Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Witaminy w ciazy
Autor Wiadomość
CHATOR Wysłany: 2014-09-07, 20:47   

Forumowy wyjadacz

agatekw napisał/a:
że koleżanki na witaminkach rodziły dzieci po 5,5 kilo i więcej!

tiaaaa..... ja też jadłam witaminy w czasie ciąży i moja córka urodziła się z wagą 2800.

My
Agatka

agatekw
[Usunięty]
Wysłany: 2014-09-08, 06:24   

mesimarja napisał/a:
agatekw, czy Ty pisałaś dziś o Nospie na grupie na fejsie?

nie :) tylko o podrzucaniu swoich linków do stron ;)

natusia87 Wysłany: 2014-09-12, 19:39   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ja zaczęłam brać parę miesięcy przed zapłodnieniem oraz brałam w trakcie ciąży tylko witaminki, tak mi lekarz zalecił. Później przez całą ciążę nie miałam żadnych problemów z morfologią mimo, że ze zdrowym odżywianiem to bywało różnie :)

Podejrzenie reklamy /CHATOR
Ostatnio zmieniony przez CHATOR 2014-09-14, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  

roza20 Wysłany: 2014-09-16, 20:31   
Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Ja teraz zaczelam brac tabletki Prenatal Complex, potem w II trymestrze sa Prenatal Classic.
Brala moze ktoras z Was? Jest taki teraz wybor w aptekach ze masakra nie wiadomo co wziac.
Mam nadzieje ze bede sie po nich dobrze czuc:)

zybulowa Wysłany: 2014-09-17, 12:41   

Net włączony- gar z zupą spalony

roza20, Ja brałam Prenatal od 2go trymestru i nie miałam efektów ubocznych.

Kobiety nie tyją!! Zwiększają tylko erotyczną powierzchnię użytkową.

Mart Wysłany: 2014-11-03, 21:24   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Moja siostra mając dosyć tabletek kupiła sobie zestaw witamin z kwasami DHA prenalenu.

Aliss Wysłany: 2014-11-26, 20:38   

Mart napisał/a:
Moja siostra mając dosyć tabletek kupiła sobie zestaw witamin z kwasami DHA prenalenu.

w sumie wygodniej jest mieć wszystko w jednym niz stosowac wszystko oddzielnie i dziennie brac po 10 tabletek.

jagosia Wysłany: 2014-11-26, 20:50   

A czemu teraz taka moda na to DHA, kwasy omega etc. Kiedyś jednak tego nie było a szkoda... bo i nawet przy przeziębieniu nie było się czym leczyć, a teraz chyba sporo jest produktów takiego przeznaczenia.

Mart Wysłany: 2014-11-28, 23:53   

jagosia napisał/a:
A czemu teraz taka moda na to DHA, kwasy omega etc.

Kiedys również temat kwasu foliowego i dawek jego przyjmowania był wielką niewiadomą. teraz znamy podstawową dawkę. Co więcej wiemy że kobiety z obciążonym wywiadem położniczym taką dzienną dawkę powinny mieć zmodyfikowaną - powiększoną.
CO do kwasów DHA - wpływają one na prawidłowy rozwój mózgu, a także centralnego układu nerwowego, co wiąże się z prawidłowym wykształceniem narządu mowy oraz wzroku, u rozwijającego się płodu. Dowiedziono także, że zapewnienie w czasie ciąży odpowiedniej ilości tego kwasu zapobiega przedwczesnym porodom.

Pomarańcza2 Wysłany: 2014-12-14, 22:12   
wcześniej Pomarańcza

Dziewczyny, a co bierzecie/brałyście na przeziębienie? Ból gardła, katar itp. Widziałam, że właśnie z Prenalenu są jakieś pastylki ale czy skuteczne?

Aliss Wysłany: 2014-12-27, 16:06   

a wlasnie widzialam, ze maja pastylki na gardlo i spray na katar. Co do pastylek, to mysle, ze sa 100% bezpieczne, bo zawieraja sok malinowy, mentol, wtamine C, propolis - wiec skladniki naturalne. Wiadomo, jesli dopadnie nas porzadne choróbsko to trzeba isc do lekarza, ale w przypadku po prostu bolu gardla, sa wystarczajace.

Pomarańcza2 Wysłany: 2014-12-27, 20:40   
wcześniej Pomarańcza

Dzięki. To póki co nie dla mnie ale szukałam czegoś dla siostry. Pastylki pomogły. Bez lekarza się nie obyło więc przy okazji potwierdził, że są o.k.

mako.mako Wysłany: 2015-01-01, 16:08   

Mój lekarz powiedział żeby brała tylko kwas foliowy i MagneB6. Nic więcej nie jest potrzebne.

ania_ Wysłany: 2015-01-26, 12:23   

Net włączony- gar z zupą spalony
z krainy Muminków

Jak do nas trafilas?: gimbla
Żelazo to w sumie nie witamina, a składnik mineralny, ale nie znalazłam takiego wątku, więc tu piszę. W ostatniej morfologii mam wynik poniżej normy i zalecenie suplementacji żelazem. Dodam, że to III trymestr. Biofer podobno najlepiej przyswajalny, ale biore dwa dni i moj przewod pokarmowy niezbyt dorbze go toleruje. Slyszalam ze po żelazie mogą być biegunki zaparcia itp ale co tu zrobic, czy brac i biegac do kibelka czy np po tygodniu sie to unormuje, nie wiem, nastepna wizyta to mam usg, moze wtedy spytam przy okazji, ale to jeszcze za pare dni, a troche mnie to martwi, chcaialabym poprawic wynik...

Aliss Wysłany: 2015-08-27, 21:33   

co do zelaza i skutkach po nim, to zależy od indywidualnego orgazanizmu (każdy przyswaja to na swój sposob). Ja bym dodatkowo zabezpieczyla się prenalenem multivit, żeby ewentualnie uzupelnic niedobor witamin.

Odpowiedz do tematu