowałam na specjalistycznych portalach.

Ostatnio jednak zaczęłam się zastanawiać, czy nie skorygować nawyków żywieniowych i nie skonsultować się z dietetykiem. Nie mam specjalnych problemów, chorób itp. Ot tak po prostu uważam, ze warto udoskonalić to co już stosuję. Zulam, czy Twoi dietetycy są godni polecenia?

szukam szczęścia... macham skrzydełkiem!

kucharek Wysłany: 2014-12-18, 12:46   

Supro napisał/a:
Czytam i patrzę, że więcej tu linków niby reklamowych niż faktycznych rekomendacji… Sama jestem wege,w ciąży nie jadłam mięsa i dziecku tez nie daję. Sama się edukowałam na specjalistycznych portalach.

Ostatnio jednak zaczęłam się zastanawiać, czy nie skorygować nawyków żywieniowych i nie skonsultować się z dietetykiem. Nie mam specjalnych problemów, chorób itp. Ot tak po prostu uważam, ze warto udoskonalić to co już stosuję. Zulam, czy Twoi dietetycy są godni polecenia?

Widzisz jeśli ktoś jest zadowolony z efektów pracy z dietetykiem to na pewno go zarekomenduje i to jest reklama, ale mam wielką nadzieje, że autentyczna. Niestety inaczej dietetyka nie znajdziemy lepiej niż z polecenia. Z tego co się orientuje (skończyłam SGGW więc o żywieniu mam pojęcie), to bardzo często dietetycy podchodzą sztampowo do swoich pacjentów i mają ułożone gotowe diety, które im podsuwają. Brak jest indywidualnej pracy dietetyka z pacjentem.

Ja też jestem mamą i często szukam różnych rekomendacji pomocy na forach, bo babcine sposoby mnie często przerażają. Stawiam na naukę i uważam, że pewne zwyczaje się zmieniają i nie powinniśmy ufać tylko temu jak kiedyś nas wychowywano - włączając w to kwestię żywienia. Niestety dieta dziecka nie może być taka jak dorosłego ponieważ dzieci potrzebują więcej tłuszczy niż dorośli, ale jeśli dietetyk jest uczciwy to powinien dać Ci zalecenia dla Ciebie i pociechy również.

Supro Wysłany: 2015-01-08, 20:47   

Wertuję temat dalej. Dzisiaj natrafiłam na.. UWAGA: konsultację i ułożenie diety na podstawie badania DNA! :przestraszony:

Czy ktoś się z czymś podobnym zetknął?

kucharek   Wysłany: 2015-01-15, 12:44   

pewnie grube pieniądze się za to płaci :luka:
Tak samo można ponoć ustawić sobie dietę na podstawie grupy krwi, tylko że ja gdzieś wyczytałam, że otyłości tak na prawdę się nie dziedziczy tylko można przejść skłonność do złego jedzenia od swoich rodziców na podstawie źle wpojonych nawyków żywieniowych.

Supro Wysłany: 2015-01-18, 18:33   

Sprawdzałam ceny i kosztuje to ok. 1000-1500 zł plus ew. dodatkowa opłata za ułożenie diety. Pierwsza konsultacja z dietetykiem jest w cenie. W sumie to ani dużo ani mało. Bo gdyby policzyć koszty suplementów, koszty wizyt u nietrafionych dietetyków oraz inne rzeczy typu: produkty bezglutenowe, bio i inne jak się podejrzewa jakieś problemy z tolerancją albo alergiami…to wyszło by pewnie blisko tego kosztu.

Co do nawyków żywieniowych to się zgadzam, mamy 2-3 lata życia dziecka by ukształtować mu prawidłowe, zdrowe nawyki żywieniowe. Te pierwsze lata są decydujące. I potem nawet jeśli będzie się źle odżywiało, to jest większe prawdopodobieństwo że gdy będzie miało wybór to wybierze zdrowe jedzenie-> bo tak mu wpoiliśmy w pierwszych latach życia.

Supro Wysłany: 2015-02-11, 21:18   

Dietetyków jest wielu i to chyba jest trochę tak jak z psychologiem czy kosmetyczką -> musi być "chemia" by terapia i odchudzanie miało sens. Inaczej jak krew w piach…

Supro Wysłany: 2015-02-16, 21:17   

Wystarczy wpisać imię i nazwisko dietetyka. Każdy zainteresowany sobie wygoogla. Jeśli macie sprawdzonych dietetyków, zapytajcie ich co sądzą o badaniu DNA i czy będą w stanie zweryfikować wyniki. Fajnie jeśli ktoś wrzuciłby jeszcze jakieś info na ten temat bo to nowość i chyba dobrze rokująca sprawa dla osób, które mają duży problem ze schudnięciem i wiele już próbowały.

Odpowiedz do tematu