Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Witaminy w ciazy
Autor Wiadomość
Michalina00 Wysłany: 2014-07-11, 12:36   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Niestety obecnie warzywa i owoce mają mniej witamin niż kiedyś. Ja jestem właśnie w 4 miesiącu ciąży i od samego początku biorę witaminki. To multiwitamina z całym zestawem potrzebnych witamin i minerałów, w tym z kwasem foliowym. Dużym plusem jest tutaj dobra przyswajalność tego produktu.

Podejrzenie reklamy/CHATOR
Ostatnio zmieniony przez CHATOR 2014-07-13, 08:00, w całości zmieniany 1 raz  

Alix Wysłany: 2014-07-11, 12:39   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Michalina00 napisał/a:
Dużym plusem jest tutaj dobra przyswajalność tego produktu.

Na jakiej podstawie tak piszesz? Proszę o badania.

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

Marcik Wysłany: 2014-07-11, 13:53   

Net włączony- gar z zupą spalony

Tak ladnie napisane, ze az brzmi jak reklama.
A reklam tego produktu osobiscie mam po dziurki w nosie.

Poza tym mysle jednak, ze w ciazy, jesli juz trzeba brac witaminy to tylko i wylacznie po konsultacji z lekarzem i lekarz wskarze jaki preparat bedzie najlepszy dla kobiet w ciazy. Nie wszystkie witaminy sa dobre dla ciezarnych, chocby taka witamina A (ktora znajduje sie w zestawie multicode), ktorej w pierwszym trymestrze nie powinno sie naduzywac.

Inna sprawa, ze podstawa jest zroznicowana dieta, a witaminy do naprawde nie jest koniecznosc w ciazy.

1482 dni...ale się nam udał ;)

M&M

19.12.2006 - 12tc i 12.07.2010 - 10 tc i 20.03.2013 - 15 tc

agatekw
[Usunięty]
Wysłany: 2014-09-06, 15:50   

dziewczyny a tak na poważnie - mi połozna wciskala od 3 miesiaca witaminki... do tej pory broniłam się jak mogłam i nie łykalam, ale wyniki mi spadają (żelazo i coś tam) do tego mówi, że dziecko sobie poradzi ale ze mnie wszytsko wyciagnie.
Ja jestem przeciwna takim specyfikom ae może trzeba...

-lenka31- Wysłany: 2014-09-06, 16:21   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

agatekw, ja biorę prawie od początku Pregnę Plus i dodatkowo PregnęDHA . Pewnie dzięki temu, mimo 30 tyg ciąży, morfologia trzyma mi się dobrze. A dlaczego tak się bronisz?

agatekw
[Usunięty]
Wysłany: 2014-09-06, 16:36   

A drogie ? Bo ja moje alecane dziś sprawdziłam i koszt opakowania 50zł - więc to pierwszy powód, a drugi jest taki, że zboczenie po studiach... Kończyłam pedagogike specjalną i zakodowalo mi się, że NO SPA plus te kompleksy witamin niekoniecznie sa zdrowe dla dziecka.... Pewnie zaraz mnie spotka fala krytyki tu ale mialam zajecia z babeczką, ktora prowadziła stowarzyszenie i robiła badania na ten temat i niestety No Spa mimo ze tak alecana wpływa na napiecie mięśniowe u dzieci :( Nie mówi sie o tym glosno jednak.

-lenka31- Wysłany: 2014-09-06, 17:26   

agatekw napisał/a:
A drogie ?

W aptekach stacjonarnych kosztują blisko 40 zł opakowanie 30 sztuk (łącznie prawie 80zł). Jak kupuję przez neta płacę około 25 zł za Pregnę Plus i 22zł za DHA (30tabletek) więc różnica jest ;) .
Wydaje mi się, że można kupić też coś tańszego, ale nie interesowałam się tematem.

agatekw napisał/a:
NO SPA plus te kompleksy witamin niekoniecznie sa zdrowe dla dziecka....

Nie mam pojęcia :niepewny: . Moja ginka NO SPY ogólnie nie poleca za bardzo więc ja jej praktycznie nie biorę/nie brałam. A ty jakoś systematycznie bierzesz, że boisz się interakcji z witaminami? Chodzi o wszystkie wit czy jakieś szczególne?

A co twój gin na to?

agatekw
[Usunięty]
Wysłany: 2014-09-06, 17:42   

Ja No Spe wzielam ze dwa trzy razy jak miałam bardzo spięty brzuch,ale staram się nie łykać i tylko w ostateczności (jak dziś gdy obudziłam się już z napiętym) A lekarz od samego początku do 3 tabletek dziennie!!! Położna to samo :/ A z doświadczenia (pracowałam z dziećmi upośledzonymi, zaburzonymi itp) wiem, że nospa nie jest za dobra.
Co do witamin to źle mi się zdanie ułożyło - o nich nie mam pojęcia co i jak. wiem tylko tyle, że koleżanki na witaminkach rodziły dzieci po 5,5 kilo i więcej!!! A do tego tyle tego jest, wszędzie nas czymś szprycują, zalecają te suplementy, a czy to zdrowe???
Ale zacznę łykać -tylko chciałabym coś poleconego przez mam, a nie panią, która ma podpisaną umowę z konkretną firmą ;)

-lenka31- Wysłany: 2014-09-06, 18:19   

agatekw napisał/a:
że koleżanki na witaminkach rodziły dzieci po 5,5 kilo i więcej!!!

Ja na witaminkach poprzedniego syna urodziłam z wagą niecałe 2900 :oczami: .

Napisałam ci o Pregnie bo to akurat zaleciła mi ginka. Może są lepsze/tańsze.

Marcik Wysłany: 2014-09-06, 18:47   

Net włączony- gar z zupą spalony

agatekw, co do nospy to też się natknęłam na takie badania. Jednak jej skutki i powiązanie z napięciem mięśniowym nie zostało udowodnione. Jestem niechętna do rozprzestrzeniania takich niepotwierdzonych teorii, bo jednak czasami nospa okazuje się konieczna (choćby przy poronieniu zagrażającym) i wtedy jej skutki uboczne w świetle możliwego poronienia są mało istotne.
Aczkolwiek rozumiem Twoją niechęć do brania nospy i też uważam, że należy ją brać tylko gdy rzeczywiście jest to konieczne. Niestety u nas lekarze zalecają zbyt często :zdegustowany: jak tylko coś zaciągnie, zaboli to już nospa 3x1. A przecież w ciąży normalne, że ciągnie, pobolewa itp.
Ja nospę miałam nakazaną po obu amniopunkcjach, żeby zapobiec ewentualnym skurczom pozabiegowym i brałam zgodnie z zaleceniami lekarza 3x2 przez 3 dni po. Poza tym w tej ciąży ogólnie zjadłam może listek nospy w sumie jak mocno mi się spinał brzuch.

Co do witamin, ja biorę ze względu na stwierdzony niedobór witamin z grupy B, w tym B12. Biorę prenatal plus dodatkowo witaminę B12 osobno.

Ciężko stwierdzić jakie są dobre, bo każdy lekarz poleca co tam akurat mu kazali polecać.

1482 dni...ale się nam udał ;)

M&M

19.12.2006 - 12tc i 12.07.2010 - 10 tc i 20.03.2013 - 15 tc

Nabla Wysłany: 2014-09-06, 19:28   

Starsza Kobieta
Every man must dine

agatekw, nospa działa rozkurczowo na mięśnie gładkie. Gdyby miała mieć wpływ na napięcie mięśni ruchowych u dzieci, to po jej wzięciu nie mogłabyś chodzić ;) Jak każdy lek, w ciązy trzeba stosować ostrożnie, ale bez paniki.

Anemia w ciąży jest fizjologiczna (bardzo szybko wzrasta objętość krwi a stałe składniki dobudowują się powoli), najczęściej na końcówce wszystko się stabilizuje, a po porodzie traci się równie szybko tę wodę zostając z "koncentratem" dającym kopa na przetrwanie połogu i wczesnego macierzyństwa. Jeśli spodek żelaza, witamin itp jest za duży, to trzeba suplementować, ale też - spokojnie...
agatekw napisał/a:
wiem tylko tyle, że koleżanki na witaminkach rodziły dzieci po 5,5 kilo i więcej!!!

Hmmm.. dużo takich dzieci na prawdę widziałaś? ;) Witaminy łyka bardzo wiele ciężarnych a makrosomia jakoś nie jest plagą.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

agatekw
[Usunięty]
Wysłany: 2014-09-06, 21:16   

Marcik napisał/a:
estem niechętna do rozprzestrzeniania takich niepotwierdzonych teorii, bo jednak czasami nospa okazuje się konieczna (choćby przy poronieniu zagrażającym) i wtedy jej skutki uboczne w świetle możliwego poronienia są mało istotne.

Nie chce nic rozprzestrzeniać - podzielilam się tylko swoja obawą i tym co mi kiedys wpoili w głowę :( Zdaję sobie sprawę, ze są sytuacje, które wymagają brania leków rozkurczowych. Ale mi lekarz zalecał od samego początku - jak cos zaboli, to ciach 3 razy dziennie nospa.

Marcik napisał/a:
Ciężko stwierdzić jakie są dobre, bo każdy lekarz poleca co tam akurat mu kazali polecać.

No właśnie... mi babeczka z luxmedu zaleca ich masę! Trzy prepraty witaminowe, plus magne b6 (łykam!), do tego teraz żelazo (łykam!) a tamte to tak na zaś bo nowe bo zdrowe bo to i tamto... Dlatego chcialam zapytac.

Nabla napisał/a:
Hmmm.. dużo takich dzieci na prawdę widziałaś? ;)

u koleżanek 3 :) gdzie mamy nie są jakies gabarytowo spore ;)

Nabla Wysłany: 2014-09-06, 21:56   

Starsza Kobieta
Every man must dine

agatekw napisał/a:

Nabla napisał/a:
Hmmm.. dużo takich dzieci na prawdę widziałaś? ;)

u koleżanek 3 :) gdzie mamy nie są jakies gabarytowo spore ;)

Dzieci z masą urodzeniową powyżej 4.6kg to 3% populacji. 5.5kg to promile. Masz wyjątkowe szczęście do koleżanek widać.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

mesimarja Wysłany: 2014-09-07, 08:50   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje
Wsiowa kobieta

DZiewczyny, a jak z żelazem? Brałam do tej pory samo żelazo, ale wyniki kiepskie... Podobno lepsze jest takie z B6, B12 i kwasem foliowym (pominę już nazwę ;) ). Tyle, że B6 biorę też w Magne B6 (którego mam zapas i wolałabym nie zmieniać). Gin mówi, że to nie ma znaczenia, ale mam wątpliwości... Ktoś może coś poradzi?

Co do No-spy to mnie mocno pytają, czy brałam ją w ciąży jak idziemy z M gdzieś na diagnozę, także mam wrażenie, że coś jest na rzeczy.

Zapraszam do siebie ...

kometa Wysłany: 2014-09-07, 09:25   

Starsza Kobieta

Mi z kolei ginka no-spy nie zalecala przy zbyt wczesnych skurczach, bo twierdzila, ze skraca szyjke macicy. Bralam tylko luteine.

A w tej ciazy kupowalam sobie Centrum Materna + DHA, ale bralam co drugi dzien, ew. zapominalam :) Wyniki mialam dobre, w zasadzie pod koniec ciazy nawet mi sie poprawily :zdziwko: Dodatkowo bralam MagneB6.

Odpowiedz do tematu