Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawo jazdy - wątek wsparcia
Autor Wiadomość
Amaretti Wysłany: 2015-03-23, 20:50   

Net włączony- gar z zupą spalony

okruszek napisał/a:
Amaretti jak Ci idzie? Podchodzisz do egz przed swietami?

Miałam taki zamiar ale niestety chyba nie dam rady. Zostało mi do wyjeżdżenia jeszcze 8 godzin, a jestem umówiona dopiero na czwartek, piątek, wtorek i środę (jeżeli znów mi coś nie wypadnie). Może wepchnę się na sobotę bo wtedy mężu z chłopakami zostanie tylko czekam na cynk od instruktora czy on da radę przesunąć innych kursantów, bo soboty najbardziej oblegane.
Idzie mi różnie, sama jazda nieźle gorzej z parkowaniem :znudzony: .

okruszek Wysłany: 2015-03-27, 20:53   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: z G.
Amaretti napisał/a:

Idzie mi różnie, sama jazda nieźle gorzej z parkowaniem :znudzony: .

To mi nawet przed egzaminami parkowanie szlo zle a na samych egzaminach poszlo gladko. Masz jeszcze kilka godzin jazd to parkowanie tez bedziesz na pewno trenowac :)

Zdawaj relacje co i jak :)

A ja nadal czekam na odbior prawka :masakra:

Mati
Kuba
Oliwia

Amaretti Wysłany: 2015-03-28, 22:24   

okruszek napisał/a:
Zdawaj relacje co i jak :)

Postaram się pisać na bieżąco. Chociaż czasu trochę zostało czuję już powoli stres przed egzaminem wewnętrznym. W środę dam znać co i jak.

KatarzynaAgata Wysłany: 2015-03-29, 19:27   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

okruszek napisał/a:
ZDAŁAM :hurra: :hurra: :hurra:

Amaretti tez tak mialam po pierwszych godzinach a potem po egzaminach :) Trzymam kciuki!

Gratulacje, gratulacje :)
Dopiero teraz zacznie się właściwa jazda :)

okruszek Wysłany: 2015-03-31, 21:22   

Forumowy wyjadacz

Odebralam prawko :hurra:

I boje sie wsiasc do auta :/ Mam wrazenie ze nie umiem prowadzic :/ Egz mialam prawie 3 tyg temu. W dodatku jazdy i egz byl na malym samochodzie a ja mam ewentualnie do dyspozycji duzy samochod (i to jeszcze nie moj tylko pozyczony)....

Mati
Kuba
Oliwia

Łuku Wysłany: 2015-03-31, 21:36   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Doradzę Ci banał, z którego zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę - na początku bądź skoncentrowana bardziej niż na egzaminie. Jeśli tylko będziesz miała możliwość, wybierz się na pierwszą przejażdżkę w godzinach wieczornych (gdy ruch będzie niewielki), mając obok siebie kierowcę. Niestety pasażer nie ma dodatkowego zestawu pedałów, więc będziesz zdana głównie na siebie, ale jednak warto mieć obok kogoś doświadczonego. Po egzaminie wydawało mi się, że taki ze mnie kozak, a jak przyszło do pierwszej samodzielnej jazdy, to załatwiłbym kraksę przy lewoskręcie (banał jak się patrzy). Ratunkiem była stanowcza reakcja taty, żebym przepuścił nadjeżdżający z naprzeciwka samochód...

Caska Wysłany: 2015-04-01, 09:32   

Forumowy wyjadacz

Zgadzam się, miałam podobnie - tym bardziej, że po zdaniu egzaminu nie miałam samochodu przez jakiś czas więc minęło trochę czasu zanim wsiadłam za kierownicę. Doświadczony kierowca obok bardzo pomaga, choćby właśnie miał podpowiadać, czy zdążysz skręcić przed jadącym z naprzeciwka, czy nie jedziesz zbyt blisko krawężnika (mówisz, że masz duży samochód więc może potrwać, zanim go wyczujesz), kiedy zmienić bieg - niby banały, a w stresie człowiek zapomina :zawstydzony: Dopiero po jakimś czasie odważyłam się pojechać gdzieś sama, i to tylko dlatego, że autobusem miałabym chyba 3 przesiadki :oczami: Teraz już jeżdżę bez problemu.

alexa Wysłany: 2015-04-01, 12:42   

Starsza Kobieta

Ja na początku po odebrania prawka jeździlam z ojcem - jego wielkiiiiim (wtedy) dla mnie mercedesem ;) Tata mało na zawał nie schodził przy kazdej zmianie biegu, bo zamiast patrzec przed siebie kierowalam wzrok na dźwignię biegów zeby czasami się nie pomylić, w ktorą stronę ją skierować :rotfl:
Szybko wpadlam w "normalny" rytm ;) Ale trzeba jeździć.

ziel_lena Wysłany: 2015-04-01, 17:11   

Poważnie uzależniona

okruszek napisał/a:

I boje sie wsiasc do auta :/ Mam wrazenie ze nie umiem prowadzic :/ Egz mialam prawie 3 tyg temu. W dodatku jazdy i egz byl na malym samochodzie a ja mam ewentualnie do dyspozycji duzy samochod (i to jeszcze nie moj tylko pozyczony)....

3 tyg to jeszcze nie tak dawno :)
im szybciej zaczniesz, tym lepiej. Jeśli Ci to pomoże, pojeździj trochę z innym kierowcą, żeby miał Cię na oku - chociaż tak na prawdę nauczysz się, jak będziesz jeździć zupełnie sama :)
jak wsiadłam po 5,5 roku przerwy (po stłuczce - bałam się jeździć), to podczas pierwszych jazd powtarzałam sobie pod nosem, jakie znaki widzę i jak sie w związku z tym zachować - pomagało :)

powodzenia :)

alexa napisał/a:
tata mało na zawał nie schodził przy kazdej zmianie biegu, bo zamiast patrzec przed siebie kierowalam wzrok na dźwignię biegów zeby czasami się nie pomylić, w ktorą stronę ją skierować

ja przy zmianie biegów, nie umiałam utrzymać kierownicy jedną ręką i jechałam trochę jak pijana ;-) mąż sie z tego nabijał ;-)

Makulatura - to, co na 100% wyniesiesz ze studiowania. ;-)

okruszek Wysłany: 2015-04-01, 19:33   

Forumowy wyjadacz

Dzieki za slowa otuchy :)

Ja to moze jutro po 22ej lub w piatek przed poludniem wsiade zeby chociaz koleczko zrobic tym samochodem. Tata musi byc ze mna a on pracuje. Mialam plan zawiesc rodzine w drugi dzien swiat do tesciowej do Wawy ale nie odwaze sie (tez przez pogode).
Boje sie pierwszej jazdy tez ze wzgledu na obecnosc taty - bo on z tych nerwowych i to jego auto ale on jest doswiadczonym kierowca i wiem ze w razie czego zareaguje odpowiednio. Brat i siostra nie maja tyluletniego doswiadczenia.

Mati
Kuba
Oliwia

Amaretti Wysłany: 2015-04-02, 16:03   

Okruszek i jak, jeździsz? Małymi kroczkami zdobędziesz pewność siebie, najważniejsze to zacząć samemu jeździć. Trzymam za Ciebie kciuki i mocno kibicuje. Pisz jak Ci idzie.

Ja skończyłam kurs, zdałam testy i zapisałam się na egzamin praktyczny w przyszły piątek. Na czwartek i piątek przed egzaminem wykupiłam dodatkowe godziny. Tylko dotrwać mi zostaje i nie pozwolić by zjadły mnie nerwy :masakra:

okruszek Wysłany: 2015-04-02, 20:56   

Forumowy wyjadacz

Dzis jednak nie pojechalam... Bylo za pozno (ciemno), ja zmeczona i jakos tak wyszlo chociaz tata proponowal zebym pojechala.

Amaretti ogromnie gratuluje :hurra: Widze ze tez idziesz jak burza :) To bede trzymac kciuki za egzamin praktyczny :) A jak Ci z parkowaniem idzie? Dobrze ze wzielas sobie jeszcze dodatkowe godz w czwartek i przed egzaminem.

Mati
Kuba
Oliwia

okruszek Wysłany: 2015-04-05, 22:07   

Forumowy wyjadacz

Dzis pierwszy raz pojechalam (w sumie tylko ok 1km) z tata i mezem. Poza tym ze zgasl mi ze 2 razy w tym na skrzyzowaniu a za mna auto stalo (tata nic nie powiedzial ale slyszalam jak glosno westchnal) i 2 razy 1 mi nie weszla to szlo mi dobrze. Zaparkowalam przodem (nie bylo niestety innych aut z boku) a potem tylem wjechalam na podjazd. To parkowanie tylem wyszlo idealnie rowniutko :) No ale to byla krotka trasa. I auto skomputeryzowane do tego stopnia ze szukalismy mozliwosci przesuniecia fotela. Moze jutro pojezdze dluzej.

Mati
Kuba
Oliwia

Amaretti Wysłany: 2015-04-10, 13:26   

Okruszek najważniejsze to małymi kroczkami do przodu. Teraz musisz tylko trasę stopniowo wydłużać i dojdziesz do wprawy :hyhy: .

Przyszłam zameldować, że zdałam :hurra: . Aż sama nie wierzę, że udało się za pierwszym razem.

okruszek Wysłany: 2015-04-10, 18:12   

Forumowy wyjadacz

Amaretti napisał/a:

Przyszłam zameldować, że zdałam :hurra: . Aż sama nie wierzę, że udało się za pierwszym razem.

Ogromne gratulacje!!! :)
Jak wrazenia? Jak egz przebiegal?

Mati
Kuba
Oliwia

Odpowiedz do tematu