Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
jak dbać o zęby??
Autor Wiadomość
justyna_s_s Wysłany: 2008-11-30, 09:51   jak dbać o zęby??

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: z G....
Mój bratanek ma 3,5 roku i zepsute górne jedynki i dwójki!!!:eek:. Niedawno dowiedziałam się, że córka brata, która ma 1,5 roku, też ma pruchnicę na tych samych ząbkach!!!:eek:
Jak myślicie jakie mogą być tego powody?? Może macie jakieś dobre rady?
A może to moja bratowa popełnia jakieś błędy? Z tego co wiem, myje dzieciom zęby 2 razy dziennie, ale w nocy podaje obojgu do picia herbatę (słodzoną!!!) przez smoczek. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale dzieci nie używają plastikowych łyżeczek, tylko zwykłe metalowe:(

kometa Wysłany: 2008-11-30, 11:47   

Starsza Kobieta

justyna_s_s napisał/a:
ale w nocy podaje obojgu do picia herbatę (słodzoną!!!) przez smoczek.

Mysle, ze to jest odpowiedz na twoje pytanie!

shiadhal Wysłany: 2008-11-30, 13:33   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

po części - to zapewne kwestia właśnie smoczków i słodzonych napojów. tym bardziej, że w nocy zmniejszona bardzo jest produkcja i przełykanie śliny, więc ten sam napój / ta sama ilość cukru powoduje znacznie większy rozrost bakterii niż podane w dzień.

po części - kwestia higieny. nie w sensie, żeby te 2x dziennie to było mało - no ale w sensie, że nie ma przez tą herbatkę czegoś takiego jak mycie i po nim przerwa nocna.

po części - może i predyspozycje genetyczne.

sama poza myciem, ograniczaniem słodyczy (szczególnie twardych - lizaki, landrynki) i podawaniem napojów niesłodzonych - zaczęłam z fluoryzacją. profilaktycznie, bo na razie niespełna 3letnia Młoda ma najlepsze zęby z całej rodziny.

stay true to your dreams and they will stay true to you

kometa Wysłany: 2008-11-30, 15:25   

Starsza Kobieta

Shiad a jak fluoryzujesz? samodzielnie? jak sie w ogole zabezpiecza dobre mleczaki? Bo bylam na przegladzie u dentysty, Ola ma zeby zdrowiutkie, ale nie uslyszalam nic na temat jakiejs porzadniejszej profilatyki niz mycie.

shiadhal Wysłany: 2008-11-30, 17:49   

kometa - fluoryzuje się u stomatologa przez nałożenie specjalnego żelu; potem przez godzinę dziecko nie powinno pić ani jeść, a przez dobę - myć zębów. procedurę powtarza się co parę miesięcy czy pół roku dla zębów zdrowych, nie wiem czy nie częściej, jeśli są już jakieś ubytki.

annika Wysłany: 2008-12-01, 12:20   

shiadhal napisał/a:
zaczęłam z fluoryzacją

kiedy mozna zacząc fluoryzowac? Jak juz bedzie cały komplet ząbków?

shiadhal Wysłany: 2008-12-01, 15:04   

wiem (w sensie znam przykłady), że jak są ubytki to można zaczynać już wcześniej.

a tak ogólnie to nie umiem odpowiedzieć.

Aguś Wysłany: 2008-12-01, 17:27   

Poważnie uzależniona

a kiedy (i jak) zaczyna się pierwsze czyszczenie/ dbanie o higienę jamy ustnej? Jak wyjdzie pierwszy ząb - cały czy zacznie być go widać? A może zanim cokolwiek wyjdzie, jakieś przecieranie dziąseł?

Kary Wysłany: 2008-12-01, 17:35   

Starsza Kobieta

Aguś napisał/a:
a kiedy (i jak) zaczyna się pierwsze czyszczenie/ dbanie o higienę jamy ustnej? Jak wyjdzie pierwszy ząb - cały czy zacznie być go widać? A może zanim cokolwiek wyjdzie, jakieś przecieranie dziąseł?

Dopóki nie wyszły zęby czyściłam wacikiem z wodą, potem tymi gumowymi szczoteczkami. Jak się pojawiły pierwsze zęby kupiliśmy Maksowi pastę odpowiednią dla wieku i zwykłą szczoteczkę :)

Łobuz Maksymalny
Miko

Aguś Wysłany: 2008-12-01, 20:16   

Poważnie uzależniona

a jak często przed wyjściem zębów czyścić dziąsła?
maluch je tak często, że ciężko to robic po każdym posiłku, czyli co 1-2 razy dziennie?

Aggi
[Usunięty]
Wysłany: 2008-12-03, 11:06   

Ja słyszałam od mojej koleżanki,że zęby mogą się też psuć od antybiotyków.Jej synek przy praktycznie każdej chorobie miał antybiotyk i prawdopodobnie to osłabiło zęby,że zaczęły się psuć a ma dopiero skończone 2 latka.
My swojej córce myjemy ząbki 2razy dziennie i narazie na tym się kończy

Ajka Wysłany: 2008-12-03, 11:18   

Forumowy wyjadacz

No i nie bac sie past z fluorem.

Jest elmex dla dzieci i to tez duzo daje.

Aggi
[Usunięty]
Wysłany: 2008-12-03, 11:39   

Ajka napisał/a:
No i nie bac sie past z fluorem.

Jest elmex dla dzieci i to tez duzo daje.

Właśnie zgadzam się! lepiej zainwestować i kupić dobrą pastę a elmex dla dzieci może nie jest tania ale można już od roku stosować i ma przyjemny,delikatny miętowy smak i napewno jest lepszaw działaniu niż inne owocowe pasty dla dzieci

Madeleine Wysłany: 2008-12-03, 13:01   

Starsza Kobieta

elmex można stosować nawet szybciej, poza tym czy ja wiem, czy ona jest droga? Pasty daje się na tyle mało, że tubka stoi, i stoi, i stoi.

justyna_s_s Wysłany: 2008-12-03, 16:49   

Jak do nas trafilas?: z G....
Aguś napisał/a:

ja kupiłam komplet szczoteczek canpol babies dla maluszka. O taki:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=493479240

Gryzaczkiem Anitka bawi się w ciągu dnia. Średnią, gumową szczoteczką myjemy ząbki rano i wieczorem, a tradycyjna zostawiliśmy "na później" :D

Odpowiedz do tematu