Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
jak dbać o zęby??
Autor Wiadomość
alexa Wysłany: 2014-02-17, 14:08   

Starsza Kobieta

Ewa Melzacka - ja jeżdzę akurat do jej gabinetu na Fikakowie, ale przyjmuje tez tam gdzie mi robili koronki - Gdynia ul. 3 Maja 37E/3 (róg Armii Krajowej). Tam tez pracuje druga swietna dentystka (o specjalnosci chirurg szczękowy, ogolnie swietnie leczy) - nie wiem czy juz Ci wczesniej nie polecalam (dla doroslych) - Kinga Sochacka. (58)6218804
Nie mogę znaleźć tego adresu na Fikakowie w necie :niepewny: Jeżdzę tam na pamięć, mam numer telefonu jakby co komorkowy, w poniedzialek jak będę mogę Ci spisac dokladny adres i telefon stacjonarny.

alexa Wysłany: 2014-02-17, 16:24   

Starsza Kobieta

sinusoida napisał/a:
zamiast zostawić otwartego zęba zalepiła go i o ile męża byle ból nie rusza to myślał, że eksploduje.

I o to dokladnie się rozchodziło :masakra: A wystarczylo tylko wspomniec, że jesli taka sytuacja będzie miala miejsce to znaczy, że ząb trzeba otworzyc gdziekolowiek już (inna sprawa, że jak się potem okazalo w ogole nie powinna byla go zamykac) - a slowem nie wspomniala nawet jak zadzwonilam następnego dnia rano czy taki ból "normalny" jest :/

Z tym znieczuleniem w takim razie źle zrozumialam ;)

Madziara*x Wysłany: 2015-03-30, 08:56   

Forumowy wyjadacz
Dream's for sale ...

Jak do nas trafilas?: G.
Wiecie może, czy prawie 7 latek, może używać "dorosłej" pasty ?
Pytam, bo większość past na półkach, jest do 6 r. ż.
Raptem dwie znalazłam, takie 6+, i akurat Kubie nie pasują.

Aguś Wysłany: 2015-04-06, 14:45   

Poważnie uzależniona

Elmex junior (6-12) ma taką samą zawartość fluoru jak elmex dla dorosłych, także wg mnie tak

Jadwiga11 Wysłany: 2015-04-30, 11:00   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

A dlaczego nie zapytać o to dentysty, przecież on najlepiej będzie wiedział, czego ozywać i w jakim wieku, czasem nawet możliwa jest konsultacja telefoniczna. A warto zapytać, bo przecież chodzi o zdrowie dziecka. Ja zawsze, jak mam jakiś problem to dzwonię do mojego dentysty , szczególnie wtedy, gdy chodzi o problem z zębami dzieci. Nie warto ryzykować i samemu podejmować pochopnych decyzji.

Usunęłam link (Regulamin). Kary
Ostatnio zmieniony przez Kary 2015-04-30, 11:30, w całości zmieniany 1 raz  

okcia81 Wysłany: 2015-08-16, 14:29   

Net włączony- gar z zupą spalony

Alexa - czytam twoje opowieści zębowe sprzed roku bo mam podobny problem z Maksem. Miał zaplombowanego jednego jedynego mleczaka czwórkę. Po jakim czasie zrobił się bąbel z ropą ale nie bezpośrednio nad tym chorym zębem więc ja myślałam że to jakaś afta czy coś. Dentysta zęba otwarł, na wczasach gulka zniknęła. Po powrocie wsadził mu lekarstwo i ropa znów się pojawiła. Wyjął znów lekarstwo i stwierdził że tak musi zostać i mamy smarować Dentoseptem. Smarujemy już tydzień i nic się nie dzieje, gulka nie znika.... Już nie wiem co robić :zalamany: Jutro dzwonię do innego dentysty, mojego który leczył mi zęba kanałowo i byłam zadowolona. Boję się że każe czwórkę młodemu wyrwać... dlaczego nie umiemy tego cholerstwa wyleczyć? pocieszcie mnie jakoś bo mam dosyć :rozpacz:

lato i inne po Maksiu

lukrecja22 Wysłany: 2016-03-07, 15:35   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Starszy syn ma zęby w dobrym stanie, aczkolwiek od urodzenia nie dostaje słodkich soków i herbatek, tylko wodę, ewentualnie wodę z dodatkiem miodu (jesień i zima). Słodycze je okazjonalnie. Dostaje od 6 miesiąca życia tran, ***, który też wzmacnia kości i zęby. Do dentysty chodzimy średnio co pół roku i póki co wszystkie zęby ma zdrowe :) U nas w przyszłości będzie inny problem, a mianowicie już kilku dentystów powiedziało, że jak zaczną wyrzynać się zęby stałe, to będą one stłoczone i będzie zapewne potrzebny aparat ortodontyczny :/

Regulamin. Kary
Ostatnio zmieniony przez Kary 2016-03-08, 07:20, w całości zmieniany 1 raz  

meggien Wysłany: 2016-03-17, 20:34   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

A czy ktoś może polecić dobrego ortodontę w Warszawie? K. nie ma ani jednej plomby, co u 9latka jest teraz podobno rzadkością ale musimy iść na konsultację do ortodonty - chyba będzie konieczny ruchomy aparat, żeby skorygować drobną wadę zgryzu. Będę wdzięczna za info na priv.

markdottir Wysłany: 2016-05-12, 18:25   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Po kontroli mamy podejrzenie początków próchnicy i zalecenie stosowania tooth mousse. Stosowałyście? Warto?

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Zmora Wysłany: 2016-08-06, 16:29   

Starsza Kobieta

markdottir napisał/a:
Po kontroli mamy podejrzenie początków próchnicy i zalecenie stosowania tooth mousse. Stosowałyście? Warto?

Używacie? Dentystka mnie rozwaliła postawa "nie będziemy nic robić, za rok wypadną"...

lara Wysłany: 2016-08-06, 20:14   

Forumowy wyjadacz

markdottir napisał/a:

Warto. Syn przy niedorozwoju szkliwa ma straszną nadwrażliwość. Jak ostatnio odpuściłam trochę stosowanie tooth mousse to zębów się nawet umyć nie dało. Nie wiem jak z próchnicą, ale spróbować na pewno warto.

Zmora Wysłany: 2016-08-07, 11:58   

Starsza Kobieta

lara, a jaki smak kupujesz? Czy barwi zęby?

lara Wysłany: 2016-08-07, 16:19   

Forumowy wyjadacz

Truskawkowy. Bardzo smaczny, syn sam się dopomina. Nie barwi zębów, bo to białe jest. I niby drogie i mała tubka, ale wystarcza na bardzo długo.

markdottir Wysłany: 2016-08-08, 05:42   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Zmoro, w środę mamy kolejną kontrolę po prawie 3 miesiącach używania raz w tygodniu. Dam znać, co powie dentystka. :)

Ja kupiłam truskawkową, bo Madame uwielbia truskawkowa pastę. Oczywiście smak jest mega sztuczny. Zębów nie barwi, bo jest biały jak pasta.

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Zmora Wysłany: 2016-08-08, 10:04   

Starsza Kobieta

markdottir napisał/a:
Zmoro, w środę mamy kolejną kontrolę po prawie 3 miesiącach używania raz w tygodniu. Dam znać, co powie dentystka. :)

To na razie nie kupuję, czekam na wieści i napisz mi wtedy jeszcze, proszę, czy raz w tygodniu na noc po umyciu zębów i czy dentystka nie zmieniła zaleceń?

Odpowiedz do tematu